'Op de kansel voor het 2oI zeeland Parkeerboetes gaan in Hulst fors omhoog 'Voorkom teloorgang monumentale graven' Samenzangavond in Hof te Zandekerkje Conferentie nieuw gezondheidscentrum Predikant Bram Krol spreekt in Kandelaar Strandlopertocht over drie afstanden Boekenmarkt SBNN in Tweede Mosseldag school De Meerpaal met gratis mosselpan Dansspektakel voor 65-plussers bij de Blaauwe Hoeve in Hulst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Nieuwe dominee staat voor liefde, vrede en Muzikaal en culinair genieten met Young Ones woensdag 12 oktober 2011 KLOOSTERZANDE In het Hof te Zandekerkje aan de Willem de Zwijgerlaan in Klooster- zande wordt vrijdag 14 oktober een samenzangavond gehouden. De Evangelisatiecommissie Efraim heeft hierbij de touwtjes in han den. Miep Simons bespeelt het orgel en Mirjam Corbijn begeleidt op fluit. Na afloop staat de koffie klaar. De aanvang is 20.00 uur. AXEL In De Halle in Axel is woensdag 19 oktober van 17.00 tot 20.15 uur een conferentie over de invulling van het nieuwe gezondheidscentrum dat in Axel komt. Zorgaanbieders- en gebruikers, ouderenbonden, pa tiëntenorganisaties en andere be trokkenen zijn welkom om mee te praten. Aanmelden kan via Het Klaver blad, 0113-256856. TERNEUZEN Predikant Bram Krol komt naar Terneuzen en spreekt op twee bij eenkomsten van de Evangelische Gemeente. Zaterdagavond 5 novem ber 20.00 uur en zondagochtend 6 november 10.00 uur in het gebouw de Kandelaar aan de Van Cantfort- straat 36. De toegang is vrij. Krol spreekt over 'De gemeente van Je zus Christus is krachtig en levend, toen en nu'. BRESKENS Wandelclub de Strandloper uit Breskens houdt zondag 16 oktober een wandeltocht voor iedereen. Deelnemers kunnen 7,5,15 of 30 ki lometer lopen. Er kan zowel in Breskens bij Hooge Platen als in Cadzand, bij Sportcentrum Noord- dijk, worden begonnen. De route loopt langs de kust over het strand of de duinen. Alle deelnemers krij gen een herinneringsspeldje. TERNEUZEN BRESKENS Stichting Burn Nyakwere Neder land (SBNN) houdt zaterdag 5 no vember voor de tweede keer een boekenmarkt in basisschool De Meerpaal aan de Sloelaan in Ter- neuzen. De deuren gaan open om 9 uur en de markt duurt tot 12 uur. De opbrengst van de boekenmarkt komt ten goede aan 28 basisscho len in het Keniaanse werkgebied van SBNN. Mensen die boeken wil len geven aan SBNN kunnen een seintje geven aan Karin Cammaart (0114-310385) of Albert Stallaart (06-14328340). door Eugène Verstraeten hulst - Foutparkeerders gaan in Hulst volgend jaar aanzienlijk meer betalen. Burgemeester en wethou ders willen de parkeerboetes op trekken van 46 naar 52 euro. Daar naast gaan ook de tarieven voor ver schillende soorten parkeervergun- ningen flink omhoog. De maatregelen zijn volgens B en W noodzakelijk om volgend jaar een extra opbrengst van 50.000 eu ro aan parkeergelden te halen. Om de gemeentebegroting sluitend te krijgen moet er in 2012 in totaal 884.000 euro aan parkeergeld bin nen komen. Sinds de invoering in 2007 is de par- hulst - Stichting Curamus en Hulst in Beweging houden zon- datg 16 oktober een groot dans feest van de Blaauwe Hoeve in Hulst. Het feest is onderdeel van de landelijke campagne 'Mag ik de ze dans van u?' Het idee is dat meer bewegen helpt om ongeluk jes van ouderen te voorkomen en de gevolgen van een val te vermin deren. Het doel van de middag is door René Hoonhorst Liefde, vrede, rechtvaar digheid. Die drie begrip pen staan voor dominee Marijn Vermet centraal. In zijn geloofsbeleving én in zijn dagelijks leven. Jezus is voor de predikant dé grote inspira tiebron. Maar als God - als woord, begrip of Almachtige - voor ande ren een drempel is, terwijl ze wel in liefde, vrede en rechtvaardig heid willen leven dan zijn ze voor Vermet 'even goede vrienden'. Sinds 1 oktober is Marijn Vermet (33) predikant van de Doopsgezin de Gemeente Aardenburg. Zo'n 140 mensen