geluk van mensen' zeeland 121 Rooskleurige blik op Scheldeterrein rechtvaardigheid agenda Bonte avond met Axelse artiesten in de Halle woensdag 12 oktober 2011 De gerestaureerde Timmerfabriek op het Scheldeterrein moet onder meer onderdak gaan bieden aan Omroep Zeeland. foto Ruben Oreel zorger. Hij combineerde die taak tot voor kort met een baan als op bouwwerker in de Protestantse Ge meente Oostkapelle. Als opbouw werker hield Vermet zich vooral bezig met de gemeenteleden van 25 tot 45 jaar en preekte hij eens in de maand voor de hele gemeente. Zeeuws-Vlaanderen trok echter nog meer. Niet alleen omdat hij ruim twee jaar geleden dominee werd, maar ook vanwege nostal- er 'voor het geluk van de mensen' Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. WOENSDAG 12 OKTOBER AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; 14.00 uur: 50+ dan sen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; BRESKENS -Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; De Uitkomst, 13.30 uur: Kaarten, creatieve middag; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koe bal; gische gevoelens. „Ik kwam in mijn jeugd al vaak naar Aarden burg, omdat er familie woonde met wie wij van huis ruilden in va kanties. Als ik nu in Aardenburg rondloop, voelt dat direct weer ver trouwd." Vermet werd in 2009 dominee om zijn taak als geestelijk verzorger nog beter uit te kunnen voeren. Niet dat hij in De Stelle doopplech- tigheden moet leiden of huwelij- EMMAHAVEN - Bezoekerscentrum,,9.00 uur: Excursie Verdronken Land van Saef- tinghe; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HOOFDPLAAT - Schapenpark Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding met huifkartocht; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, computeren; 9.30 uur; Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten, com puteren; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Vi va la Musica; 19.30 uur: Franse les; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café, voorstelling voor kinderen van 2- 4 jaar; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; ken dient in te zegenen, maar als dominee mag hij ook voorgaan bij het avondmaal. „Veel bewoners van het verpleeghuis stellen dat op prijs." De functies van Vermet stonden tot voor kort in de algehele protes tantse traditie. Om de Doopsgezin de Gemeente blijvend goed te die nen, maakt hij zich de komende tijd de geschiedenis van de leer ei gen via een opdoper-cursus. Bin nen enkele jaren kan hij dan pro ponent van de Doopsgezinde Broe derschap zijn. Die weg legde ook zijn voor ganger als dominee, Leu- ny de Kam, af De Kam is beroepen als dominee van de twee zustergemeenten in Zeeland. Net als Vermet had (en heeft) zij al voeling met de vrijzinnige tradi tie van de Doopsgezinden. De na druk op de eigen verantwoordelijk heid van ieder mens, het dopen als volwassene met een op de ei gen beleving gebaseerde belijdenis spreken zowel Vermet als De Kam aan. „Jezus doopte ook volwasse nen", onderstreept Vermet. Als 33-jarige jongeling vindt de nieuwe predikant de nadruk op de eigen verantwoordelijkheid ook helemaal bij 2011 passen. „Als do minee wil ik mensen natuurlijk de liefde van God leren kennen. Maar dat hoeft niet volgens een vastge legde weg of met een handleiding van mij. Het gaat er om dat men sen in vrede met zichzelf en hun omgeving leven. Zijn we dus weer terug bij liefde, vrede en rechtvaar digheid." Vermet benadrukt nog maar eens dat hij niet ter ere van eigen glorie of ambitie dominee is geworden. Bij de doopsgezinden komt de overtuiging dat dominee én ge meenteleden 'allemaal priester zijn' ook op de preekstoel tot ui ting. In tegenstelling tot katholieke priesters of dominees van andere protestantse gemeenten, zegent een doopsgezinde dominee de kerkgangers niet met zijn handen omhoog, maar met open handen op heuphoogte. De dominee is