Zeeland Ambulances straks sneller i ter plekke Goes wil verder met RIEC ✓eel werk aan wegen Generatiekloof BEVELANDEN-THOLEN 20 REIMERSWAAL Verhuizing standplaats De wolken kwamen weer tevoorschijn 18 en 19 almanak Flink besparen door projectontwikkelaar buiten de deur te laten Woensdag 12 oktober 2011 Woonzorgcentrum Nieuw Sande: plek voor jong en oud jor Lilian Dominicus j kRUlNlNGEN - De aanrijtijden van de ambulance in Reimerswaal zul- j len merkbaar korter worden. Ver voerder Connexxion meldt dat de I ambulancepost in de eerste helft van 2012 naar een centralere plek in de gemeente verhuist. De huidi- Ige standplaats, nabij garage Van Hoek en tankstation De Meeuw in Rilland aan de A58, zal verdwij nen. Connexxion verzekert dat de aan rijtijden voor Rilland met de ver huizing niet zullen verslechteren. „Ook Goes zullen we straks beter kunnen bedienen", zegt Hendri Beltman, adviseur communicatie en pr van Connexxion. Rilland ligt in het oosten van Rei- merswaal, ver verwijderd van de f andere kernen. Waar de nieuwe standplaats precies gaat komen, is nog niet helemaal zeker. De ge meente Reimerswaal wil meewer- t ken aan een vestigingslocatie in een bedrijvenverzamelgebouw op industrieterrein Nishoek in Krui- ningen. Connexxion zegt echter ook in gesprek te zijn met een par ticuliere exploitant. Tegelijkertijd met de verplaatsing zal Connexxion de post vaker la ten bemannen. Nu nog is dat vijf dagen per week het geval, met een bezetting overdag en een deel van de avond. Connexxion wil naar ze ven dagen per week, mogelijk zelfs met een 24-uurs bediening. Belt man: „Maar dat is nog niet zeker, want daar komt nog wel een en an der bij kijken. Want dan moet je met ploegendiensten draaien, slaap- en kookgelegenheid hebben en moet er gekeken worden naar de vergoeding van de zorgverzeke raars." Volgens de richtlijnen moet 98 pro cent van de spoedritten binnen een kwartier na een melding ter plekke zijn. „Let wel, dat gaat om de spoedritten. Als iemand bijvoor beeld zijn heup breekt, is dat na tuurlijk wel heel vervelend, maar dat geldt niet als spoed", zegt Belt man. Als er geen spoed is, mag de ambulance er maximaal een half uur over doen. oor Luc Oggel GOES - Automobilisten moeten de ze komende week rekening hou den met werkzaamheden aan ver schillende wegen. Allereerst wordt vrijdag vanaf 20.00 tot maandag 06.00 uur de verbindingsweg van de A58 vanuit Bergen op Zoom naar de A4 richting Antwerpen af gesloten. Aanvankelijk zou de ver bindingsweg vanuit Vlissingen dicht gaan, maar dat bleek niet effi ciënt. De provincie voert in de avond en nacht van 17 tot en met 22 oktober tussen 19.00 en 06.00 uur onder houdswerk uit aan de N289 (Patijn- weg) tussen kruispunt Vierwegen en de Buys Ballotstraat/Lewestraat in Kloetinge. Er komt een nieuwe asfaltlaag en bij de Dijkwelseweg worden twee snelheidsremmers aangelegd. Verkeer wordt omge leid. In dezelfde periode wordt ook gewerkt aan de aansluiting N673 (Molendijk-Molendijkseweg) in Yerseke. Aangrenzende percelen zijn in beide gevallen wat lastiger bereikbaar. In de avond en nacht van 18 op 19 en 19 op 20 oktober wordt tussen 20.00 en 06.00 uur gewerkt aan af- en toerit nummer 33 in de A58. Ook in dit geval wordt verkeer om geleid. BAARLAND - De prachtige schildering op het schot in de hervormde kerk in Baarland ziet er na een grondige res tauratie weer piekfijn uit. In veel kerken hebben de gereformeerden een schot ge plaatst om het koor aan het zicht te onttrekken. Dat ge beurde in 1774 ook in Baarland. De plaatsing van het schot had twee redenen: in de eerste plaats werden zo de katholieke symbolen, zoals het altaar, onzichtbaar ge maakt. Bovendien werd de kerk een stukje kleiner. Op die manier werd het almaar stijgen van de onderhouds kosten een halt toegeroepen. De Stichting Oude Zeeuwse Kerken, eigenaar van de kerk in Baarland, heeft de afgelopen jaren hard ge spaard om het schot te kunnen schoonmaken en restau reren. Dat kostte 16.000 euro. „Maar het resultaat mag er zijn", vindt Johan Vermin. „We wisten niet wat we za gen. De wolken kwamen ineens weer te voorschijn." foto Ronald den Dekker Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggei GOES - Goes wil graag blijven deel nemen aan het Regionaal Informa tie en Expertise Centrum (RIEC) Zuid-West Nederland. B en W stel len de raad morgenavond voor om daar de komende twee jaar 16.500 euro voor uit trekken. Het RIEC is in 2009 opgericht voor de bestuurlijke aanpak van de georganiseerde criminaliteit. Goes deed de afgelopen twee jaar mee aan een proef, maar inmid dels is gebleken dat het RIEC goe de resultaten boekt en een duidelij ke meerwaarde heeft voor gemeen ten. Het RIEC heeft ook voor Goes meerdere en grote onderzoe ken uitgevoerd of is hiermee nog Tip? redactie@pzc.nl bezig. Het gaat om drugscriminali teit, illegale prostitutie en mensen handel. Ook zijn meerdere BIBOB (Wet bevordering integriteitsbe- oordelingen door het openbaar be- stuur)-o'nderzoeken uitgevoerd, onder meer voor beide coffees hops. Burgemeester René Ver hulst is lid van de stuurgroep RIEC. Op een regenachtige dag in de va kantie was opa aan het oppassen bij zijn kleinzonen. Na een paar uur spe len begonnen de jongens zich te ver velen en vroegen aan opa of ze moch ten 'wii-en'; spelletjes doen dus op de Wii, een soort computer. Opa dacht echter dat ze het over het 'wieën' hadden, wieden op z'n Zeeuws. Waarop hij, in dialect, aan zijn kleinzoons vroeg of ze dan ook een 'ouwe' (soort hark) hadden. Daarmee was de verwarring com pleet. De jongens keken verbaasd naar opa en zeiden: „Nee, we hebben net een nieuwe gekregen van mam ma", doelend op hun computer. De jongens hebben nog uren voor de tv op de wii gespeeld en opa ging in de tuin met z'n ouwe wieën...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37