zeeland 119 een rijdende concertzaal 2: LEZERSVOORDEEL m Nieuwe reddingboot voor KNRM-station Neeitje Jans Reewildsafari op de slikken van Flakkee Zwemvierdaagse in zwembad Dol-Fijn Dolfje Weerwolfje is vandaag in Zierikzee Slaapkliniek in ADRZ krijgt vier sterren agrimarktgSB woensdag 12 oktober 2011 mssmmstmi&m te ingewikkeld willen maken, niet te moeilijk denken en het simpel houden. In Duizendstemmenland gaat Mar van der Veer met de kin deren het grote orgel in de nieuwe Kerk in Zierikzee in. Zodat ze zo'n instrument kunnen zien en voe len. Muziek is Mar z'n leven." Keet in de Kerk mag zich verheu gen in een nog immer groeiende populariteit. In totaal doen er ze ven Schouwen-Duivelandse basis scholen aan mee. En ook van bui ten het eiland is belangstelling voor de kinderconcertserie. „We hebben al in Amsterdam en in Monster een 'keet' gedaan", vertelt Kotoun. „Maar dat is niet onze op zet. We willen gewoon op Schou- wen-Duiveland blijven met Keet in de Kerk." De nieuwe serie gaat vandaag van start in de Classic Express. Dat is een enorme trailer die kan uit schuiven tot een concertzaal van 14 meter lang en 7 meter breed. In de Classic Express is plaats voor zo'n 35 kinderen. Aan boord van de Classic Express zijn prijswin naars van het Prinses Christina Concours. „longe toptalenten uit het hele land", legt Kotoun uit. Zij krijgen de gelegenheid om op te treden en wij kunnen kinde ren een heel goed concert voor schotelen. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Normaal doen we bij Keet drie voorstellingen in twee weken. Nu doen we negen concerten in drie dagen." Al even enthousiast is Kotoun over de komst van Frank Groothof met 'De Soldaat en de Keizer'. Kotoun: „Groothof is echt een grote naam op het gebied van muziek en thea ter. Wij zijn ontzettend blij dat we zo'n grote productie in huis kun nen halen. Meneer Frank van Se samstraat in Zierikzee. Dat wordt toch wel echt de klapper." www.keetindekerk.nl Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema "Jstj&'/sZ'ïiC 833 sSS&gSSÏ 7 MELISSANT Samen met de boswachter in een bolderkar op zoek naar reeën. Dat kan op 17,19 en 26 oktober tijdens een zogeheten 'reewildsafari' op de Slikken van Flakkee. De boswach ter legt tijdens de excursie alles uit over het leefgebied van de ree. Het is niet uitgesloten dat de excursie- gangers ook heckrunderen tegenko men. Vertrek is om 11.00 uur. Meer informatie op: www.staatsbosbe- heer.nl/degrotevijf. NIEUWERKERK In de herfstvakantie is er traditiege trouw een zwemvierdaagse in zwembad Dol-Fijn. Iedereen is van maandag 24 tot en met donderdag 27 oktober welkom op de 35ste edi tie. Kinderen zonder begeleiding kunnen zwemmen tussen 18.30 en 19.30 uur. Voor volwassenen en be geleide kinderen geldt 19.30 tot 20.30 uur. Na vier dagen krijgen de deelnemers een medaille. Eén keer dubbel zwemmen mag ook. ZIERIKZEE Dolfje Weerwolfje komt vanmid dag naar Zierikzee. Bij boekhandel De Vries reikt hij de prijzen van de door de boekhandel uitgeschreven teken- en verhalenwedstrijd met thema 'Superhelden' uit. Dolfje Weerwolfje is er van 13.30 tot 16.30 uur. Kinderen kunnen samen met Dolfje op de foto. De Kinderboe kenweek duurt tot en met zater dag. Wie een kinderboek koopt ter waarde van 10 euro krijgt 'Bert en Bart redden de wereld' gratis. VLISSINGEN Het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Vlissingen en Goes heeft volgens de Apneuvereniging één van de beste slaapklinieken van Nederland. Dat concludeert de vereniging na landelijk onderzoek onder 2700 patiënten. Het ADRZ is gewaardeerd met vier sterren, net als acht andere ziekenhuizen. In to taal kregen 41 van de 78 slaapklinie ken één of meer sterren. Drie zie kenhuizen (waaronder Zorgsaam in Terneuzen) kregen vijf sterren. muri Wi111 De nieuwe reddingboot heeft inmiddels al een proefvaart achter de rug. foto Jan de Koning NEELTJE JANS - Reddingsstation Neeitje Jans krijgt een nieuwe red dingboot. Het schip is van het type Nikolaas en wordt zaterdag 22 oktober gedoopt. De bouw van de boot is bekostigd uit een schen king van het Fred Plesman Fonds. De nieuwe reddingboot wordt aan de binnenzijde van de Oosterschel- dekering gestationeerd en ver vangt reddingboot Harder die daar sinds 1987 in dienst was. De nieuwe boot is voorzien van twee motoren in plaats van één, omdat de redders in het werkge bied te maken hebben met zeer sterke stromingen. Verder is het schip uitgerust met een extra bol der en een kantelzak. Om meer dekruimte te creëren zijn andere stoelen gemonteerd. Schipper Jo hannes Post was nauw betrokken bij het bouwproces. LDIG OP WOENSDAG 12 OKTOBER lj gerookte zalm long gesneden 100 gram 2 stuks von 5,98 i: 2011 4039 iieding uit deze odvertentie is olleen geldig tegen inlevering von deze bon op oe vernoemde dog j en is met bestemd voor wederverkopers. Max. 1 bon per ktont. Prijswijzigingen er. drukfouten voorbe houden. Aanbieding is geldig in Agrimorkt Goes. Von Doornestroot 2 - Agi imorkt Vlissingen. Papegooienburg S - Agrur.ork'. Roosendaal. Streuvelsloon ic Agrimorkt Middelburg. Kclverstroai 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47