Buys Ballotstraat Goes i8l zeeland Stedenband drijft meer op kennisuitwisseling Kapelle zoekt nieuwe kinderburgemeester After Work Party Goes www.festival-zvl.nl HERINRICHTING BUYS BALLOTSTRAAT Wethouder Loes Meeuwisse gaf gisteren het startsein voor de herinrichting van de Buys Ballotstraat. Automobilisten schuiven nog meer aan dan normaal op deze verkeersader. Herinrichting Tilburger gepakt voor diefstal van diesel 2 oktober 2011 a /VAvan Z< jeij.vysc h-Vi Saïidêféii dinsdag 11 oktober /Cl mmmmmmmmsBrnt Burgemeester René Verhulst bezocht in Panevezys onder meer het gereno veerde weeshuis. foto Joke Boel door Luc Oggel goes - De stedenband die Goes on derhoudt met het Litouwse Pane vezys, verschuift steeds meer van hulp naar samenwerking en ken nisdeling. Dat constateert de Goe- se burgmeester René Verhulst. De relatie tussen Goes en Paneve zys bestaat inmiddels al achttien jaar, maar voor Verhulst was het zijn eerste officiële bezoek als bur gemeester. Samen met wethouder Loes Meeuwisse, communicatie medewerkster Joke Boel en be stuurleden van de stichting Steden band Goes-Panevezys reisde hij on langs af naar de zusterstad. De de legatie bracht onder meer een be zoek aan een weeshuis dat met Goese hulp grondig is opgeknapt. Ruim t30 kinderen kunnen daar nu in goede omstadigheden op groeien. De band is vooral door inspannin gen van het bestuur nog altijd le vend, ondanks het gegeven dat het jaarlijkse gemeentelijke budget al flink is teruggebracht en in 20t3 he lemaal verdwijnt. Maar volgens verhulst draait de stedenband ook steeds meer op kennisuitwisseling in plaats van het brengen van hulp goederen. „Een gezonde ontwikke ling, passend in deze tijd. De eco nomische situatie is nu heel an ders dan in 2993." Toch schort het aan bepaalde za ken nog behoorlijk. „De brand weerzorg is slecht, vrijwilligers zo als bij ons kent men niet. Er vallen daar jaarlijks tientallen slachtoffers door brand, want een deel van de huizen is nog volledig van hout." Verhulst ziet dan ook mogelijkhe den voor kennisuitwisseling op ge bied van de brandweer, maar ook in onderwijs en gezondheids- en thuiszorg. „Ouder worden en hulp nodig hebben is in Litouwen een zware opgave. Dit is braakliggend terrein voor de stedenband. Ken nisuitwisseling via thuiszorgorgani saties in Goes kan volgens mij snel. Op economisch terrein zou den wij in overleg met bijvoor beeld OCG kunnen kijken naar mogelijkheden voor Goese bedrij ven. In sectoren als afvalinzame ling, (grond)sanering en expertise in de maakindustrie liggen er vol doende kansen." door Luc Oggef KAPELLE - Het burgemeesterschap van Kapelle is best een zware baan. Daarom zou Anton Stapel kamp ook dit jaar graag wat hulp krijgen van een kinderburgemees ter. Op 7 december worden verkie zingen gehouden voor de opvolger van Jan-Corné van der Wekken. Alle basisschoolkinderen in de ge meente Kapelle van 10 tot en met 12 jaar kunnen zich aanmelden voor de verkiezing. Geïnteresseer den dienen een toespraak te schrij- GOES - In Amadore Grand Café Jer sey in Goes wordt morgen voor de derde keer de After Work Party Zeeland gehouden. Volgens Ama dore is de party een vernieuwend netwerkevent gebleken, dat een perfecte mix tussen zakendoen en pleziermaken biedt. De avond be gint om 18.00 uur en eindigt om 24.00 uur. Er zijn hapjes, drankjes, dj's en een verrassingselement. De toegang is gratis, aanmelden kan via www.afterworkpartyzeeland.nl door Frank van Caoten In de agenda van bewoners van de Buys Ballotstraat in Goes staat zaterdag 29 okto ber vet omcirkeld. Dan is de straat voorzien van een nieuwe as- faltlaag. De herinrichting begon gisteren en leidde direct tot nog meer ver keersdrukte dan normaal het geval is. „Over twee dagën zat het wel rustiger zijn. Dan weten de vaste weggebruikers dat de weg tijdelijk moeilijker begaanbaar is", zegt Edwin Franse van de bewoners- groep Buys Ballotstraat. De grote verkeersdruk zal ondanks de investering van drie ton niet minder worden. Over de Buys Bal lotstraat rijden tienduizend auto's per.dag en dat blijft zo. „Daar het gaat het ons ook niet om", zegt wethouder Loes Meeuwisse. „Be woners vragen al jaren aan ons de Buys