Zeeland PZC I 7 D66 Borsele pleit voor één gemeente ioéprijsis Met vijf generaties bij elkaar llnoxsoep Babykamer Reimerswaal dubt nog over handhaving BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 INVLOED Raadsleden krijgen minder invloed door toename samenwerkingsverbanden, vindt Ronald van de Vijver almanak 20 en 21 Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfmvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl Dinsdag 11 oktober 2011 Buys Ballotstraat in Goes kan men beter maar even mijden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Caoten heinkenszand - De fractie van D66 in de gemeenteraad van Bor sele pleit voor één gemeente De Bevelanden. Raadslid Ronald van de Vijver con stateert dat er steeds meer samen werkingsverbanden ontstaan waar raadsleden weinig invloed op heb ben. „Al die samenwerkingsver banden krijgen een eigen bestuur tje. De directe invloed van lokale politici wordt een stuk minder." Dat D66 een voorstander is van één gemeente de Bevelanden is op zich niet nieuw, maar het is voor de eerste keer dat Van de Vijver daar openlijk voor uitkomt. Hij komt met dit standpunt naar aanleiding van de samenwerking tussen de Bevelandse gemeenten op iet-gebied. De gemeenteraad van Borsele stemde vorige week in met dit nieuwe samenwerkingsver band. De gemeenteraad van Noord-Beve land hakt donderdag de knoop door over de ict-samenwerking. De nieuw in te richten ict-organi- satie kost de Bevelandse gemeen ten volgend jaar ruim 4,2 miljoen euro, oplopend tot ruim 4,3 mil joen euro in 2025. Dit zijn de ge raamde bedragen uit het business plan. Deze cijfers zijn lager dan de ra mingen binnen het businessplan van CapGemini, maar hoger dan het bedrag dat in de begrotingen van Bevelandse gemeenten is opge nomen. „Het CDA beschouwt de samen werking als een prima middel voor blijvende zelfstandigheid, maar D66 draait het juist om", zegt Van de Vijver. „Gezien de kos ten en het verlies aan invloed plei ten wij juist voor één gemeente." yerseke - Lena Adriana de Back-Duinkerke (95) kan er maar niet over uit. "Oe kan da noe?", blijft ze maar herhalen, terwijl de tranen over haar wangen bigge len. ,,'t Schaepje", komt er vervol gens achteraan. Het is dan ook een ontroerend ta fereel: vijf generaties uit dezelfde Yersekse familie die gisteren voor het eerst bij elkaar waren in zorg centrum Moerzicht. Over-over- grootmoeder Lena, overgrootmoe der Maria Murre-de Back (71), grootmoeder Petra Murre (50), moeder Melissa de Leeuw-Jere- miasse (24) én natuurlijk de sla pende dreumes waar iedereen, voor is gekomen: Ferré de Leeuw, op 23 september geboren. Amper twee weken oud weet hij ieder een nu al te vertederen: camera man, Z2-presentatrice, fotograaf, verslaggeefster en natuurlijk de rest van de familie. „Vijf generaties is heel bijzon der", verzucht overgrootmoeder Maria. „Dat hoor je niet zo vaak." rilland - Het is nog niet zeker of de gemeente Reimerswaal handha vend zal optreden tegen de huis vesting van arbeidsmigranten in 't Klooster van Rilland. „We zijn het juridisch aan het uitzoeken", zegt een woordvoerder. Vorige week werd bekend dat eigenaar De Jager Detachering al een kleine groep van veertig in 't Klooster laat wo nen. De concept-ontwerpvergun- ning is binnen, maar de inspraak procedure loopt nog. Wethouder jaap Sinke (SGP, volkshuisvesting) liet vorige week weten dat duide lijk tegen De lager is gezegd niet op de definitieve vergunning voor uit te lopen. Hij is van goede wil, maar bepaald niet handig, deze aanstaande vader. Zijn dubbele linkshandigheid weer houdt hem er niet van zich vol over gave op de inrichting van de babyka mer te storten. Manmoedig probeert hij de banen behang zonder al te veel tussenruim te op de muur te plakken. Behalve zijn eigen haren ook het plafond te witten en na een weekje in- en uit el kaar schroeven van de onderdelen Tip? redactie@pzc.nl lijkt de commode best wel op het plaatje uit de Ikea-folder. Dit waren de ongevaarlijke klussen, maar bij het ophangen van een lamp kreeg hij een flinke elektrische schok door zijn lijf. Eenmaal van de schrik bekomen, bel de hij zijn vader om advies. Die raad de hem aan om een spanningzoeker te kopen. „Spanning zoekenAlsof het al niet spannend genoeg is!" fa.i zie ook het Z2-journaal van -BK maandag 10 oktober 16.00 uur V.l.n.r. Maria Murre-de Back, Melissa de Leeuw-Jeremiasse, Lena de Back-Duinkerke, Ferré de Leeuw en Melissa de Leeuw-Jeremiasse. foto Ronald den Dekker Week van de Opvoeding: kinderen meest gebaat bij grenzen Diverse smaken. Zak 570 ml Kijk voor nóg meer voordeel Daar iS jLUfiS elders in deze krant! voordeliger!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51