MAATWERK WONEN OP DE VIERKANTE CENTIMETER door Suzanne Dijkstra Meer inspiratie Als het érgens volgebouwd is, is het wel in Hong Kong. Architect Gary Chang groei de daar op in een klein drie kamerappartement, met zijn ouders en drie zusjes. Dit dwong hem al vroeg tot het bedenken van mooie en slimme wopnoplossin- gen. Zijn appartement is een wonder van vernuft. Langs talloze rails in pla fond en vloeren verschuift hij muren en wanden. Er zijn liefst 24 verschillende combinaties (kamers) mo gelijk. Een filmpje zegt meer dan duizend woor den. Bekijk Gary Chang in zijn appartement via deze weblink: http://bit.ly/bVB7w7 Ikea heeft zich dit jaar nóg meer gespecialiseerd in het bieden van oplossingen voor kleine woningen. Er zijn tal van nieuwe produc ten aan het assortiment toe gevoegd, zoals een smalle wastafel en handige opberg ruimtes. Op www.ikea.nl zijn onder de button 'Denk groots' handige tips te vin den. Zoals: benut de wan den en denk in de hoogte. Interieurarchitect Joke Stephan, gespecialiseerd in het inrichten van kleine woningen, ontwierp deze klimtrap, handig voor een kind dat op zolder slaapt. In de kast zelf creëerde ze opbergruimte. foto's Joke Stephan Veel Nederlanders woekeren met de ruimte in hun kleine huis Toch hoeft weinig leef oppervlak geen belemmering te zijn voor het wooncomfort Denk groot, ook al is de ruimte klein, luidt het credo. Efficiënt inrichten is een kwestie van creatief denken en anders kijken, getuige deze praktij kvoorbeelden Klein wonen in een zee van ruimte Wie in hartje Amsterdam woont, heeft in veel gevallen maar weinig ruimte. Zo ook Joke Stephan. „Ik woonde en werkte op een verdieping van 50 vierkante meter. Dat heb ik nooit gezien als een belem mering, maar juist als een uit- daging." Met haar eigen ervaring en haar deskundigheid als interi eurarchitect heeft ze zich ge specialiseerd in het inrichten van kleine woningen. Ze pre dikt 'Ruimte is als tijd: je kunt er niet meer van krijgen, je kunt het wel anders gebrui ken.' Bijvoorbeeld door het maken van een linnenkast op maat. „In de slaapkamers was geen ruimte, daarom hebben we hem op de overloop ge bouwd. Een deel van de ach terkant van de kast staat in de slaapkamers, maar daar heb je geen last van." Wie: Joke Stephan. Wat: Interieurarchitect, gespecialiseerd in klein wonen, ontwierp klimtrap. Waar: Amsterdam. joke Stephan houdt van speel se oplossingen. Zo ontwierp ze een handige klimtrap voor een kind met een slaapzolder. Ze maakte er ook nog opberg ruimte in. Ze adviseert men sen goed te letten op zichtlij nen. „Ons oog is lui, dus creëer ruimte en rechte lij nen. Plaats niet overal losse J kastjes, maar één grote kast. Dat is rustig en opgeruimd. Verhuizen vanwege ruimtege brek is vaak geen optie. Door slim te denken, kun je klein wonen in een zee van ruim te." Meer informatie: www.emma-interieuradvies.nl woensdag 12 oktober 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66