'Veiligheid op Duinhoevepad moet beter' Keten met Groothof en 181 zeeland Gunstige rente levert gemeente voordeel op Avond met demo en lezingen over huidtherapie woensdag 12 oktober 2011 ROUTE SGP kaart kwestie met succes aan door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Voordat dui zenden campinggasten en andere toeristen volgende zomer weer over het Duinhoevepad naar het strand trekken, moet er wat ge daan zijn om de veiligheid te ver beteren. Die belofte heeft wethou der Wim Stouten aan de gemeen teraad gedaan. Op het pad zijn de afgelopen jaren meerdere ernstige ongevallen ge beurd. Dieptepunt was de val van een meisje uit Yerseke. Zij moest vanwege de ernst van haar verwon dingen met de traumahelikopter uit de duinen worden gehaald. Daarnaast vonden er veel lichtere valpartijen plaats. Volgens raadslid Kees van den Berge (SGP) zorgt de situatie rond het pad voor ergernis sen bij de gebruikers. Van den Ber ge: „In de zomer wordt het pad da gelijks niet door honderden maar duizenden mensen gebruikt." Probleem is volgens Van den Ber ge onduidelijkheid over waar fiet sers, voetgangers en ruiters zich dienen te schikken. Zo lopen paar den soms op het schelpenpad, waardoor de schelpjes op het fiets pad komen. Over die schelpjes kunnen fietsers weer lelijk ten-val komen. Ook tijdens hevige regen val komen de schelpjes op het pad. En niet de gemeente, maar vaste campinggast Henk Boven kerk is degene die bijna dagelijks Fietsers worden gewaarschuwd voor de steile helling, foto Dirk-Jan Gjeltema www.pzc.nl ZEELAND IN 2 MINUTEN Het laatste Zeeuwse nieuws in beeld en geluid op uw computer, tablet of smartphone. Ga naarwww.z2.nl. MEEST CELEZEN 1.Gemeente vraagt mening inwoners 2. Markt Brouwershaven krijgt nieu we bomen (foto) 3. Gemeente bespaart 80.000 euro STUUR UW TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans het pad aanveegt, hield Van den Berge de gemeenteraad maandaga vond voor. Van den Berge wilde het onder werp in de commissie bespreken omdat hij eerder onbevredigende antwoorden had gekregen op schriftelijke vragen. Naast het on der de aandacht brengen van de problemen, stelde hij ook een reeks van oplossingen voor, waar onder het vervangen van schelpjes door stenen, meer handhaving of een verbod voor paarden in het hoogseizoen. Voorafgaand de vergadering ging Stouten op verkenning. „Toen ik hoorde over een traumahelikopter, ziekenwagens en botbreuken, schrok ik", zei Stouten. „En er zit ten inderdaad gevaarlijke stukken in. Vooral bij de steile afdalingen kunnen er levensgevaarlijke situa ties ontstaan." Daarbij tekende hij wel meteen aan dat het pad, van wege het natuurgebied waarin het ligt, niet zomaar verlegd kan wor den. „Maar, we gaan kijken wat we er aan kunnen doen", beloofde hij. Met alleen 'kijken' nam de WD geen genoegen. „Kijken is één ding, maar wij willen actie. Op 1 april gaat de WD-fractie op de fiets controleren", beloofde fractie voorzitter Dick Meulblok. Kees van den Berge wacht dat mo ment niet af Hij gaat de vorderin gen van de wethouder en de ge meente de komende maanden nauwlettend volgen. Superenthousiast is ze. Ca thy Kotoun is zo trots als een pauw dat het gelukt is de Classic Express - een rijdende concertzaal - naar Zierikzee te halen én thea termaker Frank Groothof met zijn voorstelling 'De Soldaat en de Kei zer' te strikken. De nieuwe serie van kinderconcertserie Keet in de Kerk belooft een bijzondere te worden. Aan toekomstplannen geen gebrek bij de creatievelingen achter Keet in de Kerk. „Mar van der Veer komt altijd heel snel met ideeën en het leuke daaraan is dat ze ei genlijk altijd heel simpel zijn", zegt pianiste/dirigente en Keet-pre sentatrice Cathy Kotoun over muzikant/componist en stuwende kracht achter 'Keet' Mar van der Veer. Hij stond samen met basis schooldirecteur