221 zeeland 'Bewijs zonder DNA is sterk' Genezen onder druk en pure Fietsen geruimd rondom stadhuis PZC Zeeuwen hoeven voor zuurstoftherapie niet meer de provincie uit. In Goes is een drukcabine in gebruik genomen. Bliksemstop Voorkom blikseminslag schade PC overspannings beveiliging Verdient zichzelf terug! pzc.nl/webwinkel X woensdag 12 oktober 2011 matgmm m GERECHTSHOF Moordzaak Ilonka Toth HYPERBARE ZUURSTOFTHERAPIE door Emile Calon den haag - Ik heb Ilonka Toth niet vermoord. Ik ben niet de man die Ilonka heeft vermoord, zo zei gisteren de 55-jarige Vlissinger tij dens de laatste dag van zijn hoger beroep tegen de leden van het Haagse gerechtshof Twee weken geleden eiste hofaan- klager M. van der Horst veertien jaar cel tegen de Vlissinger omdat hij op 5 juli 2008 op de Noorderbe graafplaats in Vlissingen Ilonka Toth (41) om het leven zou heb ben gebracht. Hij zou haar hoofd hebben ingeslagen met een mar meren grafrand. Tijdens zijn requisitoir noemde de advocaat-generaal toen ook geen enkele maal het DNA-bewijs dat tijdens de rechtszaak in Middel burg zo'n belangrijke rol speelde. Gisteren zei hij dat hij dat bewust niet had gedaan omdat de twee be langrijkste onderzoeksbureaus (NFI en IFS) over deze zaak van mening verschillen. Raadsman M. Dunsbergen wees het hof erop dat het NFI, de huis onderzoeker van de Nederlandse politie, in zijn laatste rapportage juist heeft gesteld dat de DNA-res- ten op het moordwapen niet van de Vlissinger kunnen zijn. Twee andere geraadpleegde externe des kundigen onderschrijven min of meer die stelling terwijl IFS juist meent dat er een heel grote kans is dat de Vlissinger het wapen wel heeft gehanteerd. Volgens de hofaanklager is het DNA-bewijs niet nodig om de Vlis singer veroordeeld te krijgen. „Er zijn zeer veel andere aanwijzingen voor zijn schuld." Dunsbergen bracht op zijn beurt naar voren dat politie en Open baar Ministerie zijn cliënt veroor deeld willen hebben. „Hij moet veroordeeld worden." Het negeren door de hofaanklager van het ont lastend onderzoek door het NFI is daar een voorbeeld van, aldus de raadsman. Onderzoekers van het NFI hebben de afgelopen weken het proces in Den Haag tegen de Vlissinger ge volgd. Volgens een van hen draait het in deze zaak ook om de inter pretatie van DNA-bewijs. „Ieder een kan bij wijze van spreken in zijn eigen keuken DNA-bewijs ver zamelen. Waar het echt om gaat is het interpreteren." Uitspraak 25 oktober. door Marcel Modde middelburg - De gemeente Mid delburg heeft gisteren fietsen opge ruimd rond het stadhuis aan de Markt. Volgens een woordvoerster van de gemeente waren er tientallen klachten binnengekomen over de fietsen. Vooral voetgangers, rol stoelgebruikers en winkeliers heb ben er veel last van. Sommige mensen klagen dat het er romme lig uitziet, andere kunnen er niet meer langs en winkeliers balen van fietsen die tegen de ruiten van hun winkel staan. Ook komt volgens de gemeente de verkeersveiligheid in gevaar. In de straten om het stadhuis heen lig gen soms fietsen op de weg. Of er een link is met de nabij gele gen Roosevelt Academy durft de gemeente niet uit te spreken. „Wel is bekend dat studenten het niet zo nauw nemen met hun fietsen", zegt de woordvoerster. De fietsen die geruimd zijn, worden naar Werkcentrum Gered Gereedschap aan de Arnesteinweg gebracht. Voor 15 euro kan de fiets opge haald worden. De eigenaar moet wel een passende fietssleutel en een legitimatiebewijs meenemen. Met een plof valt de sluisdeur in het slot. De patiënten in hun comfortabe le blauwleren stoel weten inmiddels wat er komen gaat. De meesten hebben de hyper- bare zuurstoftherapie al talloze ke ren ondergaan. „Dit is nummertje zestien", zegt Rinus Mud (74) uit Kloetinge. Vijf dagen per week vertoeft hij ander half uur van de dag in de behandel- cabine. Van buiten lijkt de ruimte op weinig meer dan een gasolie- tank. Het interieur doet denken aan een privévliegtuig. Boven iede re stoel (12 plaatsen in totaal) bun gelt aan twee slangen een zuurstof masker. Op een