21 zeeland Tweede kerntransport Ruzie in PvZ nog niet over Homeopathie PZC Voor de tweede keer dit jaar vertrok gisteren een trein met gebruikte splijtstof van Borssele naar op werkingsfabriek Areva in het Franse Cap La Hague. De krant 6 weken voor 18 euro! woensdag woensdag 12 oktober 2011 KERNTRANSPORT Binnen mijn familie heb ik ook mensen die niet écht gelovig meer zijn, maar wel een moderne religieuze knieval hebben ge maakt door te stellen dat ze wel geloven dat er méér is tussen he mel en aarde. God met baard op wolk tussen een toom engeltjes heeft plaatsge maakt voor het sympathieke man dala-tekenen, reiki-massage, astro logie en de immens populaire ho meopathie. Het viel volksgezondheidsminis- ter Schippers al op dat er wel héél veel homeopathie te koop is bij de doorsnee apotheek. Dit zei ze bij de bijeenkomst van de Vereniging tegen de Kwakzal verij waar de jaarlijkse mr Kacka- dorisprijs werd uitgereikt aan een decaan die betrokken was bij een proefschrift waarin werd gesteld dat het opwarmen van de kleine teen van een zwangere vrouw een stuitligging kan verhelpen. Vroeger kon ik me nog ouderwets opwinden over homeopathie en de ongeneeslijke gebruikers er van. Nu niet meer. Genoeg mensen die goede erva ringen hebben met homeopa thische middelen. Helaas betreft het steeds klachten die voortko men uit een rijke fantasie of een groot zelfmedelijden, óf het be treft kwalen die met een paar da gen toch wel overgaan, waardoor het lastig te zeggen is of het al dan niet ligt aan de geneeskracht van VSM danwel Dokter Vogel, die overigens net zoveel dokter is als ik. Helaas heb ik hier te weinig ruim te om u precies uit te leggen wat er mis is met homeopathie. Laat ik u daarvoor verwijzen naar You- Tube, waar ex-goochelaar James Randi het in een paar minuten veel beter kan dan ik. Leuker ook. Voor de meeste gebruikers van ho meopathie is het een sympathiek, groen alternatief voor enge chemi sche geneesmiddelen van de oh-zo boosaardige farmaceutische industrie. Ik wind me er niet meer over op. Zolang we nog geld overhouden voor homeopathie, valt het met die crisis nog wel mee. Mooi toch? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON ai PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 A8 Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/9ezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00- 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal <na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (W28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening T>ffn De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegt ivens In het colofon treft u nadere informatie aan. door Cornelleke Blok en Ben Jansen Is het de massale aanwezigheid van de politie of een strategi sche zet van de anti-kernener giebeweging? Het tweede trans port van dit jaar met gebruikte splijt stof uit de kerncentrale Borssele ver trekt volgens plan naar Normandië. Tegenstanders van kernenergie la ten de trein met 21 in drie contai ners verpakte splijtstofelementen ongemoeid passeren. Vrijwilligers van Greenpeace ke tenden zich bij het vorige kernaf- valtransport in juni nog vast aan de rails; nu beperken de milieu-ac tivisten zich tot enkele metingen in de buurt van de containers. En zelfs daarin slagen ze niet. „We mochten niet dichtbij komen en kregen van de politie maar twin tig minuten tijd", zegt Ike Teuling van Greenpeace enigszins teleurge steld. „De agenten zijn erg zenuw achtig." Tientallen politieagenten en le- ME'ers komen in actie, omdat ze iets verdachts zien op de route van het De politie en ME waren massaal aan- transport. Loos alarm. foto Izaak Verkeste wezig. door Ben Jansen MIDDELBURG - De Partij voor Zee land blijft ruziën. Fractievoorzitter Johan Robesin en partijvoorzitter Pim Kraan verweten elkaar gister avond in een gesprek tussen frac tie en bestuur eigenmachtig optre den en waren niet bereid dat bij te leggen. Het overleg in het provinciehuis liep zo hoog op dat Kraan de verga dering voortijdig verliet. Boos vol gens Robesin; teleurgesteld vol gens Kraan zelf De fractie wil nu voldoende leden optrommelen om een algemene le denvergadering te kunnen laten uitschrijven. Die heeft dan de keus tussen het royeren van Robesin of het wegsturen van Kraan. De rust is voorlopig nog zoek. In het gesprek gisteravond werd duidelijk dat het volkomen ont breekt aan chemie tussen Kraan en Robesin. De partijvoorzitter ver wijt de fractievoorzitter dat hij lan delijk kleur heeft bekend. In Kraans opvatting moet een fractie zich tot Zeeuwse zaken beperken en de vraag hoe de PvZ zich ver houdt tot de landelijke politiek overlaten aan het bestuur. Kraan: „Als dat niet gebeurt, is het aan het bestuur om daar iets van te zeggen." Robesin vindt dat hij wel degelijk de vrijheid moet hebben via de landelijke politiek zaken te bewerk stelligen waar de PvZ in de Zeeuw se Staten voor ijvert. Ontpolderen is daar een voorbeeld van. Robesin meent ook dat Kraan zijn rol daarin belachelijk heeft ge maakt. Van de uitspraak van Robe sin dat hij tijdens de kabinetsfor matie een levendige e-mailwisse- ling over het ontpolderingsdossier heeft gehad met verscheidene Ka merfracties, maakte Kraan dat Ro besin zou hebben beweerd dat hij heeft meegeschreven aan het re geerakkoord. Robesin: „Mijn eigen partijvoorzitter heeft me daarmee weggezet als een halve idioot." Hoe nu verder? Kraan: „Als het tot een ledenvergadering komt, wordt het waarschijnlijk voor ons beiden een kwestie van hij eruit of ik er uit." 9-9 s door Guido van der Heijden Op het terrein van Covra (bij Borssele) werd gisterochtend begonnen Vertegenwoordigers van Green met het overladen van containers met splijtstof. foto Roland de Jong peace verrichten metingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2