Zeeland PZC Scholencluster in groen Weyevliet Hoogste punt in Stromenwijk Generatiekloof WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 ONDERWIJS CSW krijgt nieuwe school naast Scheldemond College almanak Woensdag 12 oktober 2011 'Stromenwijkers' zien hun buurt veranderen In een Solifer heb je nooit last van de kou Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep vlissingen - De vorming van een scholencluster in het Weyevlietge- bied in Vlissingen gaat door. De ge meente wijst de bezwaren tegen de bouw van een nieuwe school voor de CSW naast het Schelde mond College af Omwonenden van Weyevliet uit met name de wijk Bossenburgh protesteren tegen de plannen die de gemeente heeft met het gebied. Daarin moet een nieuw schoolge bouw komen voor de CSW, om dat het huidige gebouw aan de Coortelaan in erbarmelijke staat verkeert. De nieuwe school wordt geen laagbouw, zoals het Schelde mond, maar hoogbouw van vier etages. Het wordt door die hoogte een markant gebouw in de omge ving, maar legt tegelijkertijd wei nig beslag op de groene ruimte, re deneert de gemeente. Die wil Weyevliet namelijk zo groen mogelijk houden. Tussen de scholen en de wijk Bossenburgh ligt nu een groene zone met onder meer een jeugdhonk, skatebaan en voetbalveld. Die blijven er en wat de gemeente betreft kunnen er zelfs nieuwe sport- en recreatie voorzieningen bij komen. Als ze de leefbaarheid in de wijken rond Weyevliet (Bossenburgh, Pape gaaienburg, Westerzicht) maar ver beteren. Omwonenden hebben daar wei nig vertrouwen in. Ze zijn niet al leen bang dat ze door de nieuw bouw hun groene en vrije uitzicht verliezen, ze vrezen ook dat er door de school en eventuele extra speelvoorzieningen nog meer over last door jongeren zal ontstaan dan ze nu al hebben. De gemeente deelt die angst niet, maar zegt toe dat er bij overlast gesproken zal worden met de scholen en er even tueel 'beheersmaatregelen' geno men kunnen worden. Over nieu we voorzieningen in het gebied zal bovendien altijd overlegd wor den met de omwonenden, belooft de gemeente. Ook met de kritiek dat uitzicht ver loren gaat, is de gemeente het niet eens. De afstand van de woningen en appartementen tot de nieuwe school is te groot. En een 'recht op vrij uitzicht' bestaat er niet, voegt zij daaraan toe. De tijdelijke huisvesting van Ter Reede in Weyevliet staat er nu vijf jaar en had vorige maand eigenlijk weg gemoeten. Ter Reede heeft die ruimte echter langer nodig, om de plannen met de zorgcentra Scheldehof en De Zoute Viever te voltooien. Het 'algemeen belang' van goede ouderenhuisvesting weegt voor de gemeente zwaarder dan de protesten van individuele omwonenden, die vinden dat de tijdelijke huisvesting nu ook echt weg moet. De gemeente verlengt die tijdelijkheid daarom met nog eens (maximaal) vijfjaar. Op aandringen van de gemeente raad is de nieuwe deadline wel kei hard, beloofde wethouder Piet Pol derman gisteravond. Een nieuwe verlenging zal er onder geen be ding komen. Zowel de wethouder als de raad wil dat niet meer om het nu toch al geschonden vertrou wen van burgers in de overheid niet verder te schaden. foto Lex de Meester De tijdelijke dependance (rechts) van Ter Reede blijft langer staan. Ernaast - en tegenover het Scheldemond College (links) - komt een nieuwe school voor de CSW. middelburg - In de Stromenwijk in Middelburg is gisteren gevierd dat het in aanbouw zijnde winkel en appartementengebouw aan de Oosterscheldestraat onlangs zijn hoogste punt heeft bereikt. Op de begane grond van het com plex, dat de naam Panorama Stro menwijk krijgt, worden de win kels van het huidige winkelcen trum gehuisvest. Op de eerste ver dieping komen 25 huurwoningen van Woongoed en op de tweede verdieping gaan cliënten van Gors met een lichamelijke beperking wonen. Daarboven komen drie verdiepingen met koopapparte menten van Woongoed. Het ge bouw moet komende zomer wor den opgeleverd. Volgens Jaap Hulsten van Gors is het nieuwe complex in de Stro- Tip? redactie@pzc.nl menwijk voor zijn cliënten uniek. „En er zijn winkels in de directe omgeving. Geen gedoe dus met taxi's. Maar het hoogste punt is nog niet het hoogtepunt. Dat komt straks als de bewoners erin gaan." pagina 18 en 19: Het wordt weer goed toeven in 'het dorp van de stromen' Op een regenachtige dag in de va kantie was opa aan het oppassen bij zijn kleinzonen. Na een paar uur spe len begonnen de jongens zich te ver velen en vroegen aan opa of ze moch ten 'wii-en'; spelletjes doen dus op de Wii, een soort computer. Opa dacht echter dat ze het over het 'wieën' hadden, wieden op z'n Zeeuws. Waarop hij, in dialect, aan zijn kleinzoons vroeg of ze dan ook een 'ouwe' (soort hark) hadden. Daarmee was de verwarring com pleet. De jongens keken verbaasd naar opa en zeiden: „Nee, we hebben net een nieuwe gekregen van mam ma", doelend op hun computer. De jongens hebben nog uren voor de tv op de wii gespeeld en opa ging in de tuin met z'n ouwe wieën...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17