Met dank aan pa: luxe an Parkeerboetes in Huist gaan flink omhoog 20 Culturele feestmiddag voor Goese senioren Wethouder opent het kleinste winkeltje Huidpraktijk zet deur open voor publiek Ploegdemonstratie met vierspannen Modelbouwshow in Ambachtscentrum Feest voor vijftig jaar oud kerkgebouw PARTICULIERE BOUW Bijzonder startersproject in Zuidhoek Kapelle Themabijeenkomst over reuma in dorpshuis van 's-Gravenpolder Gewapende overval op Playland Axel Zeemeerman terug op hoge post woensdag 12 oktober 2011 iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiii'iiiiiiDiiiii WOLPHAARTSDIJK De gezamenlijke Goese ouderenso- zen houden woensdag 19 oktober samen met welzijnsorganisatie SM- WO een culturele feestmiddag voor senioren in De Griffioen in Wolphaartsdijk. Het Schouwse ge zelschap Kant'ooi en het Westkap- pels Kwartet verzorgen een amuse mentsprogramma. Iedereen vanaf 55 jaar is welkom. De zaal is open 13.30 uur, het programma begint om 14.00 uur. Kaarten verkrijgbaar via 0113-581767 of aan de zaal. THOLEN Wethouder Frank Hommel.opent komende zaterdag om 13.00 uur ba by- en kinderwinkel 't Zeeuwse Knopje aan de Molenvlietsestraat in Tholen-stad, volgens de eigena resse het kleinste winkeltje van Tholen. Op het moment dat Hom mel het lint doorknipt, kunnen de kinderen ballonnen oplaten. Er is ook een kleurwedstrijd. De winkel verkoopt onder meer kleding, ver jaardagscadeautjes en speelgoed. BERGEN OP ZOOM Huid- en Oedeempraktijk van zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom zet op woensdag 12 oktober de deuren open voor het publiek. Tussen 11.00 en 17.00 uur kan het publiek kennismaken met het werk van de kliniek in de praktijk of één van de huidtherapeuten raadplegen in de hal van het zieken huis. De open dag vindt plaats in het kader van de Week van de Huidtherapie die van 8 tot en met 15 oktober wordt gehouden. 'S-GRAVENPOLDER Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt zaterdag een open dag op een akker aan het Groene- wegje in 's-Gravenpolder, een zij weg van de Baarlandse Zandweg. Daar zullen vierspannen een stuk land ploegen. Het gaat om spannen van de trekpaardenhouders AB Paauwe, Ko Brooymans, Kees Mol en Bart van der Wekken. Het schouwspel is tussen 10.00 en 15.30 uur gade te slaan. www.trekpaarden.nl GOES Op het middenplein van het Am bachtscentrum in Goes vindt zater dag een modelbouwbeurs plaats. De deelnemers staan er met onder meer schepen, boerderijen en au to's. De ateliers in het centrum zijn deze dag ook geopend. Bezoekers kunnen kijken naar demonstraties. Het Ambachtscentrum ligt in het Hollandse Hoevegebied aan de Kat- tendijksedijk. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. ANNA JACOBAPOLDER De Gereformeerde kerk in Anna Ja- cobapolder viert zondag 16 oktober het 50-jarig bestaan van haar kerk gebouw. Ook wordt stilgestaan bij het 30-jarig bestaan van de kinder- nevendienst. De dienst wordt voor gegaan door dominee Klap en be gint om 10.00 uur. Na de dienst kan koffie worden gedronken en zijn foto's te bekij ken van de kerk en de kinderne- vendienst door de jaren heen. Als afsluiting is er een broodje. door Frank Balkenende Misschien moet de ge meente Kapelle de Krullevaar in de Zuid hoek omdopen in Ver- meulenstraat. Want als Hans Ver meulen van bouwadviesbureau R&V Adviseurs uit 's-Gravenpol der niet de stoute schoenen had aangetrokken, woonden zijn drie kinderen en nog vijf andere ko pers niet in een mooie, nieuwe en spotgoedkope starterswoning. Ze hebben net de sleutel ontvan gen. Niet alleen Vincent en Janne- ke Vermeulen, maar ook Valentijn Vermeulen, zijn vriendin Anne en Elizabeth Vermeulen en haar vriend Nicky. Aan de Krullevaar zijn ze de koning te rijk. Een ruim huis met een royale woonkamer, twee