•na willen zien' Zonderland met schrik vrij (oeijer maken sprong op ranglijst i^T sport 125 )ok nieuwe bal onvoorspelbaar Zeges en records atletiekjeugd op baan in Deurne dinsdag 11 oktober 2011 door Leon ten Voorde STOCKHOLM - Soms mijmert de aanvoerder wel eens over het on mogelijke. Dan zou hij willen dat Oranje een clubteam was. Elke dag bij elkaar, elke dag trainen, slijpen, patronen oefenen en werken aan de afstemming. In zijn gedachten flonkert het ideale plaatje dat je doorgaans alleen in stripboeken of bij Barcelona ziet. „Als je ziet wat voor een niveau wij halen, terwijl we zo weinig samenspelen... Dat is ongelooflijk", vindt Mark van Bommel. „Oranje zou in de Cham pions League een heel goed figuur slaan." Van Bommel kan het wetèn, want hij speelt al jaren onafgebroken in de etalage van het internationale voetbal. De kennis die hij daarbij heeft opgedaan, heeft hem nu het vergelijkingsmateriaal gegeven wat betreft Oranje. En daarom durft hij ook de lat richting het allerbes te te duwen. Zelfs richting het ni veau Barcelona, het mooiste sier- aard dat het voetbal misschien wel ooit te zien heeft gekregen. „Ik zou ons wel eens tegen Barcelona wil len zien. Ik weet zeker dat wij het die ploeg nu al heel lastig kunnen maken", zegt hij. Dat gevoel van superioriteit is er tijdens het WK ingekomen, zegt Van Bommel. En het heeft de ploeg tijdens de EK-kwalificatie niet meer verlaten. „De trein rolt verder, het elftal ontwikkelt zich nog steeds en iedereen wil mee naar het EK", aldus Van Bommel. „Wie er bij ons ook speelt, de uit voering is nagenoeg hetzelfde. En dat is knap. Elke tegenstander past zich aan ons aan. Dat voordeel heb ben we al bereikt." De basis voor het uitmuntende tus senrapport van dit moment is ge legd op het WK, vindt de aanvoer der. „Opeens was er geen typisch Nederlands gezeik meer als er ie mand op de bank kwam. Iedereen had hetzelfde doel en hetzelfde be lang voor ogen en die gemeen schappelijke band is alleen maar sterker geworden. Ik heb de laatste dagen verschillende keren contact gehad met Wesley Sneijder. Die baalt als een stekker dat hij er nu door een blessure niet bij is. Zelfs geblesseerde spelers komen eerst hier langs, terwijl ze ook kunnen denken: ik blijf lekker bij de club. Maar niemand wil iets missen." Van Bommel erkent wel dat die frisheid er niet meteen was bij de start van de EK-campagne, iets meer dan een jaar geleden toen de frustratie na de verloren WK-fina- le nog een plek moest krijgen. Van Bommel: „Achteraf waren die eer ste twee wedstrijden tegen San Ma rino en Finland de moeilijkste mo menten op weg naar het EK. Voor al thuis tegen Finland speelden we slecht, maar we wonnen wel. Dat is de volwassenheid en kracht van deze groep. Vanaf dat moment zijn we niet meer in de problemen geweest." In dat proces heeft bondscoach Bert van Marwijk volgens Van Bommel een belangrijke rol ge speeld. „Hij geeft de manier van spelen aan en bepaalt binnen en buiten het veld de koers. Dat het team nog steeds groeit, komt me de door hem en de rest van de staf Daarom begrijp ik ook wel dat de KNVB zijn contract wil ver lengen." Die nieuwe verbintenis maakt de 34-jarige Van Bommel waarschijnlijk niet meer als inter national mee. Toch maakt de mid denvelder van AC Milan nog even een voorbehoud. „Ik lees overal wel dat het EK mijn laatste kunst je wordt als international, maar ik heb dat nog nergens zo letterlijk gezegd. Ik zeg voortdurend dat het EK mijn doel is. Dat is een nuance verschil. Wat er daarna gebeurt, zien we dan wel. Ik wil in elk ge val nog enkele jaren voetballen." door Edwin Fischer TOKIO - De hoop om met een man- nenteam naar de Olympische Spe len te mogen vervloog. Toch kun nen er in Londen zomaar drie mannen aan het turntoernooi deel gaan nemen. Epke Zonderland, Yu ri van Gelder en ook Jeffrey Wam mes mogen tot het weekeinde blij ven dromen van de Spelen van 2012. Het drietal wist zich op het WK in Tokio na de tweede kwalificatie- dag verzekerd van een toestelfina le. Een medaille betekent een olympisch ticket. Met name Epke Zonderland reageerde zeer ver heugd op zijn finaleplaats. Met recht, want de gymnast uit Hee renveen moet zeker in staat geacht worden om zondag op rek ereme taal te halen en zo kwalificatie voor Londen af te dwingen. Een streng gejureerd optreden in de kwalificatie bezorgde de arts in opleiding een dermate laag cijfer (15.133) dat hij zondag vreesde voor een finaleplaats. Na dag twee van de kwalificaties kon geconsta teerd worden dat die zorg (hij werd zevende) onterecht was. „Ze jureerden gelukkig net zo streng