tenslotte niet verheven boven de gemeenteleden. Het past helemaal in de visie van Vermet, die 'niet voor niks op de kansel staat'. „Ik sta op de kansel voor het geluk van mensen." KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon ;13.30 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnastiek; OOSTBURG - Pro Rege, 20.00 uur: Tai Chi voor gevorderden; Ledeltheater,13.00 uur: De Smurfen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, vrij biljarten, kaarten; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, biljartles; 13.00 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Schieting;15.00 uur: Spaans; Café Ambiance, 13.30 uur; Kaarten; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Op het terrein van de Koninklijke Schelde Goep in Vlis- singen, het grootste stadsvernieu wingsproject van Zeeland, moeten allereerst leuke en creatieve dingen gebeuren. De rest, zoals wonen en economie, volgt dan vanzelf, staat vol optimisme in de Ontwikke lingsvisie Scheldekwartier die eind vorige week is gepresenteerd door de gemeente Vlissingen. De visie is gemaakt voor de komende vijfjaar. De rest is voor later. De plannen zijn nog niet defini tief Wethouder Piet Polderman be nadrukte dat tekeningen, aantallen en locaties nog kunnen verande ren. Er is nog niks besloten en ook de grote marktpartijen die samen met de gemeente de schouders on der het Scheldekwartier willen zet ten, hebben nog geen contract met de gemeente gesloten. Maar in de Ontwikkelingsvisie Scheldekwar tier zijn de voorstellen heel stellig gebracht. Zo meldt de nota dat er in 2012 wordt begonnen met de aanleg van de verlengde Aagje Deken straat tussen het Scheldeplein in de Vlissingse binnenstad en de Ko- Biljarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten, biljartles, jeu de boules; 14.00 uur: Bingo; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei- ding; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop tekenen schilderen; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; Molenhof, 14.00 uur: Herfstmarkt; ningsweg aan het Kanaal door Wal cheren. In de visie heet die weg de Zee-Allee. Ook komt er op korte termijn een grote Marina voor (zee-)jachten. En er moeten tijdelij ke ligplaatsen komen in het Dok •van de scheepswerf en langs de Ko ningsweg. Zodra een nieuwe brug over het Dok klaar is, kan de Mari na haar definitieve vorm krijgen. Daarvoor wordt onder meer het veld naast de Machinefabriek uitge graven voor de komst van een jachthaven. Een ander speerpunt in de visie is het 'zorgconcept' op de kop van het Dok. Het plan bestaat uit 150 tot 200 appartementen, een zorg- hotel met 50 tot 75 kamers en zorg voorzieningen. Het complex wordt hoger dan de naastgelegen parkeer garage. „Realisatie vindt naar ver wachting in 2014 tot en met 2016 plaats", voorspelt de visie. De eerder al volledig gerenoveerde Timmerfabriek aan de Konings weg moet een 'media-hotspot' worden met op de begane grond een restaurant of café en daarbo ven Omroep Zeeland. Maar niet in de vorm van dichte kantoren; er moet interactie zijn met publiek. De oplevering van dit karakteristie ke pand staat gepland voor 2013. ui i'iimil'n mini—li—1 ininwi 1 Minimin 1 1 AXEL - Bonte avond 'Vaneig- henst..(t)wee' is zaterdag 22 okto ber vanaf 19.30 uur in cultureel centrum De Halle in Axel Met Axelse artiesten als verteller )an Hamelink, singer-songwriter Ellen Scheele, ballonplooier Wally de Groote en leden van de ballet groep van Petrella Lion. Komisch duo Jan van den Broeke en Mariet- te Schoot vertelt de laatste plaatse lijke nieuwtjes en Gilbert Brandt toont beelden van de valken op de watertoren. Journalist en schrijver Frank Deij neemt de aanwezigen mee naar zijn jeugdjaren. Pim van Hilten tekent voor de presentatie. Kaarten kosten 7,50 euró en kun nen worden besteld bij De Halle. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57