koptelefoon staat een aangenaam muziekje, radio zender naar eigen keuze. Vier ron de raampjes aan weerszijden, waar achter af en toe het hoofd van arts Nick Baba opduikt, en zijn stem uit de intercom vormen het enige contact met de buitenwereld. De stem kondigt het begin aan van de procedure. Onder gesis wordt de druk in de cabine staps gewijs opgevoerd. Anderhalve bar bovenop de ene die we allemaal onder normale omstandigheden ondergaan en daarmee gelijk aan de omstandigheid op vijftien me ter diepte. „Krijgen we nog snoep jes of schiet dat er vandaag bij in", klinkt het plagend uit de hoek naar de twee begeleidsters Miek van Rees Vellinga en Maartje van Rijkom. Het mandje komt tevoor schijn en gaat rond. Zuurtjes die het klaren van de oren makkelijker moeten maken. Met het opvoeren van de druk, wordt het ook flink warmer. „Dat zijn de moleculen die op elkaar worden geperst", legt Van Rijkom uit. „We zitten nu op acht meter, over de helft", meldt haar collega geruststellend. Mud geeft een doosje tissues aan. „Neem er maar twee, die heb je hard nodig", grinnikt hij om het zweet op het rode hoofd van zijn onervaren buurman. De mannen en vrouwen in de De hyperbare zuurstofkamer in het souterrain van het ziekenhuis in Goes is tank zijn in korte tijd een hechte groep geworden, lotgenoten in ze kere zin. De meeste patiënten wor den behandeld voor slecht gene zende wonden als gevolg van dia betes of bestraling tegen kanker, vertelt arts-directeur Tjeerd van Rees Vellinga. Zijn hyperbaar cen trum is ondergebracht in het sou terrain van het ziekenhuis in Goes. Uiterlijk 1 maart moet de be schikbaarheid van de eenheid zijn uitgegroeid tot 24 uur per dag, ze ven dagen per week, aldus zijn compagnon Ernst Vroegop. Dan is het centrum ook klaar voor eerste hulp bij duikongevallen en opvang van patiënten met zware verwon dingen. In die laatste categorie, bij voorbeeld als gevolg van een au to-ongeluk legt Van Rees Vellinga uit, ontstaan zwellingen. Die zwel lingen knellen de bloedtoevoer af en belemmeren genezing. Door zuurstofbehandeling onder druk blijft de schade beperkt en kan eer der worden geopereerd. Ondertussen, in de cabine, is de 'afdaling' naar vijftien meter in tien minuten bereikt en hebben de patiënten hun maskers opgezet. Door eenvoudig in- en uitademen ontstaat een snerpend concert. Ka baal en masker maken praten las tig en dus vormt een boek een dankbaar tijdverdrijf In sessies van drie keer twintig minuten, met twee pauzes van vijf minuten, krijgen de patiënten honderd pro cent pure zuurstof toegediend. Dat bombardement activeert 'slapende weefselcellen' en daarmee de WEBWINKEL 1 Jaarlijks slaat in de buurt van duizenden woningen de bliksem in, wat een spanningspiek op het lichtnet tot gevolg kan hebben. Elektronica kan hier niet tegen en raakt onherstelbaar beschadigd. Door de Bliksemstop in een vrij stopcontact te steken, zijn alle apparaten binnen een straal van 10 meter beschermd tegen spanningspieken op het lichtnet! De Energykeeper biedt bescher ming tegen spanningpieken en te hoge netspanning. Goedge keurd door KEMA, dus gega randeerde kwaliteit. Geschikt voor desktop PC's (niet voor Apple computers of notebooks). Besparing stand-by energiever- t>< bruik 15 tot 40 euro per jaar! Is, categorie Binnen- en Buitenleven BON - 'BLIKSEMSTOP EN ENERGYKEEPER' Hierbij bestel ik_ x 'Bliksemstop' a €19,95* _x 'Energykeeper' a 19,95* •exclusief 5,95 verzendkosten. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd web winkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERS: ACHTERNAAM*: Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV het verschuldige bedrag van mijn bank-/girorekeningafte schrijven. De naam van de besteller moet overeenkomen met het rekeningnummer. BANK-/GIR0REKENING*: HANDTEKENING*: Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Bliksemstop en/of Energykeeper', Postbus 1090,5004 BB Tilburg De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons1 Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58