buitenland9 Weer bonje om Falklands molenaar V Bijna 74% van de mensen slaapt slecht SS Q OORLOG Spierballentaal Argentinië over eilanden leidt tot irritatie bij Britten Elders J79Ö,- Molenaarprijs 149Ö,- Gevangenisdirecteur doodt gedetineerde Kapers maken in Thailand slachtoffers Oppositie Marokko boycot verkiezingen Britse premier: fouten van Fox Siberië: bewijs voor bestaan sneeuwman Hollande of Aubry socialistisch kandidaat dinsdag 11 oktober 2011 Bijna dertig jaar na de Falk- landoorlog ruziën Argenti nië en het Verenigd Konink rijk openlijk over de eilan den. Op de achtergrond spe len olie en verkiezingen. door onze correspondent Jan-Albert Hootsen Volop patriottische taal in Argentinië. Vorige week stelde congreslid Liliana Fadul voor om herden- kingsmunten uit te brengen ter na gedachtenis aan de omgekomen militairen in de Falklandoorlog van 1982. En tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties in New York haalde president Cristina Fernandez de Kirchner onlangs plotseling uit naar de Brit se regering om de eilanden. Fer nandez eist onderhandelingen over de status van de Islas Malvi- nas, zoals de eilanden in Argenti nië worden genoemd, op straffe van het onderbreken van de lucht brug tussen de Britse Falklands en Chili. Die vliegroute is onderdeel van de Voorlopige Overeenkomst uit 1999. Destijds schortte Chili, woedend om de arrestatie van ex-dictator Augusto Pinochet in Londen het jaar daarvoor, alle vliegverkeer naar de eilanden op. Na een halfjaar onderhandelen werd het vliegverkeer hervat, on der voorwaarde dat de Britten een VN-resolutie uit 1988 zouden res pecteren, die oproept tot verdere onderhandelingen. Dat Is niet ge beurd. „We zullen nog een tijdje wachten", dreigde Fernandez in New York, „maar als er niets ge beurt zien we ons gedwongen de overeenkomst te herzien." Londen houdt vast aan het stand punt dat Falklanders zelf mogen beslissen over hun toekomst. „Wij gaan uiteraard niet onderhandelen over soevereiniteit van de eilan den. De Falklanders het recht op zelfbeschikking ontzeggen is triest", reageerde de Britse ambas sade in Buenos Aires geïrriteerd. De Falklands zijn sinds 1833 in Brit se handen, de meerderheid van de bevolking is van Britse komaf en Engels is de officiële taal. De Ar gentijnen beschouwen de eilan den als hun grondgebied. In 1982 explodeerden de spanningen, toen de militaire junta van generaal Leo- poldo Galtieri een invasievloot naar de Falklands stuurde. In een korte, hevige strijd, waarbij ruim negenhonderd militairen omkwa men, zegevierden de Britten. Achter de recente spanningen gaat meer schuil dan alleen nationalis tisch klaroengeschal. Augustus vo rig jaar begonnen Britse bedrijven met olieboringen bij de Falklands. Dit tot grote onvrede van de Ar gentijnen, die terstond besloten opnieuw geen ambassadeur in Londen te benoemen. Sommige analisten zien ook een politiek motief achter de Argentijn se spierballentaal. Op 23 oktober worden presidentsverkiezingen ge houden en president Fernandez is erop gebrand meer dan 50 procent van de stemmen te halen. „Ze zal de Falklands gebruiken om pun ten te winnen bij de kiezers en om de publieke opinie af te leiden van onderwerpen die de regering mogelijk schaden", voorspelde Ar- gentiniëspecialist Mark [ones van Rice University in de VS al eerder. Gratis brochure? Bel 3 multrcomforfzones Uit TNS.NIPO onderzoek is gebleken dat bijna 74% van de mensen regelmatig slaapproblemen heeft. