Verdwenen grenspaal Feest van Weleer in de Suikerloods Westkade www. fe s t i val- z vlnl Babykamer 181 ze? Michiel Borstlap zingt en speelt in Ledel Honderden eierdopjes te zien in bibliotheek Zieke kastanjebomen aan Molenwater weg Hoedenmaakster toont werk in bieb Travestiet Richards zingt in Porgy Bess almanak VERMISSING GRENSPAAL 364 A De verdwenen 'Vlaamse' grenspaal, waar Retranchement al maanden naar zochtis opgeknapt en ligt in een onderhoudsloods van de provincie. Stadsomroeper Philippine vijfde van Nederland van l/m 22 oktober 2011 dinsdag 11 oktober 2011 door Raymond de Frel SAS VAN CENT - De Sasse carnavals vierders kunnen het 55-jarige jubi leum van De Betekoppen vieren op een unieke locatie. Het hoogtepunt van de festivitei ten in het weekend van 11 tot en met 13 november is het Feest van Weleer, dat wordt gehouden in de Suikerloods aan de Westkade. Vol gens het 5xn-comité heeft het Feest van Weleer zijn naam te dan ken aan de carnavalsbals die in ver vlogen tijden een succes waren. Deze feesten vonden plaats in fa briekshallen, zoals in de Glasfa briek. „Er gaat een grote wens in vervulling om dit feest op een ver gelijkbare locatie te houden", zegt Jan Vinke, één van de organisato ren. Na het opstellen van een inrich- tings- en veiligheidsplan gingen B&W, politie en brandweer bij ho ge uitzondering akkoord met de tij delijke feestlocatie. Het 5xii-comi- té had overigens niet veel alterna tieven beschikbaar binnen de kern Sas van Gent. Voor het te verwach ten aantal bezoekers was geen goe de binnenlocatie beschikbaar en om in november in een tent een feest te houden had niet de voor keur. In de Suikerloods worden in ieder geval twee podia gebouwd. Ook komen hier tappunten en toilet ten. Er wordt nog druk onderhan deld met artiesten, die de sfeer van weleer moeten terugbrengen. „Nu de locatie definitief is, kunnen we artiesten vastleggen. Het belooft een legendarisch feest te worden", aldus Rodney Hofman van het 5xit-comité. OOSTBURG Jazzpianist en zanger Michiel Borst lap geeft aanstaande zaterdag een concert in het Ledeltheater in Oost- burg. Borstlap is bezig aan een promotie tour voor zijn nieuwe album Blue. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 16 euro. Reserveren kan via www.ledeltheater.nl. TERNEUZEN De bibliotheek in Temeuzen toont tot en met 24 oktober een verzame ling eierdopjes. Die zijn van een lo kale verzamelaar. Het gaat om drie vitrines met bij el kaar meer dan tweehonderd exem plaren. De eierdopjes zijn gerangschikt op onderwerp en materiaal. ZEEUWSE KELDER De tegenstander imponeren met een Haka in de Zeeuwse Kelder? Lees waarom: www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR kelder@pzc.nl Post ook uw voetbalervaringen op kelderniveau! BRESKENS De gemeente Sluis vervangt bin nenkort 25 kastanjebomen aan het Molenwater in Breskens. De bo men zijn nog relatief jong, maar be smet met de kastanjebloedingsziek- te. Een aantal ervan is daar al aan overleden. Er komen meer bomen voor terug; welke soort is nog onbekend. KLOOSTERZANDE Mevrouw De Seriere du Bizournet uit Walsoorden exposeert deze maand een verzameling zelfge maakte hoeden in de bibliotheek in Kloosterzande. De Seriere du Bizournet heeft een eigen atelier aan de Drogendijk, tussen Kloosterzande en Ossenis- se. TERNEUZEN Travestiet Liza Richards geeft zater dag 22 oktober onder het motto 'mans genoeg om vrouw te zijn' een optreden in de Terneuzense jazzclub Porgy Bess. Richards, het alter ego van Sassenaar Richard