slaapkamers, een hobbyka mer, vaste trap naar de zolder, een tuin met schuur, een schutting en hekwerk. Allemaal standaard, nog los van de luxe uitstraling van de stenen, de deur, dakkapel en de tails in het metselwerk. Dit rijtje heeft meer cachet dan starterswoningen elders op de Be- velanden. Toch is de prijs verbluf fend laag: 152.500 euro. Dat kan door een aantal tussenstappen bij de ontwikkeling en bouw van wo ningen uit te schakelen: de make laar en projectontwikkelaar. Dergelijke constructies zijn er al. Bijvoorbeeld het collectief op drachtgeverschap. Er bestaat al een stichting die particulieren daarin ondersteunt. In het geval van de Krullevaar ging het anders. „Mijn oudste zoon had trouwplannen. De bestaande huizen waren te duur. Dan kom je al gauw uit op 4 twee ton", zegt Hans Vermeulen „Dat vonden we te veel", vt zoon Vincent aan. „Met deze kunnen we het huis op één i: men nemen. Als er kinderen men, kan janneke minder werken of stoppen." door Eugène Verstraeten HULST - Foutparkeerders gaan in Hulst volgend jaar meer betalen. Burgemeester en wethouders wil len de parkeerboetes optrekken van 46 naar 52 euro. Daarnaast gaan ook de tarieven voor verschil lende soorten parkeervergunnin- gen flink omhoog. De maatregelen zijn volgens B en W noodzakelijk om volgend jaar een extra opbrengst van 50.000 eu ro aan parkeergelden te halen. Om de gemeentebegroting sluitend te krijgen, moet er in 2012 884.000 euro aan parkeergeld binnen ko men. gtaaMWWWtlBBWBiBSM Sinds de invoering in 2007 is de parkeerschijf een groot succes. Dit jaar ging het tarief al van 25 naar 50 euro en volgend jaar komt er nog eens 5 euro bij. Daar staat tegenover dat je voor dat bedrag dagelijks drie uur mag parkeren in plaats van twee uur. Parkeerkraskaarten gaan van 1,50 naar 2,50 euro. De dagkaarten ko men met ingang van 2012 te verval len. B en W willen het beleid ten aan zien van bedrijfsvergunningen ver soepelen. In plaats van maximaal vier kunnen bedrijven straks twin tig parkeervergunningen aanvra gen. 'S-GRAVENPOLDER - In dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol- der is donderdag 20 oktober de gra tis themabijeenkomst 'Hoe om te gaan met Reuma'. Tijdens deze bij eenkomst geeft een verpleegkun dig reuma consulent de aanwezi gen informatie, tips en adviezen over de begeleiding van reuma-pa tiënten. Daarnaast is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen, het de len van ervaringen en lotgenoten contact. De informatieve bijeenkomst is van 13.45 tot 1530 uur. Aanmelden en meer informatie via het Steun punt Vrijwilligers 8c Mantelzorg Borsele. Aanmeldingen moeten voor 17 oktober binnen zijn. Dat kan onder meer via vwsborsele@vrijwilligershuis.nl. Vincent en Janneke Vermeulen voor hun nieuwe huis aa de Krullevaar in De Zuidhoek in Kapelle. AXEL - Bij een gewapende overval op speelautomatenhal Playland in Axel hebben de daders maandag avond een onbekend geldbedrag buit gemaakt. Op het moment van de overval, rond 23.jo uur, was er een tiental mensen in de automatenhal aan wezig. Niemand raakte gewond. De technische recherche heeft gis teren onderzoek gedaan in het pand. Volgens de aanwezige bezoe kers kwamen er meerdere overval lers de zaak in. Ze zijn vermoede lijk vertrokken in een auto. De po litie zoekt nog meer getuigen van de overval. De politie doet verder geen medelingen over het soort wapen dat is gebruikt. ZIERIKZEE - De monumentale Zierikzeese Zuidhavenpoort heeft z'n kroon terug. De vergulde zeemeerman, die dient als windvaan, is na een grondige opknapbeurt weer terug op zijn hoge post. Met het terugplaatsen van de windvaan door uitvoerder Wim van der Ooyen (foto) is de restauratie van de Zuidhavenpoort bijna afgerond. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40