huis voor een spotprijs Rooskleurige blik op Scheldeterrein Eigenaar verontwaardigd over brute diefstal van schapen Slaapklinieken ADRZ krijgen vier sterren CDA Thoien krijgt een eigen jongerenafdeling woensdag 12 oktober 2011 De gerestaureerde Timmerfabriek op het Scheldeterrein moet onder meer onderdak gaan bieden aan Omroep Zeeland. foto Ruben Oreel GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes en Vlissingen heeft volgens de Apneu- vereniging één van de betere slaap klinieken in Nederland. Dat concludeert de vereniging na landelijk onderzoek onder 2700 pa tiënten. De vereniging kent het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis vier sterren toe, net als acht andere zie kenhuizen. In totaal kregen 41 van de 78 slaapklinieken in Nederland één of meer sterren. Drie ziekenhuizen (waaronder zie kenhuis Zorgsaam in Terneuzen) kregen vijf sterren. Apneu is een ziekte waarbij tijdens de slaap een groot aantal keren de ademhaling een aantal seconden stopt. ningsweg aan het Kanaal door Walcheren. In de visie heet die weg de Zee-Allee. Ook op korte termijn wordt de Marina voor (zee-)jachten ontwikkeld. Er moe ten tijdelijke ligplaatsen komen in het Dok van de scheepswerf en langs de Koningsweg. Zodra een nieuwe brug over het Dok klaar is, kan de Marina haar definitieve vorm krijgen. Daarvoor wordt on der meer het veld naast de Machin efabriek uitgegraven voor de komst van een jachthaven. Een ander speerpunt in de visie is het 'zorgconcept' op de kop van het Dok. Het plan bestaat uit 150 tot 200 appartementen, een zorg- hotel met 50 tot 75 kamers en zorg voorzieningen. Het complex wordt hoger dan de naastgelegen parkeergarage. „Realisatie vindt naar verwachting in 2014 tot en met 2016 plaats", staat in de visie. De eerder al volledig gerenoveerde Timmerfabriek aan de Konings weg moet een 'media-hotspot' worden met op de begane grond een restaurant of café en daarbo ven Omroep Zeeland. Maar niet in de vorm van dichte kantoren. Er moet interactie zijn met publiek. De oplevering van dit pand staat gepland voor 2013. tholen - Het CDA in de gemeente Thoien richt een lokale jongerenaf deling op. Deze politieke organisatie, die zal opereren onder de naam CDJA, biedt jongeren die politiek geïnte resseerd zijn de mogelijkheid om hun stem door te laten klinken in de partij. De initiatiefnemers bena drukken dat het CD)A onafhanke lijk is, maar natuurlijk wel een band met het CDA heeft. Door on der meer werkbezoeken, trainin gen en debatten hoopt de Thoolse CDJA jongeren enthousiast te ma ken voor de politiek. De jongerenorganisatie presen teert zichzelf zaterdag tijdens het moonlight shoppen in Thoien. Vermeulens bedrijf maakt bouwkostenberekeningen, veelal voor woningbouw corporaties. „Ik weet dus exact wat een woning kost. Voor 90.000 eu ro ex btw kun je een woning bou wen. Daar komt de grondprijs en enkele andere kosten nog bij. Ik heb een bevriende architect, BTR uit Rotterdam, gevraagd een ont werp te maken. Er is gekozen voor een plattegrond van 9,5 meter bij 5,40 meter. Die maten leveren de ideale prijs-kwaliteitsverhouding op. We hebben voor de prijs van een starterswoning bijna een eens- )ezinswoning kunnen creëren. De ,-uizen zien er duur uit, maar zijn het niet", verklaart Vermeulen het geheim van de smid. De grond aan de Krullevaar in de Zuidhoek bleek te koop nadat een projectont wikkelaar was afgehaakt. Vermeu len vroeg de gemeente Kapelle of die wilde meewerken. „Dat kon, als minimaal vier van de acht wo ningen beschikbaar zouden ko men voor mensen die op de ge meentelijke starterslijst stonden. Dat was voor ons geen probleem." De marsroute was