Nagtegaal, brengt een avond vol herkenbare melodieën met veelal eigen teksten. Als liedjes in hun ori ginele uitvoering worden gebracht, hebben ze het karakter van een sing-a-long; iedereen mag meezin gen. Aanvang om 20.00 uur. Entree is 12,50 euro. In de voorverkoop (bij Porgy en Pays de Mer) 10 euro. Tip? redactie@pzc.nl Hij is bepaald niet handig, de aan staande vader. Zijn dubbele linkshan digheid weerhoudt hem er niet van zich vol overgave op de inrichting van de babykamer te storten. Manmoedig probeert hij de banen behang zonder al te veel tussenruim te op de muur te plakken. En na een weekje in- en uit elkaar schroeven van de onderdelen lijkt de commode best wel op het plaatje uit de Ikea- folder. Dit waren de ongevaarlijke klussen, maar bij het ophangen van een lamp kreeg hij een flinke elektri sche schok door zijn lijf. Eenmaal van de schrik bekomen, belde hij zijn va der om advies. Die raadde hem aan om een spanningzoeker te kopen. „Spanning zoeken? Alsof het al niet spannend genoeg is!" ../.-I"-:-'- Het bordje op het wandelpad meldt nog een Drieling. Maar grenspaal 364 is gereduceerd tot tweeling. De derde komt door René Hoonhorst Het bestuur van Dorpsraad Ret ranchement heeft zich voor niets zor gen gemaakt. Maar voorzitter Bram Basting is blij. De belofte dat grenspaal 364 A weer terugkomt, is tenslotte het belang rijkst. Basting haalde maandagmiddag opgelucht adem toen hij hoorde dat de grenspaal veilig in een loods van de provincie ligt. Paal 364 A is netjes geverfd en is klaar voor terugkeer. De reden dat hij nog niet op zijn plek staat, is dat de provincie wil bekijken of de paal niet een paar honderd meter kan opschuiven. Als 364 A in een berm wordt verankerd in een be tonnen voet is het risico dat hij nog eens omvalt een stuk kleiner, weet sectorhoofd droge infrastruc tuur Jan van de Velde, verantwoor delijk voor het onderhoud van de grenspalen namens de provincie Zeeland. Hij wil het voorstel voor verplaatsing inbrengen in de per manente grenscommissie, de be heerder van de grenspalen, tijdens de commissievergadering volgen de maand. Vóór het eind van het jaar staat ook de paal aan de Vlaamse zijde van de grens er weer, verwacht Van de Velde. De inwoners van Retranchement zullen hem vreugdevol verwelko men, weet dorpsraadvoorzitter Basting zeker. De dorpelingen mis ten hem al maanden, grenspaal 364 A, ook al is-ie er één van een drieling. Zijn broertjes 364 en 364 B staan normaal tweehonderd en vierhonderd meter verderop. Net als B is A een 'richt- of hulppaal'. PHILIPPINE - Marco van Avermaete heeft een vijfde plaats behaald bij het Nederlands Kampioenschap Stads- en Dorpsomroepen in Hat- tem. De stadsomroeper van Philip pine zag Peter Vader uit Zwolle de wedstrijd van de Eerste Vereniging van Stads- en Dorpsomroepers Ne derland winnen. Willem de Smit uit Nisse werd ze vende. Het concours bestond uit twee onderdelen: een verplichte roep, waarin de omroeper het moet hebben over een onderwerp dat is vastgesteld door de organisa tie, en een vrije roep, waarbij de omroeper vrij is om een onder werp te kiezen. Meestal gaat het dan over zijn eigen dorp of stad. CelloSctet Amsterdam Dit ensemble is een schat; het is een geweldig wereldwijd voorbeeld voor de muziekwereld. Zaterdag 15 oktober Grote kerk Terneuzen 20:00 uur -€20, Kaarten: www.theaterverkoopzeeland.nl of telefonisch 0900 3300033, Op concertlocatie tot 1 uur voor aanvang, maar: VOL VOL laanoerer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44