BETER AF MET MAATWERK 4 Ook voor de interieur branche geldtzoveel mensen, zoveel wensen De ene klant wil een kast voor een schuine wand, de andere een bank om op te werken én te loungen. Dat vraagt om maatwerk, het thema van deze bij lage MAATWERK door Suzanne Dijkstra Colofon Deze Wonen&Tuinen-bijlage verschijnt in het najaar van 2011 als bijlage bij de dagbladtitels van Wegener. Coördinatie en eindredactie Centrale Redactie Wegener Media Monique Couwenberg Jan van Mullem Bauke Boersma Vormgeving Erna van Eerdewijk Beeld Alle foto's PR, tenzij anders vermeld Contact Centrale Redactie Wegener Media Postbus 36 6500 DA Nijmegen wonen@wegener.nl Woensdag 12 oktober 2011 hfi liliifflmW Klepje eróp Beam me up Wie iets op maat wil maken, kan niet zonder goed meetge- rei. Meten is weten, is de slo gan van de professionele tim merman. Natuurlijk kan hij feilloos meten 'op het oog', maar in enkele gevallen is een hulpje ook wel praktisch. Bosch bedacht een slimme op lossing: de digitale laser-rol maat. De rolmaat heeft een schermpje waarop de maat di gitaal kan worden afgelezen, voor een precies resultaat. Ge raffineerd is ook de functie van het apparaat om laserlij- nen te laten zien. Praktisch bij het aftekenen, uidijnen, afzagen en markeren van de gemeten waarde. Deze rol maat, waterpas en laseraf standsmeter ineen, luistert naar de naam PMB 300L en kost 53 euro. Meer informatie: www.bosch.nl Pimp je Ikea Wie een meubel van Ikea in huis heeft staan, is nooit de enige. Van boekenkast Billy zijn bijvoorbeeld ruim 45 mil joen exemplaren verkocht. De bedenkers van Mykea uit Amsterdam houden niet van eenheidsworst. Ze voorzien de meestverkochte Ikea-meu- bels met vinylstickers van een laagje persoonlijlcheid. Alle designs zijn ontworpen in de exacte afmetingen van de be kende Ikea-meubelen. De My- kea-vinylstickers zijn bedacht in samenwerking met ontwer per Avery Dennison en ze zijn eenvoudig aan te brengen op het meubel. Door de spe ciale structuur plakken de vi nylstickers niet direct op het meubel, waardoor ze zonder bubbels aan te brengen zijn. De prijzen zijn afhankelijk van het aantal stickers (en de grootte van het meubel). Voorbeeld: voor 15 euro pimp je al het bijzettafeltje Lack. Meer informatie: www.thisismykea.com Wm Ro 1 lende p 1 ank Een boekenplank die mee groeit met de collectie boe ken: dat leek vier Chinese ont werpers wel makkelijk. Ze gin gen aan de slag en bedachten de Scroll Bookshelf, gemaakt van een dunne plaat metaal, bedekt met een laagje plastic en twee rolletjes. Hij rolt uit als er een boek tussen wordt gezet. Het is een simpel ont werp, maar wel precies wat het zou moeten zijn. Deze boekenplank is vooral handig om door het huis slin gerende boeken in weg te zet ten, vinden de ontwerpers Xin-Hung Lin, Pei-Yi Chiu, Chai-Rung Shu en Wung- Bing Lin. Het is een prototy pe, maar wie weet, komen we deze oplossing op maat straks tegen in de winkel. Standaard voorraadpotten ne men veel ruimte in. En niet zelden zijn ze eigenlijk net te groot of net te klein. Ontwer per Jorre van Ast bedacht Jar Tops, een serie kunststof dek sels waarmee glazen potten uit winkels over de hele we reld hergebruikt kunnen wor den. Tover een pindakaaspot om tot suikerpot, gebruik die glazen mosterdpot uit Frank rijk als cacaostrooier en be waar het laatste restje peper in een klein jampotje. De Jar Tops zijn verkrijgbaar in groen en grijs en worden ver kocht in een set van vijf ver schillende. Prijs: 14,95 euro. Meer informatie: www.royalvkb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62