Kinderen zijn meest 201 zeeland 'Mensen komen straks de deur niet meer uit' Thema-avond over kind en echtscheiding Alzheimer-cafe voor mantelzorgers Halloween-Movietour voor N-Bevelanders Uitleg over vermijden van valongelukken Symposium over Duurzaam Onderwijs Diefstal dieren in Hansweert en Eede WEEK VAN DE OPVOEDING Drie vader-wethouders over de rol van de Even geen boete Lezing over bezoek Napoleon aan Terneuzen tilroeoptiëk brilmode contactlenzen dinsdag 11 oktober 2011 1 B KAPELLE Het Centrum van Jeugd en Gezin in Kapelle houdt op donderdag 13 oktober, tijdens de Nationale Op- voedweek, een thema-avond over kind en echtscheiding. Ouders met kinderen van o tot 12 jaar en andere geïnteresseerden zijn welkom vanaf 19.00 uur in De Vroone in Kapelle. Meer informa tie op www.qgkapelle.nl of op 06-22105362. GOES De Werkgroep Alzheimer Café De Bevelanden begint donderdag met een reeks van zeven gespreksgroe pen voor mantelzorgers. Er wordt onder meer aandacht besteed aan het verloop van dementie en om gaan met veranderend gedrag. Info en aanmelden bij Christa Henstra (c.henstra@allevo.nl of 06-10251777) of Rob Vaillant (0113-216878 of rob.vaillant@terweel.nl) door Rob Paardekam THOLEN - De SGP in Tholen vreest 'dat sommige oude mensen de deur niet meer uitkomen als de re giotaxi per 1 januari fors duurder wordt. Raadslid Chris Koopman wil dat de gemeente deze mensen tegemoet komt als er sprake is van een schrijnend geval. Regiotaxi-Oosterschelde is een ver voersvoorziening voor mensen die op grond van de Wet Maatschap pelijk Ondersteuning (Wmo) een indicatie hebben gekregen van de gemeente. Om de kosten in de hand te houden hebben de zeven gemeenten in de Oosterscheldere- gio besloten dat mensen met een inkomen van 1,5 keer het mini mumloon volgend jaar niet meer kunnen reizen voor 18 cent per ki lometer, maar het kostendekkende tarief van 1,30 euro gaan betalen. „Dat is een stijging van zevenhon derd procent", stelt Koopman vast. „Dat is fors. Je hebt genoeg men sen die het nu al financieel moei lijk hebben. Als dit doorgaat, ko men zij straks de deur niet meer uit." De SGP wil van het college weten of dat bereid is schrijnende gevallen tegemoet te komen. De gemeente Tholen heeft alle ge bruikers van de regiotaxi in het voorjaar een brief gestuurd waarin de prijsverhoging werd aangekon digd. Mensen hadden de mogelijk heid om kenbaar te maken wat ze van de verandering vinden. Koop man wil weten wat de reacties zo al waren en hoeveel mensen über haupt hebben gereageerd. „Want ik heb mensen gesproken die zei den: ik stuur niks terug. Het wordt toch niet veranderd." WISSENKERKE De Movietour voor Noord-Beve- landse jongeren van vrijdag 21 okto ber staat in het teken van Hallo- ween. De bustour vervoert jonge ren van 12 tot 18 jaar voor een tien tje per persoon vanuit hun dorp naar bioscoop CineCity in Vlissin- gen, waar de jongeren een film naar keuze zien, en brengt ze ook weer thuis. Aanmelden via www.jrnb.nl, de jongerenraadsite. GOES Zorgcentrum 't Gasthuis te Goes geeft donderdag 13 oktober voor buurtbewoners informatie over het project In Balans! dat draait om het voorkomen van valongelukken. Binnenkort begint in 't Gasthuis een cursus en dansactiviteiten. De middag begint om 14.15 uur. Meer dan de helft van de ouderen die vallen, belandt in het zieken huis met botbreuken. KLOETINGE Het Odyzee School 8c College houdt op woensdag 12 oktober van 10.30 tot 16.00 uur in de theaterzaal van Emergis aan de Oostmolenweg een symposium over passief bou wen, frisse scholen, duurzaam on derwijs en zorg. OdyZee School 8c College opende dit schooljaar de zogeheten eerste C02-neutrale pas- siefschool. Aanmelden: www.emer- gis.nl/odyzee. Deelname gratis. HANSWEERT Uit een wei aan de Vlakeweg in Hansweert is vorige week tussen woensdag 16.00 uur en donderdag 15.00 uur een wit stiertje van ze ven maanden weggenomen. Vier schapen zijn zondag tussen 12.30 uur en 14.30 uur gestolen uit een wei aan de Hazewegeling in Ee de. Het gaat om witte ooien van nog geen drie jaar met een groen oornummer. door Claudia Sondervan De belangrijkste op- voedregel, daar zijn de drie vaders-wet- houders van de Cen tra voor Jeugd en Ge zin Oosterschelderegio het roe rend over eens: grenzen aangeven. En daarmee hebben ze direct het moeilijkste van de opvoedtaak te -pakken, erkennen de dagelijks be stuurders even stellig. De drie por tefeuillehouders jeugdbeleid spre ken uit ervaring: Gilles Houteka mer van Schouwen-Duiveland heeft vier kinderen, waarvan twee nog thuis - in marinedienst - en dertien kleinkinderen van nul tot dertien jaar; Noord-Bevelander Kees van der Weele heeft een zoon (33) en dochter (29) en Jo-Annes de Bat is nog beginnend ouder met een zoon van 2,5 jaar. Hij moet nog een hoop leren, geeft De Bat grif toe: „Wat ik dan wel weer moeilijk vind, is te bepa len wanneer je die grenzen weer verlegt. Een kind groeit immers. Grenzen moeten meerekken, maar hoe doe je dat en hoe bepaal je wanneer het zover is?" Jaaaa, knik ken zijn twee collega's wijs. „Dat is bij ieder kind weer anders", weet Van der Weele. Wethouders Kees van der Weele (Noord-Beveland), Jo-Annes de Bat (Goes) en Gilles Houtekamer (Schouwen-Dui veland temidden van groep 8 van de Brede School in Goes. foto Willem Mieras OUD-VOSSEMEER - Wie op de Oud-Vossemeersedijk tussen Oud-Vossemeer en Tholen wel eens te hard rijdt, hoeft de komende tijd niet bang te zijn voor een boete. De permanente flitspaal die daar staat, is afgelopen week end namelijk in brand gestoken. Dat was niet voor het eerst. Een jaar gele den ging dezelfde paal ook al een keer in vlammen op. foto Mare Molenaars TERNEUZEN - De Heemkundige Kring Terneuzen houdt donder dag een avond met twee lezingen over Napoleon. Daarmee wordt teruggeblikt op het bezoek van de keizer aan Ter- neuzen, tweehonderd jaar gele den. Cees de Bliek praat over 'Napo leon, een zoektocht naar de gren zen tussen waarheid en fantasie'. Edwin Hamelink gaat in op het in spectiebezoek van de keizer aan Terneuzen, en zijn plannen voor de bouw van een marinehaven en een kustbatterij. De lezingen vinden plaats in hotel L'Escaut aan de Scheldekade in Ter neuzen. Aanvang 20 uur. BETAALBARE BRILMODE topcollecties modern en betaalbaar walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl twitter/cilroeoptiek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54