zeeland 119 Luxer en groter Moderne knipoog bammetje eten bij opa en oma Kapelse fracties keuren 'Oesterbaaitweets' af Najaarsmarkt in zorgcentrum Kraayert Quiznight in Hotel de Kroon Zeeland Vleermuizen zoeken in de Zwaakse Weel Najaarsmarkt bij zorgboerderij Website dorpsraad Kamperland online woensdag 12 oktober 2011 „De nieuwe senioren-appartementen die we al in Ovezande hebben ge bouwd, zijn een prachtig voorbeeld van anticiperen op krimp. Niet alleen zijn minder woningen teruggebouwd, ze zijn ook luxer en groter." „Het ontwerp van het nieuwe zorgcentrum in Ovezande valt niet op in de omgeving. Noem het authentiek met een moderne knipoog. 'Nieuw Sande' sluit ook mooi aan bij de bestaande bebouwing." door Luc Oggel k apelle - Alle fractties in de Kapel- se gemeenteraad hebben zich gis teravond afkeurend uitgesproken over de 'Oesterbaaitweets' van Ge meentebelang. Raadsleden van die partij omschre ven eind vorige maand een contro le op illegale bewoning op villa park De Oesterbaai in Wemeldin- ge op Twitter als 'razzia' en ge bruikten ook de term 'gestapo'. Het CDA nam dat hoog op en wil de via een agendapunt dat Ge meentebelang excuses zou maken richting de ambtenaren die bij de controle betrokken waren. Fractie voorzitter Kees Toorenaar noemde de tweets gisteren 'grensoverschrij dend en grievend' en wilde ook weten wat andere partijen ervan vonden. Die namen er afstand van, hoewel ze waardeerden dat Gemeentebelang excuus maakte voor het woord 'gestapo'. 'Razzia' is volgens GB-fractievoorzitter André Schmid 'een gewoon Neder lands woord, overgenomen van een bewonersreactie op de contro le'. Schmid sprak zijn ergernis uit over het 'continue wantrouwen je gens zijn fractie' en betichtte Toor enaar van het creëren van een 'hy pe ten faveure van het CDA'. „We komen er nog op terug." klont. Prijswijzigingen en oruk'outen voorbe- 1. AortbieOing Is geldig in Agrimorkt Goes. Von Doornestrcot 2 - Agnmarkt Vllssir.gen. nburg S - Agnmarkt Roosendaal. Streuvelslaar, lo - Agrimorkl Middelburg. Kolverstroot V- Jj LEWEDORP Zorgcentrum De Kraayert in Lewe- dorp houdt zaterdag een najaars markt. De markt vindt plaats in het Grandcafé en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Op de markt is van al les te koop. Bijvoorbeeld oliebollen en sieraden. Maar ook mooie bloemstukken, boeken en kaartjes. Verder zijn er leuke prijzen te win nen bij het Rad van Avontuur om 11.00 en 14.30 uur. Zorgcentrum De Kraayert is een locatie van SVRZ. Deze organisatie heeft onder meer acht zorglocaties en een servicen- trum. WISSENKERKE In Hotel de Kroon Zeeland in Wis- senkerke vindt vanavond een Quiz night plaats. Teams van maximaal 5 personen kunnen hun kennis over onder meer muziek, geschie denis, film, sport, geografie, film, politiek en actualiteit testen. Deelname kost 2,50 euro. Wie ook in De Kroon wil eten, kan vooraf te recht voor een quizmenu van 14 eu ro. Meespelen met de quiz is in dat geval gratis. De quizavond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. KWADENDAMME Natuurmonumenten houdt vrijdag avond 14 oktober een vleermuizen- excursie door de Zwaakse Weel. Een gids zal een en ander uitleg gen over vleermuizen met beeld en geluid. Met een batdetector wor den de vleermuizen opgespoord. Verzamelen is om 19.00 uur bij de werkschuur van Natuurmonumen ten aan de Zwaaksedijk 5 in Kwa- dendamme. De excursie duurt tot 21.30 uur. Kosten voor kinderen t/m 12 jaar 2, leden 4 en niet-leden 7 euro. Zaklantaarn en stevige schoenen aanbevolen. LEWEDORP Zorgboerderij Hosvazze aan de Oude Zandweg in Lewedorp houdt zaterdag een najaarsmarkt. Tijdens de markt verkopen kinderen en volwassenen met een verstandelij ke beperking hun zelfgemaakte spullen. Het gaat om onder meer la vendelzakjes, sierkransen, zelf ge bakken wafels en decoratie voor in huis. Bezoekers kunnen ook een rondleiding krijgen door de boerde rij. De opbrengst gaat naar een nieuwe stal voor het paard. De dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur KAMPERLAND Dorpsraad 'Dorak' Kamperland heeft tijdens de eerste algemene vergadering maandag, die bijna 50 mensen trok, de nieuwe website geactiveerd. De site is nog niet com pleet - her en der duikt de vultekst van grafici 'Lorem ipsum dolor sit amet etc.' op - maar wel te vinden zijn de resultaten van de dorps- schouw, die het college van de ge meente Noord-Beveland recent hield in het dorp. Knelpunten en de antwoorden van de gemeente zijn te lezen op www.dorak.nl. Senioren in Ovezande kunnen volgend jaar het gloednieuwe woonzorgcomplex 'Nieuw Sande' betrekken. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39