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, vermoeidheid bij 's morgens opstaan en stramme ledematen. Een comfortbed van Molenaar voorkomt dit. Bel voor een afspraak of thuisdemonstratie: 0341 - 27 40 40. Hoogwaardig ledikant in diverse kleuren i Multiverstelbare elektrische lattenbodem Hoogwaardig pocketveer- matras met 3 comfortzones Nu 990,- Ontdek de grootste collectie comfortbedden, scootmobielen, trapliften, elektrische fietsen, en sta-op stoeien! Moeite met ver lopen? jlij';! Geniet met volle teugen en ga zelf op pad. Maximale stabiliteit, ver bereik. Heeft u ondersteuning nodig? Laat u comfortabel naar boven brengen en stap: veilig uit. Eenvoudige bediening. Altijd de wind mee? Er is geen mooiere manier om de wereld te verkennen, dan op de fiets. Moeite met opstaan? Sta gewoon samen met uw stoel op. Zo eenvoudig is het. Bon voor GR/WS brochure! of bel direct 0341 - 27 40 40 Bedden Trapliften Rollators Naam: Adres; i Postcode: Plaats- Telefoon: Gratis demonstratie thuis? Scootmobielen E-bikes Mevr Dhr Bel direct: 0341 - 27 40 40 Bezoek een Molenaar dealer bij u in de buurt Geopend van ma t/m vrij van 10 -18 uur en op zat van 10 -17 uur. Alkmaar Rijnstraat 117 Amstelveen Handweg 133 Best Eindliovenseweg 30 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Houten Ouwbooi 22 Katwijk Lageweg 35 Nunspeet Laan 18 (Sj.-f l?J Ridderkerk Noordenweg 6 Roden Wesleresch 8 Veenendaal Gioeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercunusweg 15 «v»»uriniu Alleen scootmobielen' Bedden en trapliften demonstreren we graag bij u thuis of in onze speciaalzaak (hier staat het complete assortiment). E-mail: Mlbrabantsdagblad_wk41 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN WW WARSCHAU De directeur van de gevangenis in de Noord-Poolse plaats Sztum heeft zondag een gedetineerde doodgestoken. De directeur viel de gevangene aan tijdens een inspec tieronde. De gedetineerde, die een lange celstraf uitzat en over negen tien jaar zou vrijkomen, had regel matig over zijn behandeling ge klaagd. De directeur stak zeker vier keer op hem in. PEKING Zeker elf opvarenden van twee Chi nese schepen zijn om het leven ge bracht door kapers op de rivier de Mekong in Thailand. Twee beman ningsleden zijn nog vermist. De ka pers vielen de twee transportsche pen woensdag aan op de grens met Myanmar. De Thaise politie wist de kapers na een vuurgevecht te overmeesteren. De kapers zijn ver moedelijk drugssmokkelaars. RABAT De belangrijkste islamitische bewe ging in Marokko, Rechtvaardigheid en Naastenliefde, doet niet mee aan de verkiezingen van 25 novem ber. De gedoogde beweging be strijdt dat sprake is van echte poli tieke hervormingen en spreekt van 'een proces van leugens en fraude'. Het referendum waarin kiezers her vormingen steunden, was volgens de beweging ook vals. LONDEN De Britse premier David Cameron heeft gezegd dat zijn in opspraak geraakte minister van Defensie Liam Fox 'ernstige fouten' heeft ge maakt. Fox is omstreden omdat hij een vriend zeer nauw betrok bij zijn werk. Volgens Cameron stond Fox toe dat de 'scheiding tussen professionele verantwoordelijk heid en persoonlijke loyaliteit ver vaagde'. MOSKOU De regio Kemerovo in het zuiden van Siberië erkent het bestaan van het beroemde bergwezen de Yeti, ook bekend als Verschrikkelijke Sneeuwman. Volgens lokale autori teiten is er 'onweerlegbaar bewijs' dat de Yeti de bergen bevolkt Zo zijn er voetafdrukken en een ver moedelijk bed gevonden. De verza melde gegevens worden geanaly seerd in een speciaal laboratorium. PARIJS In de tweede ronde van de voorver kiezingen om de socialistische pre sidentskandidatuur zullen Fran cois Hollande (57) en Martine Aubry (61) het tegen elkaar opne men. Dat bleek na het tellen van de stemmen van de zondag gehouden eerste ronde, aldus Franse media. Hollande kan rekenen op 39 pro cent van de stemmen, Aubry op 31 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9