Snel tussen de middag 'We komen tijd tekort' 181 zeeland Meer dan duizend brieven Het nieuwe zorgcentrum 'Nieuw Sande' in Ovezande is voor de bouwvak van volgend jaar klaar. Senioren wonen dan op een steenworp afstand van de school. Een bewuste keuze. Marktverordening Goes op enkele punten aangepast Aart en Bep Batenburg in hun appartement. foto Ronald den Dekker Adrie en Paulina Cardon zijn 60 jaar getrouwd. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam goes - Nee, vervelen doen Adrie en Paulina Cardon uit Goes zich niet. „We komen juist tijd tekort", zegt mevrouw. Het echtpaar was gisteren zestig jaar getrouwd. Adrie (89) en Paulina (81) zijn alle bei geboren in Goes. Ze ontmoet ten elkaar in 1948 in het Schutters hof tijdens het dansen. Er was al snel sprake van verkering. Adrie had op dat moment al een bewogen leven achter de rug. Tij dens de oorlog zat hij ondergedo ken, omdat de Duitsers hem naar Leipzig wilden sturen. Hij zat ook in het Goese verzet. Uiteindelijk is hij naar Engeland gegaan om te dienen onder Prins Bemhard. Pas in 1948 keerde Adrie terug naar Ne derland. Zijn kapperszaak (Kapsa lon Cardon aan de Vlasmarkt in Goes) kon hij toen niet meer run nen vanwege ernstig letsel aan zijn longen. De Goesenaar werd uitein delijk aangenomen bij de PSD. Hij schopte het daar tot ploeghoofd en loonadministrateur. Na een gelukkig huwelijk van zes tig jaar is het echtpaar nog altijd volop actief „We komen tijd te kort", grapt Paulina. „We doen veel activiteiten in buurthuis De Pit en hier in de Poelhoek, waar we wonen. Onder meer koersbal." Bovendien doet Adrie nog steeds vrijwilligerswerk. Hij is onder meer actief voor de kindervakan tieweek in Goes-Zuid. Het bruidspaar kreeg één zoon en heeft ook één kleinzoon. Eind ok tober wordt een groot familiefeest gehouden om de zestigste huwe lijksverjaardag te vieren. Gisteren kwam de burgemeester op bezoek. woensdag 12 oktober 2011 B NIEUW SANDE door Lilian Oominicus kapelle - Ze zien er beiden uit om door een ringetje te halen. Hoe kan het ook anders: zij, Bep Baten burg (84), werkte in de mode. In Het Huis met de Groene Lantaarn, een begrip in Barendrecht. „De ei genaar vroeg of ik bij hem wilde komen werken", zegt ze hierover. Ze nam het aanbod aan. „Ik was als meisje veel ziek, dus ik vroeg me af: wat kan ik nu precies." Ze werkte er volle dagen tot ze trouw de met haar huidige echtgenoot, Aart (86). Dat was gisteren precies zestig jaar geleden. „Daarna ging ik nog steeds, maar alleen als ik zin had. Dan vroeg ik mijn moe der, die vlakbij woonde, of ze kon komen als oppas. Ze leerden elkaar kennen toen ze nog heel jong waren. „Hij kwam al tijd voorbij ons raam met een mooie, blinkende fiets." Ze had den tien jaar verkering, waarvan Aart drie jaar in voormalig Neder- lands-Indië zat. „We hebben el kaar 1021 brieven geschreven." Aart werkte bij de Keuringsdienst Zuid-Holland en werd in de jaren zeventig naar Zeeland overge plaatst. Ze woonden onder meer in Heinkenszand, 's-Gravenpolder en nu in Kapelle. Hij was 25 jaar bestuurslid van de Woning Stich ting Borsele. Het stel kreeg in 1954 een tweeling: Fop en Ad (Arie). Fop overleed na een week, Ad op 42-jarige leeftijd. „We hebben het niet makkelijk gehad." Ze hebben één kleindochter, Tamara. En daar zijn ze maar wat trots op. „Ze werkt als oncoloog." Slechts 4-199.000,- v.o.n fens ZEER BETAALBAAR WONEN KAN IN WISS EN KERKE DE KORENMOLEN Inruil eigen woning mogelijk, vraag naar de voorwaarden. Ontwikkeling: f arcus Verkoop: I -^1DINGEMANSE 0118-650 575 0113-573100 DE LAATSTE! Hoekwoning met mogelijkheid voor een garage Noordeindstraat 35 Inhoud; ea.46b m' Woouopp ca. 130111* Perceel: c«i, 27.3 irf' Drie ruime slaapkamers Eigen invulling badkamer en keuken mogelijk www.woneninwissenkerke.nl goes - Marktkooplieden die aan