anders. Kopers moesten drie contracten sluiten: aankoop grond van de gemeente, aankoop huis van bouwbedrijf Schrijver uit 's-Gravenpolder en een overeenkomst met R&V. Ver meulen: „Voor hypotheekverstrek kers was dat wel even wennen." Toch is het allemaal goed geko men. In maart ging de eerste paal de grond in, nu heeft iedereen de sleutel. „Maar", verklaart directie lid Johan Meeuse van bouwbedrijf Schrijver de snelheid, „we hebben dan ook nauwelijks regen gehad." Vermeulen heeft het 'vooral voor zijn kinderen gedaan', maar vindt het leuk meer jonge kopers blij te hebben gemaakt. Hij en Meeuse denken dat dit kunstje opnieuw kan worden geflikt. „Er zaten geen risico's aan dit project en het liep als een trein. Het klinkt te mooi om waar te zijn. Toch is het waar." door Harmen van der Werf eede - Het is niet de eerste keer dat er schapen zijn gestolen aan de Hazewegeling in Eede. Eigenaar Jo han van Rie weet dat het bij zijn oom al twee keer eerder is ge beurd. „Dat is lang geleden, maar toen deden ze het in het donker. De dieven die zondag mijn vier schapen hebben meegenomen,wa ren zo brutaal het gewoon overdag te doen." Van Rie woont aan de Hazewege ling vrij dicht bij Eede. Het weitje waar de schapen liepen, ligt verder van het dorp, vlak bij de Rijksweg (N251) van Aardenburg richting de Belgische grens. Hij weet dat zon dagmiddag een auto in de buurt is geweest zonder kentekenplaten. „Een bekende reed nog langs het weitje en zwaaide naar mensen die erin bezig waren, zeer waar schijnlijk de dieven. Ze zwaaiden gewoon terug." De vier gestolen schapen waren nog geen drie jaar oud. Ze liepen met enkele ganzen van Van Rie in het weitje. „De schapen waren erg tam, maar die ganzen pakken je zo bij je broek, als ze je niet kennen. Ik begrijp niet dat ze die schapen hebben kunnen opladen met die ganzen erbij." Van Rie ontdekte aan het begin van de avonds dat zijn schapen weg waren. Hij heeft bij de Neder landse en de Belgische politie aan gifte gedaan. Alle slachthuizen in de wijde omtrek, zowel in Neder land als in België, zijn over de dief stal ingelicht. De schapen zijn geoormerkt en dus herkenbaar. „De Belgische poli tie heeft me gezegd dat ze waar schijnlijk niet naar een slachthuis gaan, maar particulier worden ge slacht." Van Rie hield de schapen uit hob by, om het gras in zijn weitje kort te houden voor zijn trekpaarden, een andere hobby. Voorlopig schaft hij geen schapen meer aan. door Miriam van den Broek vlissingen - Op het terrein van de Koninklijke Schelde Groep in Vlis singen, het grootste stadvernieu- wingsproject van Zeeland, moeten allereerst leuke en creatieve dingen gebeuren. De rest, zoals wonen en economie, volgt dan vanzelf, staat vol optimisme in de Ontwikke lingsvisie Scheldekwartier die eind vorige week is gepresenteerd door de gemeente Vlissingen. De visie is gemaakt voor de komende vijf jaar. De rest is voor later. De plannen zijn nog niet defini tief Wethouder Piet Polderman benadrukte dat tekeningen, aantal len en locaties nog kunnen veran deren. Er is nog niks besloten en ook de grote marktpartijen die sa men met de gemeente de schou ders onder het Scheldekwartier willen zetten, hebben nog geen contract met de gemeente geslo ten. Maar in de Ontwikkelingsvi sie Scheldekwartier zijn de voor stellen heel stellig gebracht. Zo meldt de nota dat er in 2012 wordt begonnen met de aanleg van de verlengde Aagje Deken straat tussen het Scheldeplein in de Vlissingse binnenstad en de Ko- Hans Vermeulen, de geestelijk vader van het 'startersproject' in Kapelle. Metselwerk met citaten uit de jaren dertig-architectuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41