Een bank alleen om op te zitten? Doe niet zo ouderwets. De nieuwste modellen zijn juist multifunctioneel Om op te werken, op te slapen, op te loungen of actief op te zitten discussiëren VAN BANK TOT MULTIFUNCTIONEEL MEUBEL 2i door Suzanne Dijkstra 1. Zelf bouwen met stenen' Oorspronkelijk bedacht Ro bert Bronwasser bankensys- teem Bricks (zie foto) voor de zakelijke markt. Maar thuis misstaat het ook niet, want ook daar werken en leven we flexibel. Het systeem bestaat uit talloze 'bouwstenen': ban ken met hoeken in verschil lende graden, vierkante on derdelen, extreem hoge rug leuningen, halfronde eindde len, et cetera. Creëer met de elementen zelf steeds een nieuwe opstelling. Handig is ook een speciaal tafeltje voor de laptop. De onderdelen van Bricks Home kunnen worden uitgevoerd in verschillende zit- dieptes en kleuren, aangepast aan de woning en de gezinssa menstelling. Meer informatie: www.palau.nl 2 Eindeloos variëren Het basisidee van bankenpro- gramma Reflex (zie foto), dit jaar ontworpen door Toine van den Heuvel voor Artifort, is betrekkelijk eenvoudig. Stel een bank samen uit een verza meling fauteuils met en zon der armleuningen. Dit biedt in combinatie met een poef-, tafel- en hoekelement talloze mogelijkheden. De zitelemen- ten kunnen 180 graden wor den gedraaid en dankzij de verschillende rughoogtes zit ten zowel kleine als grote mensen comfortabel op de zelfde bank. Verplaats de zit- elementen met een handvat dat erin verborgen zit, zodat de zitplaats snel en eenvoudig aan de activiteit kan worden aangepast. De elementen kun nen ook rechtstreeks op de grond worden gelegd, als com fortabele loungekussens. Kies voor hoezen in verschillende kleuren voor een bijzonder ef fect. Opvallend is dat de bank ïoo procent recyclebaar is. De materialen zijn bovendien met simpel huis-, tuin- en keukengereedschap van el kaar te scheiden. Meer informatie: www.artifort.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70