Geen ander merk Project nooit last van de kou' van start zeeland 121 auto delen nog dit jaar Eigenaar verontwaardigd over brutale diefstal van schapen ADRZ krijgt vier sterren voor apneuzorg woensdag 12 oktober 2011 „Het gaat zelfs zo ver dat wij ooit overwogen een ander merk caravan aan te schaffen en dat onze kinderen dat niet toelieten. Dan waren ze hun vriendjes kwijt" verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het project op de voet. WEBLOGS PZC-redacteuren houden verschillen de weblogs bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto EEDE - Het is niet de eerste keer dat er schapen zijn gestolen aan de Hazewegeling in Eede. Eigenaar )o- han van Rie weet dat het bij zijn oom al twee keer eerder is ge beurd. „Dat is lang geleden, maar toen deden ze het in het donker. De dieven die zondag mijn vier schapen hebben meegenomen,wa ren zo brutaal het gewoon overdag te doen." Van Rie woont aan de Hazewege ling vrij dichtbij Eede. Het weitje waar de schapen liepen, ligt verder van het dorp, vlakbij de Rijksweg (N251) van Aardenburg richting de Fred en Margriet Crootenboer in hun ruime en luxe Solifer. Er zit zelfs vloerverwarming in. foto's Lex de Meester door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Onder Zeeuws-Vla mingen bestaat genoeg belangstel ling voor het delen van hun privé- auto met anderen. Als de financie ring rondkomt, kan voor het einde van dit jaar met de uitvoering wor den begonnen, verwacht Marco van Dorst van het Zeeuws-Vlaam- se campagneteam AutoDelen=Kos- tenDelen. Het campagneteam heeft dit jaar tot nu toe gebruikt om de interes se onder Zeeuws-Vlamingen te pei len voor deelname aan het project. Belangstellenden konden zich aan melden via de website www.auto- delenkostendelen.nl. Het aantal daadwerkelijke aanmeldingen op de website van de organisatie be draagt momenteel 96, aldus Van Dorst Met het aantal belangstellen den dat 'op straat' is geworven, komt het totale aantal op 150 a 200. De belangstelling is groot genoeg om met AutoDelen=KostenDelen te beginnen, aldus Van Dorst. Het wachten is nu op groen licht van het stimuleringfonds van de drie Rabobanken in Zeeuws-Vlaande- ren, die 19 oktober beslissen over een financiële bijdrage. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen is één van de andere financiers. Ook de Europe se Unie wil meebetalen, met als eis dat er evenveel geld van elders komt. Van Dorst hoopt dat het project in de loop van dit jaar kan beginnen. Hij heeft zes plaatsen voor ogen: Oostburg, Ilzendijke, Terneuzen, Koewacht, Hulst en Graauw. Het idee achter het initiatief van Marco van Dorst is dat veel men sen een auto of zelfs een tweede auto hebben, die de meeste tijd stilstaat. Door die auto met ande ren te delen, kan milieuwinst en een financieel voordeel worden ge boekt. Mensen zouden dit ook zelf kunnen opzetten, erkent Van Dorst, maar dat is lastig met onder meer de autoverzekering. Au toüelen-Kosten Delen, waaraan ook de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten meedoen, biedt daarvoor oplossingen. VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) in Vlissin- gen en Goes heeft volgens de Ap- neuvereniging één van de betere slaapklinieken in Nederland. Dat concludeert de vereniging na lan delijk onderzoek onder 2700 pa tiënten. De vereniging kent het ADRZ vier sterren toe, net als acht andere ziekenhuizen. In totaal kre gen 41 van de 78 slaapklinieken in Nederland één of meer sterren. Drie ziekenhuizen (waaronder Zorgsaam in Terneuzen) kregen vijf sterren. Apneu is een ziekte waarbij tijdens de slaap een groot aantal keren de ademhaling een aantal seconden stopt. Belgische grens. Hij weet dat zon dagmiddag een auto in de buurt is geweest zonder kentekenplaten. „Een bekende reed nog langs het weitje en zwaaide naar mensen die erin bezig waren, zeer waar schijnlijk de dieven. Ze zwaaiden gewoon terug." De vier gestolen schapen waren nog geen drie jaar oud. Ze liepen met enkele ganzen van Van Rie in het weitje. „De schapen waren erg tam, maar die ganzen pakken je zo bij je broek, als ze je niet kennen. Ik begrijp niet dat ze die schapen hebben kunnen opladen met die ganzen erbij." Van Rie ontdekte aan het begin van de avonds dat zijn schapen weg waren. Hij heeft bij de Neder landse en de Belgische politie aan gifte gedaan. Alle slachthuizen in de wijde omtrek, zowel in Neder land als in België, zijn over de dief stal ingelicht. De schapen zijn geoormerkt en dus herkenbaar. „De Belgische poli tie heeft me gezegd dat ze waar schijnlijk niet naar een slachthuis gaan, maar particulier worden ge slacht." Van Rie hield de schapen uit hob by, om het gras in zijn weitje kort te houden voor zijn trekpaarden, een andere hobby. Voorlopig schaft hij geen schapen meer aan. door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21