land PZC Gemeente en ondernemers in impasse Kraaijenstéinweg twee nachten dicht Generatiekloof SCHOUWEN-DUIVELAND 20 18 en 19 Vergulde zeemeerman terug op hoge post almanak Woensdag 12 oktober 2011 Flink besparen door proj ectontwikkelaar buiten de deur te laten 17 Frank Groothof en rijdende concertzaal op weg naar Zierikzee Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ONDERZOEK Ondernemerskoepel onderschrijft laatste plek in ranglijst ondernemersvriendelijke gemeenten Zeeland door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De Verenigde Onderne mers Vereniging (VOV) voelt, tot grote teleurstelling van wethouder Ad Verseput, niets voor een diep gravend onderzoek naar de relatie tussen de gemeente en de onder nemers in Schouwen-Duiveland. De wethouder kwam met het voorstel om op kosten van de ge meente een gezamenlijke enquête door een onafhankelijk bureau uit te laten voeren naar aanleiding van een boze brief van de VOV. De ondernemerskoepel schreef de brief in juli nadat duidelijk werd dat de gemeente Schouwen-Duive land op de laatste plaats staat in het lijstje van de meest MKB-vriendelijke gemeenten van Zeeland. Die conclusies kon de VOV onderschrijven, zo bleek uit de brief. „Ik wil graag de hand schoen oppakken en weten waar de pijn zit, zodat we er wat aan kunnen doen", zegt Verseput. „Nu blijven we als college met een on bevredigend gevoel zitten." Overigens is de WD-wethouder wel kritisch over de bevindingen van het MKB-onderzoek. „Van de 1400 bedrijven hebben 47 onderne mers via internet een enquête inge vuld. Een meerderheid daarvan is overwegend positief over de ge meente. Uit het onderzoek is een lijst met sterke en zwakke punten van de gemeente Schouwen-Dui veland gerold. Sommige ervan zijn echter tegenstrijdig." Naar aanleiding van de brief, heeft Verseput een gesprek gehad met de VOV. Daarin zijn ook twee an dere pijnpunten besproken. Zo wa ren de ondernemers boos omdat ze niet waren uitgenodigd om in de klankbordgroep van de strategi sche visie te zitten. „Wij waren in de veronderstelling dat de VOV ook vertegenwoordigd werd door het bestuur van Ondernemers- kring Schouwen-Duiveland. Dat was blijkbaar een verkeerde veron derstelling en daar hebben we ook onze excuses voor aangeboden." Verder verweet de VOV niet goed te zijn betrokken bij de totstandko ming van de nieuwe detailhandels- structuurvisie. Met die kritiek is Verseput het niet helemaal eens. „Zodra de conceptvisie er ligt, be spreken we die uitgebreid met de VOV." Om de relatie te verbeteren, zal de bedrijfsfunctionaris van de gemeente meer vergaderingen van de VOV bijwonen. Bij de VOV was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Tip? redactie@pzc.nl door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - De nieuwe Kraaijensteinweg bij Burgh-Haam- stede is vrijdagochtend open voor alle verkeer. Voor het echter zo ver is, moeten automobilisten nog re kening houden met twee nachten zware verkeershinder. Omdat de aannemer de nieuwe weg eerst aan moet sluiten op het huidige tracé gaat de hele weg twee nachten dicht. Zowel van daag als morgen is de N57 bij Burgh-Haamstede van 19.00 uur 's avonds tot 7.00 uur de volgende dag in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat leidt het verkeer met gele borden om via de Zee- landbrug (N59, N256 en N255). Met de openstelling van de nieu we hoofd rij baan is de aannemer nog niet klaar. Zo moet het tunnel tje nog worden afgemaakt en rest er nog veel werk rond de aanslui ting met de Serooskerkseweg. Het huidige kruispunt met verkeers lichten is na deze week overbodig en wordt opgeruimd. Ook moeten er nog fietspaden en parallelwegen worden aangelegd. Naar verwach ting is in februari de hele klus ach ter de rug. Op een regenachtige dag in de va kantie was opa aan het oppassen bij zijn kleinzonen. Na een paar uur spe len begonnen de jongens zich te ver velen en vroegen aan opa of ze moch ten 'wii-en'; spelletjes doen dus op de Wii, een soort computer. Opa dacht echter dat ze het over het 'wieën' hadden, wieden op z'n Zeeuws. Waarop hij, in dialect, aan zijn kleinzoons vroeg of ze dan ook een 'ouwe' soort hark) hadden. Daarmee was de verwarring com pleet. De jongens keken verbaasd naar opa en zeiden: „Nee, we hebben net een nieuwe gekregen van mam ma", doelend op hun computer. De jongens hebben nog uren voor de tv op de wii gespeeld en opa ging in de tuin met z'n ouwe wieën... voegwerk gebeuren", zegt projectleider Hans Verkaart van de gemeente Schouwen-Duive land. „Maar we zitten in de afrondende fase." Hetzelfde geldt voor de Noordhavenpoort. De ZIERIKZEE - De monumentale Zierikzeese Zuidhavenpoort heeft z'n kroon terug. De ver gulde zeemeerman, die dient als windvaan, is na een grondige opknapbeurt weer terug op zijn hoge post. Met het terugplaatsen van de windvaan door uitvoerder Wim van der Ooyen (foto) is de restauratie van de Zuidha venpoort bijna afgerond. „Er moet nog wat poortdeuren wacht voordat ze teruggeplaatst worden nog een opknapbeurt. Inmiddels is be gonnen met het stukje bij beetje afbreken van de steiger. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45