Buiten St 8l Bóuten Vovuvbtuw Telezcapitck Opvtekw xoeck dinsdag 11 oktober 2011 foto Lex de Meester De winter staat voor de det Voor heel wat mensen het teken om nog even snel wa bomen te toppen, de dakgc ten schoon te maken en he schilderwerk van de kozijn winterklaar te maken. De balanceert moeiteloos op e ladder, de ander stelt liever een complete rolsteiger op. Maar waaruit kun je eigenl: allemaal kiezen als je op en hoogte moet werken? Een paar tips. Dennis Rijsbergen De nieuwste trend op het gebied van ladders en steigers is overgewaaid uit Amerika: het mobiele in- en uitklapbaar werkplatform. De X-Deck Light 4 step van ASC is zo'n hoogwerker voor thuis. De X-Deck kan worden gebruikt voor werkzaamheden op een platformhoogte van 80 tot 280 centimeter. Volgens de fabrikant is hij binnen dertig seconden op te zetten. Groot voordeel van de X-Deck is dat je stabiel staat, maar wel kunt kiezen voor flexibele werk- hoogtes. De X-Deck Light 4 step kost 524 euro. ASC heeft ook werkplatforms die nog hoger kunnen. Meer informatie is te vinden op www.asc-nederland.nl Een doorsnee lad der neemt nogal wat ruimte van de Een vouwladder heeft de handige eigenschap dat je hem zodanig kunt vouwen dat de ladder zichzelf ondersteunt. Je hoeft de ladder dus niet ergens tegenaan te zetten. De Krause Sta- bilo combi-vmiwladder is een voorbeeld daar van en uitermate geschikt voor bijvoorbeeld het snoeien van bomen. De Krause Stabilo is ingeklapt slechts 95 centimeter lang, uitgeklapt meet hij echter 4,65 meter. r,: Deze ladder kost 285 euro, maar in de Krause Stabilo serie zijn ook andere lengtes verkrijgbaar. Meer krause-systems.co.uk schuur in. Voor wie wat kleiner behuisd is of het maar een gedoe vindt om met een meter slange ladder rond te sjouwen, is de telescopische lad- taf der een uitkomst. Blue Scorpion Tools heeft een ladder die uitgeschoven een lengte heeft van 3,2 meter. De ladder is na gebruik helemaal in te schuiven zodat je die gemakkelijk in een hoekje van de schuur kunt wegzetten. Voor 289 euro is de telescopische ladder van Blue Scorpion Tools te koop. Meer informatie: www.bluescorpiontools.nl De opsteekladder is één van de meest voorko mende ladders. Je hebt ze in vele afmetingen en kwaliteiten. Zarges is een fabrikant die ook ladders voor professioneel gebruik maakt. De Zarges Z600 tweedelige opsteekladder is een goede basisladder. Deze kun je uitschuiven tot een lengte van 4,17 meter. Het grote voordeel van deze opsteekladder is dat je de twee delen ook als twee losse enkele ladders kunt gebrui ken. De ladder kost 519 euro. De Z600 serie heeft overigens zeven verschillende opsteek- ladders variërend in lengte van 2,95 meter tot 9,13 meter in uitgeschoven stand. Meer is te lezen op www.zarges.com/nl. Niet iedereen vindt het fijn om op grote hoogte op een 'wankele' ladder te staan. Voor bijvoorbeeld schilderwerk aan de buitengevel kun je ook kiezen voor een steiger. Met de vouwsteiger 4400- K2 van Altrex kun je een maximale werkhoogte van 5,8 meter bereiken. Bouw je hem wat minder hoog op, dan is de steiger ook handig voor binnenklussen als plafonds schilderen. Deze steiger van Altrex is stabiel en heeft dubbel geremde wielen. Hij kost 1.075 euro. Kijk op www.altrex.com voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66