Zeelan PZC Project privéauto delen slaat aan Molen kan er weer 10 jaar tegen Geld buitgemaakt bij overval Playland Axel ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 CAMPAGNE Bijna honderd aanmeldingen, project mogelijk in zes plaatsen 17 20 en 21 Bouw brede school begint 20 oktober Bomen en heg moeten weg bij Polikliniek Walking Benefit levert SBNN 4.800 euro op Groeve Nieuw Namen hoeft geen Efteling te worden Woensdag 12 oktober 2011 Dominee Vermet op de kansel voor het geluk van mensen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Onder Zeeuws-Vla mingen bestaat genoeg belangstel ling voor het delen van hun privé auto met anderen. Als de financie ring rondkomt, kan voor het einde van dit jaar met de uitvoering wor den begonnen, verwacht Marco van Dorst van het Zeeuws-Vlaam- se campagneteam AutoDelen=Kos- tenDelen. Het campagneteam heeft dit jaar door Eugène Verstraeten HULST - Als de specialisten morgen zijn vertrokken, kan de Hulster stadsmolen de komende tien jaar weer draaien zonder grootscheeps onderhoud. Deze week is een ge specialiseerd molenbedrijf begon nen de roestvorming op de kop van de molen te verwijderen. Om daar goed bij te kunnen moesten de wieken van de molen één me ter naar boven worden getakeld met behulp van kabels en een soort lier. „Normaal kunnen we nooit in het molenhuis kijken of er roest zit, maar nu wel", zegt molenaar Fran- ny Verschueren. Het gaat om de roest op de roe van de wieken, die door de molenkap loopt. Verschue ren: „Het is vooral ook in het ka der van de veiligheid van belang om roest te verwijderen. De wie ken worden opnieuw in de menie gezet, er worden nieuwe wiggen geplaatst en de wieken worden meteen ook uitgelijnd." De wie ken moeten eigenlijk om de tien jaar worden nagekeken op roest vorming. De molen is in 1996 ge restaureerd, dus het werd tijd. Vol gens Verschueren viel het met de roestvorming overigens veel mee. „De molen kan er nu in elk geval weer tien jaar tegen." tot nu toe gebruikt om de interes se onder Zeeuws-Vlamingen te pei len voor deelname aan het project. Belangstellenden konden zich aan melden via de website www.auto- delenkostendelen.nl. Het campag neteam heeft ook actie gevoerd op onder meer de 'droommarkf in Graauw en popfestival Vestrock in Hulst. Ook is er een peiling gehou den via Omroep Zeeland. Dertien procent van de mensen die op de peiling reageerden, hadden belang stelling. Dit resultaat viel Van Dorst hele maal niet tegen. Een auto is toch iets heel persoonlijks en die deel je niet zomaar met iemand anders. Het aantal daadwerkelijke aanmel dingen op de website van de orga nisatie bedraagt momenteel 96, al dus Van Dorst. Met het aantal be langstellenden dat 'op straat' is ge worven, komt het totale aantal op 150 a 200. De belangstelling is groot genoeg om met AutoDelen=KostenDelen te beginnen, aldus Van Dorst. Het wachten is nu op groen licht van het stimuleringfonds van de drie Rabobanken in Zeeuws-Vlaande- ren, die 19 oktober beslissen over een financiële bijdrage. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen is één van de andere financiers. Ook de Europe se Unie wil meebetalen, met als eis dat er evenveel geld van elders komt. Van Dorst hoopt dat het project in de loop van dit jaar kan beginnen. Hij heeft zes plaatsen voor ogen: Oostburg, IJzendijke, Terneuzen, Koewacht, Hulst en Graauw. Het idee is dat veel mensen een auto of zelfs een tweede auto hebben, die de meeste tijd stilstaat. Door die auto met anderen te delen, kan milieuwinst en een financieel voor deel worden geboekt. Mensen zou den dit ook zelf kunnen opzetten, erkent Van Dorst, maar dat is las tig met onder meer de autoverze kering. AutoDelen=KostenDelen - waaraan ook de drie gemeentten meedoen - biedt daarvoor oplos singen. Werken op hoog niveau aan de Hulster Stadsmolen. Medewerkers van een gespecialiseerd molenbedrijf maken de wieken vrij van roest en geven ze een nieuw verfje. De molen kan er dan weer tien jaar tegen. foto Mark Neelemans BIERVLIET Schoolbesturen en gemeente Ter- neuzen gaan er nog vanuit dat de t brede school in Biervliet volgend jaar augustus zijn deuren opent. Alle dorpelingen zijn uitgenodigd voor het officiële startsein voor de bouw van de school volgende week donderdag, 20 oktober. Voorafgaand aan de officiële aftrap van de bouwwerkzaamheden, hou den burgemeester Jan Lonink en wethouder Cees Liefting een toe spraak. Aanvang 13.30 uur. HULST Aan de zijde van de Polikliniek aan de Tabakstraat in Hulst moeten een aantal bomen en een heg ge rooid worden. Dat karwei vindt plaats op donder dagochtend 20 oktober tussen 8.00 en 12.00 uur. In verband met deze werkzaamhe den wordt op 20 oktober een tijde lijk parkeerverbod ingesteld aan de zijde van de Polikliniek. De rooiwerkzaamheden worden uitgevoerd door Dethon. HULST De derde editie van de Walking Be nefit van Stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) in Hulst heeft 4.800 euro opgebracht. Zo'n 200 deelnemers meldden zich aan en gingen in vier groepen op ontdek kingstocht door de Hulster binnen stad. Op hun tocht deden ze vier horecabedrijven aan. In elk café was gezorgd voor entertainment. Met de Walking Benefit zamelt SBNN geld in voor haar projecten aan het Victorimeer in Kenia. AXEL - Bij een gewapende overval op speelautomatenhal Playland in A^xel hebben de daders maandag avond een onbekend geldbedrag buit gemaakt. Op het moment van de overval, rond 23.30 uur, was een tiental mensen in de automatenhal aan wezig. Niemand raakte gewond. De technische recherche heeft gis teren onderzoek gedaan in het pand. Volgens de aanwezige bezoe kers kwamen er meerdere overval lers de zaak in. Ze zijn vermoede lijk vertrokken in een auto. De po litie zoekt nog meer getuigen van de overval (telefoon 0900-8844). De politie doet verder geen mede- lingen over het soort wapen dat bij de overval is gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53