Cees van Dam aan de wieg van het muziekspektakel. Anno 2011 zijn het Van der Veer, Kotoun, basisschooldirecteur De borah de Bruijne, muziekdocent Anton Kempe en oud-conrector en oud-leraar Duits Hans Erbrink die tekenen voor Keet in de Kerk. „Een heel leuke club", aldus Kot oun. „En zoals nu bij de Keet-uit voering van het Zwanenmeer komt choreografe Elly Geelhoed er bij. En die is ook ontzettend crea tief." Keet in de Kerk dient meerdere doelen. Een van de belangrijkste is kinderen in contact brengen met muziek. Muziek in zijn breedste vorm. Van klassiek tot modern en verpakt in een leuk jasje. Kotoun: Programma De nieuwe serie Keet in de Kerk gaat van start met de rijdende con certzaal Classic Express. Deze staat op 12,13 en 14 oktober in Zierikzee. In de Nieuwe Kerk in Zierikzee volgt op 16 november een Keet-versie van Tchaikovsky's Zwa nenmeer. De muzikale ontdekkingstocht 'Öp reis naar Duizendstemmenland' staat gepland voor 1 en 8 februari 2012. Klap op de vuurpijl is de komst van Frank Groothof met 'De Soldaat en de Keizer' op 18 april in de Nieuwe Kerk. „Het gaat er maar net om hoe je de boodschap verpakt. Door een componist in zijn eigen tijdsbeeld neer te zetten en uit te beelden maak je klassieke muziek voor kin deren heel toegankelijk." Als voor beeld van deze aanpak noemt zij de 'Keet-aflevering' gewijd aan componist Buxtehude waarin de ze kennis maakt met een door hem geïnspireerde jonge Bach. Via een gesprek tussen de twee in pas sende kledij gehulde componisten werd uitgelegd wat een fuga is. Kinderen van amper twaalf jaar luisterden er in opperste concen tratie naar. Kotoun: „Zo hebben we ook een keer een Keet gewijd aan muziek uit de renaissance. Kin deren probeerden toen vol enthou siasme het notenpapier te begrij pen. En niemand vond het gek of suf." Eenvoud is het sleutelwoord. „Keet in de Kerk is altijd heel toe gankelijk. Je moet het gewoon niet Keet-presentatrice Cathy Kotoun voor de thuisbasis van Keet in de Kerk: de mmmmsmm door Joeri Wisse Zet uw foto in een van de albums op www.pzc.nl/foto ZIERIKZEE - Vanaf 2015 is de ge meente Schouwen-Duiveland mo gelijk 135.000 euro minder kwijt dan begroot aan de lening voor het 'nieuwe Onderdak'. Voor de bouw van het sportcomplex en zwembad aan de Lange Blokweg in Zierikzee heeft de gemeente een lening afgesloten van 15,8 mil joen euro. Een dag nadat de gemeenteraad haar goedkeuring verleende aan de plannen, hebben ambtenaren de lening afgesloten. Van te voren was rekening gehouden met een rentetarief van 4,9 procent. De Bank Nederlandse Gemeenten wil de het bedrag echter uitlenen te gen een vast rentetarief van 4,09 procent voor de komende dertig jaar. „De eerste jaren geven we het geld nog niet uit, maar vanaf 2015 kunnen we dankzij dit rentever- schil een bedrag van 135.000 euro in mindering brengen op de jaar lijkse lasten", zegt. wethouder Ad Verseput. Die lasten, een combina tie van rente en aflossing, bedra gen jaarlijks 1,6 miljoen euro. Omdat het project echter nog niet is aanbesteed en gegund aan een aannemer, is nog niet duidelijk of het uitgespaarde geld niet alsnog op gaat aan mogelijke tegenvallers. ZIERIKZEE - In de Week van de Huidtherapie verzorgt de Zierik- zeese praktijk Dermiz vrijdag in het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Zierikzee een informatie avond met een drietal activiteiten. Een dermatoloog en kinderarts vertellen vanaf 17.30 uur over het nieuwe smeerprotocol voor kinde ren en volwassen met eczeem. Om 18.45 uur spreken Annemarie Zui derent en Tessa Fase van Dermiz over huidtherapie. Tot slot is er om 19.30 uur een gra tis demonstratie over het verwijde ren van een couperouse of een steelwratje door middel van coagu- latie. Meer informatie is te vinden op www.dermiz.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46