Zeeland PZCIr WD: 'B en W Terneuzen misleiden' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 GEMEENTEBEGROTING Belasting op woningen volgens fractievoorzitter veel sterker gestegen dan voorgesteld Parkeerplaats op Scheldeboulevard nadert voltooiing Man opgepakt voor Brandje scheepswerf huiselijk geweid aan Graaf jansdijk WK-lassen, wel excellent vakman Terneuzenaar bedreigt Hulster vrouw Dinsdag 11 oktober 2011 Verdwenen grenspaal Retranchement weer terecht Blij om een stem te horen en te praten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl iiiittiiiiiiiiiiMirnriiniMi door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De WD in de Ter- neuzense gemeenteraad heeft de aanval geopend op het belastingen- beleid van het college van B en W. Volgens WD-fractievoorzitter Mi- chiel Groeneveld is de onroerend zaakbelasting (ozb) voor woningei genaren dit jaar veel sterker geste gen dan B en W hebben voorge steld in de begroting in 2011. Het ozb-tarief is dit jaar officieel met drie procent verhoogd. Groe neveld heeft echter berekend dat woningeigenaren 6,1 procent meer kwijt zijn aan ozb. Hij spreekt van 'misleiding van de burgers'. De door Groeneveld geschetste ver hoging heeft ermee te maken dat Terneuzen - zoals elke gemeente - de ozb-tarieven aanpast aan de ge middelde stijging of daling van de waarde van woningen. Bij een da ling moeten eigenaren een hoger percentage van de waarde van hun woning aan ozb betalen. Gemeen ten houden zo inkomsten aan loka le belastingen op niveau. Met name mensen van wie de wo ning niet zo sterk in waarde is ge daald of van wie het huis zelfs in waarde is gestegen, zijn daardoor aanmerkelijk duurder uit, oordeelt Groeneveld. Al met al heeft dat vol gens hem dus tot een stijging van de ozb-belasting met 6,1 in plaats van drie procent geleid. Groeneveld heeft met het oog op de ontwerp-begroting 2012 schrif telijke vragen gesteld over deze pro blematiek. In die begroting wordt opnieuw een stijging voorgesteld met drie procent. Wethouder Co van Schaik (PvdA, financiën) had de vragen van Groeneveld gisteren nog niet gezien, maar volgens hem kan de berekening van de WD'er niet kloppen. „Er zullen individue le verschillen zijn, maar de gemid delde stijging is drie procent." De ozb-inkomsten in Terneuzen nemen zonder meer wel toe. In de begroting 2011 werd voor 2012 reke ning gehouden met 12,7 miljoen euro. In de ontwerp-begroting 2012 wordt een bedrag van bijna 13,5 miljoen euro genoemd, een verschil van ongeveer 800.000 eu ro. Volgens Van Schaik is dit te danken aan nieuwbouw van wo ningen en door bedrijven. Uit de belastingverhogingen spreekt een politieke keuze voor behoud van voorzieningen, ondanks forse rijks bezuinigingen. Terneuzen was in 2009 de op één na goedkoopste ge meente van Nederland, dit jaar de op dertig na goedkoopste. mm mmmmmm mmmmm e m gggssa TERNEUZEN - Langzaam wordt het parkeerter rein 'nieuwe stijl' op de Scheldeboulevard in Terneuzen zichtbaar. Het terrein telde vóór de dijkverzwaring nog 120 plekken, maar dat had vooral met de drukte bij de vroegere cof feeshop Checkpoint te maken. Die tijd is voor bij, dus denkt de gemeente het ook wel met minder plaatsen te kunnen doen. Er worden 53 parkeerplaatsen aangelegd, waar zeven da gen per week en 24 uur per dag alleen be taald kan worden geparkeerd. Van 9 tot 18 uur bedraagt het tarief 1,20 euro per uur. Van af 18 uur geldt een avondtarief: 1,20 euro per uur, maar maximaal 2,50 euro voor zes uur. De parking is hoogstwaarschijnlijk volgende week af. foto Mark Neelemans sint jansteen westdorpe Edwin Mabelis naast podium bij terneuzen Een 20-jarige Terneuzenaar is in de nacht van zondag op maandag aan gehouden in de tuin van een wo ning aan de Kanaalweg in Hulst. Hij wordt ervan verdacht rond 1.00 uur diverse goederen te hebben ver nield in de woning. Ook is er ver denking tegen hem dat hij een vrouw heeft bedreigd. Agenten pakten hem op in de tuin en brachten hem naar een politie cel in gevangenis Torentijd in Mid delburg. Een 44-jarige man uit de gemeente Hulst is zondag rond 21.00 uur aan gehouden in een woning aan de Wilhelminastraat in Sint Jansteen. Hij wordt verdacht van het plegen van huiselijk geweld. De man zou zijn vriendin hebben mishandeld. Bij zijn aanhouding verzette hij zich behoorlijk. De agenten die hem aanhielden gebruikten pepper- spray gebruikt om hem onder con trole te krijgen. Hij heeft een huis verbod gekregen. In de kajuit van een sleepbootje op een scheepswerf aan de Graaf Jans dijk bij Westdorpe heeft gistermid dag even na twee uur een brandje gewoed, ontstaan bij laswerkzaam- heden. De brandweer van Westdor pe rukte uit met een blusvoertuig en uit Terneuzen kwam een water wagen. Het vuur bleef klein en was snel onder controle. Hoe groot de schade is, is onbekend. „Rookscha de heb je al snel", aldus de officier van dienst. LONDEN - Edwin Mabelis uit Nieuwvliet is er afgelopen week eind niet in geslaagd op het po dium te belanden bij de WorldS- kills 2011 in Londen. De lasser van Machine Fabriek Sas van Gent, Nederlands Skillskam- pioen, werd zevende, maar haalde met een hoge score wel een me daille voor 'excellent vakman schap'. Mabelis werd in juli nog tweede tijdens een oefenwedstrijd voor het WK in Australië. Toch was hij niet echt teleurgesteld. „Ik heb een topweek achter de rug. Het ging vaak nog beter dan tij dens het oefenen. Ik ging dan ook met een zekere verwachting naar de prijsuitreiking in de O2 Arena. Ik ging er vanuit dat ik in de top tien stond, maar de verschillen lig gen zo dicht bij elkaar dat de top drie niet is te voorspellen." De acht andere Nederlandse vak kanjers die meededen, belandden ook niet op het podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43