281 sport Voor Engels begint een Onrust na vertrek van directeur badmintonbond Tafeltennissters weer naar finale van EK Meersschaert en Everse blijven leiden AZ-keeper Didulica stopt met voetbal Mark Cavendish gaat naar Team Sky Van der Meet bereikt de volgende ronde Uitslagen Ladiesrun en Kustmarathon PUTTE-KAPELLEN De sluitingskoers in Putte-Kapelle staat voor een belangrijk deel in het teken van het afscheid van Addy Engels. Hij wordt ploegleider. Van Anrooij de beste in Rucphen FM Sranang 2 woensdag 12 oktober 2011 HULST Rallyrijder Sjef Meersschaert staat samen met navigator Debbie Ever- se nog steeds op de eerste plaats in het klassement van de 325 i challen ge. De naaste concurrenten Frank Ger- ritsen-Mulkes/Gert-Jan Nijkamp vormen dankzij de winst in de ral ly van het Belgische St. Vith wel een bedreiging voor het Hulster duo. In St. Vith eindigde het duo Meersschaert-Evertse op de vierde plaats. De Hulstenaren kwamen in hun BMW tijdens de proeven net iets te kort voor de top drie. In de laatste rally valt de beslissing om de titel. ALKMAAR Doelman Joey Didulica van AZ stopt per direct met voetbal. De Kroatische Australiër kampte de af gelopen jaren met zware blessures aan zijn hoofd en nek. De 33-jarige Didulica speelde in Nederland ook voor Ajax. In de afgelopen zes seizoenen stond hij 29 keer onder de lat bij AZ. „Ik wil niet nog een keer een klap tegen mijn hoofd krijgen", ver klaarde Didulica. Didulica kreeg in oktober 2006 tegen PSV een bal hard tegen zijn hoofd en stond tot 2008 aan de kant. In 2009 werd hij tegen zijn oude club Ajax opnieuw aan het gezicht geraakt en volgde weer een lange revalidatie. a«rai MEEST CELEZEN 1Terneuzen wint derby tegen Goes 2. Contrast is groot na Axel-HW'24 3. Kloetinge langs Nieuw Lekkerland STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto LONDEN Wereldkampioen Mark Cavendish heeft gisteren bevestigd dat hij vol gend seizoen voor Team Sky fietst. De Brit vertelde het nieuws aan Sky Sports News. Cavendish, die deze zomer ook de groene trui veroverde in de Ronde van Frankrijk, komt over van HTC Highroad, de wielerploeg die aan het einde van dit seizoen ophoudt te bestaan. Fabian Cancellara komt komend seizoen voor de wielerploeg Ra- dioShack-Nissan-Trek uit Radio- Shack gaat volgend jaar samen met Leopard-Trek, de huidige ploeg van Cancellara. SANT CUGAT Angelique van der Meet heeft de eerste ronde van het sterk bezette Challengertoernooi in het Spaanse Sant Cugat overleefd. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke speelde in de eerste set matig en verloor die met 6-3 van de als zes de geplaatste Corïnna Dentoni. Hierna won ze de tweede set met 6-3, waaran Dentoni bij een 3-0-ach- terstand in de derde set gefrus treerd opgaf. Van der Meet bereikte het hoofd toernooi als qualifier door drie overwinningen op rij te boeken. De Zeeuwse moet het in de twee de ronde nu opnemen tegen een andere qualifier. MIDDELBURG De sportredactie van de PZC maakt een boek over de Kustmara thon. Daarin worden ook de uitsla gen van de Ladiesrun, de Kidsrun en de marathon opgenomen. Omdat sommige deelnemers op een startkaart van een ander heb ben gelopen, kloppen diverse na men in de uitslag niet Staat uw naam verkeerd of niet in de uitslag, laat dat dan - met de juis te gegevens - tot uiterlijk donder- avond weten via kustmarathon@ gmail.com. We zullen de uitslag dan aanpassen. door Ad Pertijs PUTTE-KAPELLEN - Iets meer dan dertig kilometer voor de finish in Putte-Kapellen was het dan toch nog eerder voorbij voor Addy En gels dan al zijn toegestroomde fans gedacht hadden. „Als het op is, is het op. Het ging even te hard", zei de 34-jarige Drent toen hij twee ronden voor het einde van zijn af- scheidskoers in de remmen kneep. Terwijl Engels op zoek ging naar zijn vrouw Angela, zijn vele aanwe zige familieleden en zijn vele vrien den, ging de ontplofte Sluitings- prijs in volle vaart verder. De onvermijdelijke massaspurt werd een prooi voor Yauheni Hoe- tarovitsj. De Wit-Rus van FdJ maakte nog wel zijn excuses in de richting van Kenny van Hummel, die hij zowat de hekken in had ge reden. De Nederlander, bezig aan zijn af- scheidstoernee bij Skil, haalde er uiteindelijk de schouders bij op. „Doet hij dat niet, dan win ik hier gewoon. Ik had meer snelheid. Maar wat helpt het om te proteste ren. Dan wint Joeri Stallaert, niet ik." Van Hummel rijdt volgend jaar bij Vacansoleil. „Sinds ik bekend maakte dat daar heen ga, is er een soort afscheidsproces begonnen", zegt de sprinter. Als dank voor al les wat de ploeg de afgelopen jaren voor hem heeft gedaan, probeert hij de anderen nog een keertje te helpen. „Daarnaast mag ik af en toe mijn eigen kans gaan. Zoals vandaag. Ik zou nog