bezochten afgelopen zondag de intredingsdienst van de nieuwe dominee. Met veertig le den en zo'n dertig vrienden - men sen die tot een ander kerkgenoot schap behoren, maar af en toe een doopsgezinde dienst bij willen wo nen - zit Het Lam niet vaak zó vol. Maar naast de kerkgangers die er tweewekelijks zijn te vinden, kwa men zondag ook vrienden en ken nissen van Vermet, vertegenwoor digers van andere geloofsgenoot schappen en van verpleeghuis De Stelle naar Aardenburg. In het Oostburgse verpleeghuis is Vermet sinds 3,5 jaar geestelijk ver- Vijfhonderd mosselpannen waren vorig jaar op de eerste 'Mosseldag op Bresjes' al ruim voor het einde van de dag uitgereikt. Gratis bij een mosselmaaltijd voor een spe ciale prijs. Het grote succes hoopt de organisatie komende zondag te evenaren. Nu staan er zeshonderd pannen klaar om van eigenaar te verwisselen. De dag begint om 10 uur. Tot 18 uur worden niet alleen mossels gekookt, maar ook kreeft en bovendien zijn er oesters in de aanbieding. De mosseltent staat op de kop van het Spuiplein. keerschijf een groot succes. Dit jaar ging het tarief al van 25 naar 30 eu ro en volgend jaar komt er nog eens vijf euro bij. Daar staat tegen over dat je voor dat bedrag dage lijks drie uur mag parkeren in plaats van twee uur. Parkeerkraskaarten gaan van 1,50 naar 2,50 euro. De dagkaarten ko men met ingang van 2012 te verval len. B en W willen het beleid ten aan zien van bedrijfsvergunningen ver soepelen. In plaats van maximaal vier kunnen bedrijven straks twin tig parkeervergunningen aanvra gen. Daar hangt wel een prijskaart je aan. Hoe meer vergunningen, hoe duurder ze worden. Marijn Vermet staat niet verheven op de preekstoel van de Doopsgezinde Gemeente Aardenburg. De dominee staat mm m m v*':.- mm mmm om zoveel mogelijk 65-plussers aan de zwier te krijgen. De dansmiddag begint om 13.30 uur. Iedereen is welkom, ook men sen die slecht ter been zijn. Er zijn verschillende dansstijlen, waarbij beoefenaars kunnen blijven zitten. Meedoen is niet verplicht. Bezoe kers kunnen ook kijken naar ver schillende dansdemonstraties. De toegang is gratis. door Eugène Verstraeten hulst - Het is nog niet te laat om de teloorgang van een aantal monu mentale graven op de begraafplaats aan de Glacisweg in Hulst te voor komen. Dat denkt voorzitter Jan de Kort van de oudheidkundige kring De Vier Ambachten. In een brief aan het Hulster gemeentebestuur dringt hij aan op maatregelen. Het kerkhof aan de Glacisweg kent enkele Rijkserkende grafmonumen ten. De Kort stelt echter vast dat het ooit beroemde kerkhoflaantje nu vooral deels ingestorte grafmo numenten en één bijna ontman teld grafmonument kent. „Het laantje biedt aan de oudste zij de een troosteloze aanblik, maar met snel aanpakken kan voor som mige graven verder onheil worden voorkomen", hoopt De Kort. Ver schillende graven - waaronder dat van notaris Hendrik van Dalsum, Hulster politicus en hervormer uit de vorige eeuw - zijn beschadigd door de wortels van Japanse primu la's. Als die struiken worden ge rooid, kunnen wellicht nog graven worden hersteld, denkt De Kort. Hij herinnert B en W aan hun toe zegging dat Hulst nog een straat zou vernoemen naar Hendrik van Dalsum, vanwege diens verdien sten voor Hulst. hulst - Na het succes van de eer ste Winter Wonderland Diner- show van het orkest The Young Ones in 2009 staat er een nieuwe editie op het programma voor za terdag 17 december. Zo'n 600 bezoekers kunnen dan in Den Dullaert in Hulst een avondvullend programma van mu zikaal entertainment en culinaire verwennerij bijwonen. Violist Ma- thieu van Bellen is ook dit keer weer te gast. Verder is er een optre den van bastrombonist en entertai ner Jos Jansen. Na het dessert is er een after party door eXtra Loud, de coverband van The Young Ones. Info en kaartverkoop: www.the-young-ones.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56