wijzingen van de marktmeester in Goes niet opvolgen, kunnen daar voor worden gesanctioneerd. Dat staat in de nieuwe Marktverorde ning die morgenavond wordt be sproken door de gemeenteraad. Een andere wijziging is dat de markt in voorkomende gevallen moet 'indikken', bijvoorbeeld bij grote evenementen. De huidige Marktverordening da teert uit 2009, toen is afgesproken dat hij zou worden geëvalueerd. In samenspraak met de marktcom- missie is een nieuwe verordening opgesteld, waarbij enkele regle menten zijn aagepast. door Frank van Cooten Kinderen uit Ovezande kunnen over een tijdje tussen de middag even snel een hamme tje gaan eten bij opa en oma. De school staat op een steenworp afstand van woonzorg complex 'Nieuw Sande'. De school en het woonzorgcen trum zijn de belangrijkste onderde len van het masterplan Ovezande. Gisteren werd weer een mijlpaal bereikt in dit masterplan: het leg gen van de symbolische eerste steen van het woonzorgcentrum door directeur Peter Bevers van R&B Wonen en Rien Heijboer van zorgorganisatie SVRZ. Een school en ouderenhuisvesting bij elkaar is een bewuste keuze van R8cB, legde directeur Peter Be vers gisteren uit. „We willen voorkomen dat bin nen een dorp een apart senioren- dorp ontstaat. Daarom bouwen we voorzieningen voor verschillen de doelgroepen bij elkaar. De se nioren vinden het ook prettig dat ze tevens jonge mensen tegenko men." De gemeente Borsele ontwikkelde in 2007 het masterplan Ovezande. Dit dorp kon een kwaliteitsimpuls goed gebruiken. De school, het dorpshuis en de bestaande senio renwoningen waren oud en versle ten. De gemeente en R8cB sloegen de handen ineen. Eerst werd dorpshuis Trefpunt op geknapt. Vervolgens is een aantal gedateerde seniorenwoningen ge sloopt. Van de zestien gedateerde huisjes uit de jaren zeventig zijn er tien te- ruggebouwd. „Dat hebben we be wust gedaan. De nieuwe senioren woningen zijn luxer en groter. Te vens is dit een prachtig voorbeeld van anticiperen op de krimp. Min der woningen maar wel luxer en groter", aldus Bevers. De nieuwe brede school, inclusief Woonzorgzone De bouw van het nieuwe woon zorgcentrum 'Nieuw Sande' is op 17 mei gestart. Directeur Peter Bevers van R&B Wonen en Rien Heijboer van SVRZ legden gisteren de symbolische eerste steen. 'Nieuw Sande' ligt in een woon zorgzone maar wel met voorzienin gen voor andere leeftijden in de buurt. De corporatie investeert ook 3,5 ton in aankleding van de openbare ruimte. R&B Wonen is bezig met soortge lijke projecten in Reimerswaal en in Hansweert. gymzaal, is vermoedelijk begin vol gend jaar klaar. En gisteren is dus de symbolische eerste steen gelegd van woonzorgcentrum 'Nieuw Sande'. Deze naam, bedacht door een medewerkster van SVRZ, werd gisteren bekend gemaakt. Het project bestaat uit vijftien huurappartementen voor senioren woningen van R&B Wonen, twee groepswoningen van SVRZ voor j cliënten met dementie en ruimte 1 voor fysiotherapie en een huisarts! SVRZ heeft tevens ruimtes voor m het houden van welzijnsactivitei-ï ten voor de dorpsbewoners en \e-l vert, indien gewenst, zorg bij de mensen thuis in de huurapparte- menten. De huurappartementen zijn op twee na allemaal reeds verhuurd. Het woonzorg centrum is een ontwerp van Gro- sfeld van der Velde Architecten uit Breda. „Er is gekozen voor een ont werp dat niet opvalt in de omge ving. Noem het authentiek met een moderne knipoog", aldus Reinier de Jonge van R&B. De oplevering van 'Nieuw Sande' is waarschijnlijk voor de bouwvak van volgend jaar. Het Masterplan Ovezande is dan nog niet voltooid „Op de locatie van de oude school hebben we nog grondposities. We bekijken de mogelijkheid van wo ningbouw.' Het ontwerp van woonzorgcentrum 'Nieuw Sande' in Ovezande is authentiek met een moderne knipoog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38