graag een koers winnen voor Skil." De manoeuvre waarmee Hoetaro- vitsj hem de pas afsneed, kon vol gens Van Hummel eigenlijk niet. „Hij heeft zijn excuses gemaakt, dat is voorlopig genoeg. De volgen- Joeri Stallaert (links), winnaar Yauheni Hoetarovitsj en de als derde gefinishte de keer zal hij nu ongetwijfeld een keer iets terugdoen voor mij." Het wielerleven van Van Hummel gaat immers verder. Hij rijdt voor Skil nog twee etappekoersen in China en Australië. Het afscheid van Addy Engels is wat dat betreft heel anders. „Dit geeft een heel raar gevoel", zei hij bij de start. Na twaalf profja ren mocht hij met nummer 12 op weg voor zijn laatste koers. Nooit in de twaalf jaar won hij een koers en hij ging er ook niet vanuit dat gisteren op de valreep nog wel zou gaan gebeuren. Hij stelde vast dat de rol van helper en teamspeler hem al die jaren beter heeft gele gen. Zijn vrouw Angela zag wat ieder een zag: „Addy is nerveuzer dan anders." Een afscheid in weemoed RUCPHEN - Bij de tweede veldrit van de Westbrabantse Veldritcom- petite ging de overwinning bij de vrouwen naar Lindy van Anrooij uit Kapelle. De wedstrijd in Rucp hen ging over dertig minuten. Bij de achtjarigen was er een knap pe tweede plaats voor Shirin van Anrooij. De achtjarigen kwamen tien minuten in actie. HEERLE - De zaalvoetballers van FM Sranang 2 wachten nog altijd op hun eerste competitiezege. De Goese eersteklasser moest in en te- - gen Heerle genoegen nemen met een gelijkspel: 6-6. Ugur Kavehci (3X), Yordi Matondo, Pito Bernadina en Peter Overdulve waren de doelpuntenmakers voor FM Sranang 2. NIEUWEGEIN - De Nederlandse bad mintonbond heeft gisteren voor onrust gezorgd met het besluit om Martijn van Dooremalen weg te sturen als technisch directeur. De oud-bondscoach bekleedde sinds 1999 de functie. De spelersgroep heeft weinig be grip voor de timing van het be stuur van Badminton Nederland. „Iedereen is enorm geschrokken", aldus dubbelspecialiste Lotte Jona thans. „Niemand begrijpt iets van de timing. We zitten driekwart jaar voor de Olympische Spelen en een paar dagen voor de Dutch Open. Iedereen wil nu juist goed presteren. Deze onrust kunnen we daar helemaal niet bij gebruiken. Op zich begrijp ik best dat de bond na al die jaren een keer wil veranderên, maar doe dat dan in een post-olympisch jaar. Het is voor de bond nu juist belangrijk dat we goed presteren bij de Dut ch Open en dat er badmintonners naar de Spelen gaan. Er wordt nu een bom gelegd onder het olym pisch traject." De spelersraad heeft gisteren de di verse reacties van de spelers verza meld en wil een gesprek met de bond. „Dat zal een pittig gesprek worden. De bond is zich er niet be wust van wat dit met de spelers groep doet", aldus Jonathans. De bond vond dat hij moest ingrij pen. „Het Van Dooremalen-efFect is helaas uitgewerkt", verwoordt bondsvoorzitter Ted van der Meer. „Het is tijd voor verandering." Het bestuur wil Van Dooremalen wel graag voor de bond behouden. Beide partijen zijn daar nu over in onderhandeling. Van der Meer: „Martijn heeft een enorme berg kennis over het nationale en inter nationale badminton." GDANSK - De Nederlandse tafelten nissters hebben gisteren opnieuw de finale bereikt van de Europese kampioenschappen voor landen teams. Oranje versloeg in het Pool se Gdansk het Hongaarse vrouwen team met 3-2. Li Jie haalde in de partij tegen Georgina Pota het be slissende punt voor de titelverdedi ger binnen. Ze versloeg haar tegen standster in een spannende partij met 3-2. Kopvrouw Li Jiao hield de Neder landse vrouwen in de race door in de vierde partij Petra Lovas (3-1) te verslaan. Oranje was na de eerste drie partijen door Hongarije op een 2-1-achterstand gezet. Li lie verloor haar eerste wedstrijd van Lovas. Li Jiao trok de stand daarna ook al gelijk door een zege op Po ta. Maar door de nederlaag van Linda Creemers tegen Krisztina Toth moesten Li Jiao en Li Jie hun wedstrijden winnen om een finale plaats af te dwingen. Nederland won de Europese titel al drie keer op rij. In de finale wacht vandaag Roemenië, dat in de halve eindstrijd Wit-Rusland met 3-0 versloeg. Li Jie was opge lucht. „Ik ben verschrikkelijk blij dat we voor de vierde keer op rij in de fi nale staan. Het lijkt zo gemakke lijk, maar het wordt elk jaar moei lijker. De tegenstanders worden be ter en de druk om te winnen is elk jaar groter." De Hongaren maakten het Neder land niet makkelijk. Door een slim me tactische zet moest Li Jie begin nen tegen Petra Lovas, normaal de nummer 3 van Hongarije. „Lovas speelt het liefst tegen verdedigers zoals ik. Ik kwam niet lekker in de wedstrijd en ik speelde niet op mijn niveau", keek Li lie terug. BPC8UILD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28