Ballotstraat veiliger en leef baarder te maken. Dat doen we nu." Het asfalt wordt vernieuwd zodat er minder herrie is, de waterhuis houding wordt verbeterd en het straat-profiel wordt aangepast. De fietsstroken krijgen een rode kleur. Zowel de weg als de fietspaden worden breder. Om dat voor el kaar te krijgen, worden de parkeer vakken een meter smaller. Goes kiest bewust niet voor stil as falt. „Dit asfalt slijt sneller zodat je op termijn weer meer lawaai krijgt. Omdat automobilisten straks niet harder dan dertig mo gen rijden, neemt het verkeersla waai toch behoorlijk af" Een maximum snelheid van dertig en een rijbaansplitsing bij de Riet- weg moeten de Buys Baiiotstraat verkeersveiliger maken. Deze rijbaansplitsing betekent wel een verlies van tien parkeerplaat sen. Door een efficiëntere indeling blij ven echter toeh 53 van de 58 par keerplaatsen gehandhaafd. De herinrichting startte gisteren aan de zijde van de oneven huis nummers. Als alles volgens planning gaat, heeft de straat op 29 oktober een nieuwe asfaltlaag. ven waarin zij vertellen wat zij in de gemeente Kapelle graag zouden willen zien of zouden willen ver anderen. De toespraak moet vóór 7 november worden ingestuurd, sa men met het ingevulde aanmeld formulier op de website van de ge meente. Uit alle inzendingen kiest een jury een aantal kandidaten. Tij dens de verkiezing op woensdag 7 december voeren de geselecteerde kinderen een aantal burgemees- terstaken uit. De jury kiest dan aan het einde van de dag een win- Voordat wethouder Meeuwisse gis termiddag het officiële startsein ga£ liepen medewerkers van bouw bedrijf Heijmans en de gemeente Goes wat zenuwachtig rond. Bij "de oneven nummers stonden nog steeds auto's geparkeerd. Die moe ten weg omdat de straatstenen er uit gaan. De eigenaar van een grij ze Volkswagenbus was nog steeds niet getraceerd toen het werk in volle gang was. Die zal zijn voer tuig wellicht op een ander adres moeten ophalen. „Voertuigen die in de weg staan, laten we wegtake- len." Bewoners beseffen dat de her inrichting overlast met zich meebrengt. Automobilisten stonden ondanks de omleidings borden geduldig in de rij. „Ach, dat zijn we gewend in de Buys Bal lotstraat", zei een automobilst laco niek. „Maar ik denk dat ik morgen een andere route kies." Vrachtwagens mogen tijdens de klus niet door de Buys Ballotstraat rijden. Personenauto's wel. Een medewerker van Heijmans had het liever anders gezien. „Als de weg helemaal afgesloten was ge weest, hadden we het werk veel sneller kunnen doen. Het is nu zo smal. Maar ja, het is een besluit van de Goese politiek geweest. En daar hebben we het mee te doen." De bewonersgroep Buys Ballot straat is zeer tevreden over de her inrichting. „De bewonersgroep is in 2008 opgericht om met de ge meente serieus in gesprek te gaan over de door ons gewenste herin- richting. Dat heeft geleid tot dit re sultaat waar we tevreden over zijn", aldus Edwin Franse. De bewonersgroep gaat overigens gewoon door, ook als de herinrich ting rond november helemaal klaar is. „We zijn er nog niet. Standaard rij den jaarlijks twee tot drie procent meer auto's over de Buys Ballot straat. Toen we begonnen waren dat er achtduizend, nu tiendui zend. Dat mogen er dus niet meer worden. De zuidelijk afrit op de A58 moet er komen." 'S-HEER ARENDSKERKE - In de nacht van zondag op maandag is rond drie uur een 42-jarige man uit Til burg aangehouden nabij een auto bedrijf aan de Nijverheidsstraat in 's-Heer Arendskerke. Een getuige had gemeld dat er een verdachte auto stond bij het autobedrijf Op het moment dat agenten er arri veerden, reed de auto juist weg. De agenten hebben de bestuurder laten stoppen. Door een ander po litieteam is een onderzoek inge steld bij het bedrijf Daar werden sporen van inbraak gevonden. Er zou diesel zijn meegenomen. De Tilburger is aangehouden en over gebracht naar het bureau in Goes. Daar is hij gehoord. Wethouder Meeuwisse (rechts) gaf het startsein voor de herinrichting. m jjt s-Hva' Kaarten: www.theaterverkoopzeeland.nl of telefonisch 0900 3300033. Op concertlocatie tot 1 uur voor aanvang, maar: VOL VOL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52