Om extra ruimte te win nen, liet Anja Maas een schuurtje in de tuin verbou wen tot tuinhuis. Die fun geert onder meer als plek om te werken, te spelen, te logeren, muziek te maken en voor opslag. foto's Anja Maas Meester in slim inrichten „Als je met een gezin in een niet al te ruime benedenwo ning leeft, heb je af en toe be hoefte je eigen plek op te zoe ken. Die hebben wij gemaakt in een tuinhuis. Ik werk hier, de kinderen logeren er met vriendjes op het opklapbed met ingebouwde bergruimte, ik speel er accordeon, ik schil der er en we kunnen er gezel lig zitten. En dan is er ook nog een opslagplaats voor kampeerspullen op een han dig zoldertje. Onder het afdak drinken we soms een wijntje. Ik ben er apetrots op", vertelt Anja Maas. Het gezin ziet het als pure luxe. Voorheen was het tuin huis een schuurtje voor ge reedschap. Later verbouwden ze het tot werk- en leefruim te. En ook in huis gaan ze effi ciënt om met de ruimte. „We zijn helemaal van het slimme wonen", zegt Maas la chend. „We hebben een kel der gemaakt onder een deel van de woning. Hier staat een vriezer, er is plaats voor de was en we bergen er onze ad ministratie op. En mijn man werkt in huis aan een handig bureau achter een halfopen kast, het zit een beetje ver stopt en ook dat is erg prak tisch." Wie: Anja Maas, Wat: Heeft bescheiden benedenwoning en: creëerde extra ruimte door een tuinhuis te bouwen. Waar: Nijmegen. Met de beperkte ruimte heeft het gezin geen problemen, vertelt Anja Maas. „Mijn man en ik leven al sinds onze stu dententijd samen in kleine ruimtes en we wonen hier heel erg mooi. Onze tuin is groot en heerlijk. Ik wandel er met plezier doorheen als ik naar mijn werk ga in het tuin huis." Een kast met geheimen Het hokkerig ingedeelde huis van Maaike Stoop en haar man en twee kinderen was een ware uitdaging. De vorige bewoners hadden het onbe woonbaar verklaarde gedeelte van een oude boerderij in 1965 gesloopt en provisorisch opnieuw opgebouwd. Toen Maaike en haar gezin er in 2000 in kwamen wonen, zijn ze snel gaan verbouwen. Beneden hadden ze een klei ne, eenvoudige badkamer en een kleine slaapkamer. De woonkamer was maar 20 vier kante meter. Daarom hebben ze de badkamer boven ge maakt en de ruimte van de oude badkamer gebruikt om de woonkamer te kunnen ver groten. „Dat ging helaas ook ten kos te van de slaapkamer bene den, die ik als werkkamer ge bruikte. Ik doe thuis de admi nistratie voor een aantal be drijven. Nu kun je natuurlijk een computermeubel in de woonkamer zetten. Maar dat vinden wij erg lelijk. Wel vind ik het gezellig om in de woonkamer te werken", ver telt Maaike Stoop. Dé oplossing vonden ze in een op maat gemaakte kast in Wie: Maaike Stoop. Wat: Vergrootte haar woonkamer met multifunctionele kast op maat. Waar: Vinkei. de kamer. Maaike Stoop heeft hem zelf ontworpen en laten bouwen door een interieur bouwer. „In de kast is volop ruimte gemaakt voor een uit- trekbaar computerbureau, mappen en papieren en de printer. „Als tegenwicht voor het ad ministratieve werk, houd ik van creatief werken op de naaimachine. Alleen heb je met kleine kinderen geen tijd alles steeds tevoorschijn te ha len. Nu doe ik het deurtje open en het naaigerij staat al klaar. Doe ik het kastje dicht, dan is alles uit het zicht. Ik vind het een sieraad voor de woonkamer en onze leefruim te is er bijna twee keer zo groot van geworden. Maaike Stoop is ook trots op haar waskoker. „De badkamer staat precies boven de ruimte met de wasmachine. We kie peren onze was in de koker en het valt meteen op de goe de plaats. Dat is handig in een kleine ruimte. En onze kinde ren vinden het geweldig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67