als op de eerste dag. Achteraf moet je zeggen dat ik voor niks een heel onrustige nacht heb gehad", zei Zonderland. Hij heeft nu weer alle vertrouwen dat zijn missie, het halen van een WK-medaille, slaagt. „Het strenge jureren is denk ik wel in mijn voor deel. Omdat ik vrij netjes turn, sta ik nu toch in de finale", zei de rek- specialist, die ook achteraf blij was de keus gemaakt te hebben om een niet zo zware oefening te tur nen in de kwalificatie. „Nu kan ik in de finale gewoon mijn geplande moeilijke oefening met een uit gangswaarde van 7.8 gaan turnen. Dat is zelfs een oefening waarbij ik verwacht minder aftrek te gaan krijgen dan op die van de kwalifi catie. Alles is nu weer mogelijk." Yuri van Gelder toonde gistera vond weer de ouderwetse bravou re en zelfverzekerdheid, toen dui delijk was dat hij als vierde naar de ringenfinale mag. „Als ik de goede kracht heb en stil sta bij mijn afsprong, dan kan ik gewoon goud halen." Wie Van Gelder bezig gezien heeft en de concurrentie ook, weet in middels dat het niet eens groot spraak is. Maar uiteraard is de Bra bander ook tevreden met een an dere kleur medaille. „Het is super dat ik me na die positieve uit spraak van het sporttribunaal CAS kan plaatsen voor de Spelen." Van Gelder had die Spelen ook vorige week al in zijn hoofd, maar dacht eerder aan die van 2016 in Rio de Janeiro en niet aan de aflevering van volgend jaar. Hebben Zonderland en Van Gel der de kansen op een medaille zelf in de hand, Jeffrey Wammes zegt dat hij geluk moet hebben om na de sprongfinale op het podium te staan. „Ik zal alle risico moeten ne men en ik denk ook dat ik dat ga doen. Alles is wel haalbaar, maar de kans dat ik een medaille haal is niet erg groot." Wammes werd zondag fors bekriti seerd door hoofdcoach Hamada na een desastreus optreden op vol tige. De Japanse hoofdcoach kraak te zijn arbeidsethos. Daarop rea geerde Wammes met het verwijt dat Hamada een warrig beleid voerde. „Het was een reactie op een reactie", zei hij gisteren. „Ik heb nergens spijt van." Epke Zonderland wordt gefeliciteerd met zijn finaleplaats op het onderdeel rekstok bij het WK. Als zevende plaats te de Fries zich, maar hij rekent zichzelf tot de medaillekandidaten. foto Robin Utrecht/ANP 1 bal die Adidas heeft gefabriceerd voor het EK van 2012 'vliegt' sneller door de lucht dan zijn voorganger van de WK 2010, de elbesproken Jabulani (foto). „Ook dit speeltuig is onvoorspelbaar de keepers. We verwachten daarom veel doelpunten op de in Polen en Oekraïne." MIDDELBURG - Door zijn drie doel punten tegen Domburg (3-1-zege) maakte VCK-spits Stefan Wielema- ker een sprong in het topscorers klassement van deze krant. De aan valler krikte zijn totaal op naar tien doelpunten en staat daarmee nog slechts één doelpunt achter Alex Jobse. De lijstaanvoerder van Serooskerke scoorde voor het eerst deze competitie niet. Ook Arjen de Koeijer kwam met stip binnen in de top drie. De spe ler van Yerseke scoorde binnen tien minuten driemaal tegen DFS (5-4-zege) en staat nu met zijn ne gen goals derde. Jimmy Jansen maakt dit weekein de zijn debuut in het PZC Sterren team. De jonge rechtsback van Ter- neuzen, die iets weg heeft van de voormalige vleugelverdediger Ul- rich van Gobbel van Feyenoord, le verde zondag tegen Goes een ijzer sterke wedstrijd af Jansen was sterk in de duels en toonde enkele malen zijn snelheid op rechts. Het leverde hem een 'acht' op. Naast Jansen drong nog een ande re speler van Terneuzen door tot het Sterrenteam. Remco van Leeu wen was een stuwende kracht op het middenveld en ook hij werd beloond met een acht. Het aanbod van middenvelders was dit week einde groot, waardoor er gescho ven moest worden met bepaalde posities in het Sterrenteam. Bij de cijfer waarderingen wordt ge keken naar de individuele presta tie van een speler. Die waarderin gen zijn te vinden op de website www.zeeuwsevoetbalawards.nl. Vrijdag 1 juni wordt de Voetballer van het Jaar bekendgemaakt tij dens het tweede Zeeuwse Voetbal gala in het Nationale Voetbalmu seum in Middelburg. klasse goals factor totaal 1 Alex Jobse Serooskerke 2E zat 11 1,5 n 16,5 2 Stefan Wielemaker VCK 3A zat 10 1,5 15 3 Arjen de Koeijer Yerseke 2E zat 9 1,5 13,5 4 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 8 1,5 12 Arjan Koopmans Rillandia 3B zat 8 1,5 12 6 Pieter Bolle Wemeldinge 4A zat 11 1 11 7 FerhanTopal Nieuwdorp 2E zat 7 1,5 10,5 Martijn van Grunsven MZC'11 3B zat 7 1,5 10,5 Joey Deurloo Tholense Boys 3B zat 7 1,5 10,5 10 Arvin de Witte WHS 3B zat 6 1,5 9 Michal Szczawinski HW'24 3A zon 6 1,5 1 9 12 UgurKahveci Zaamslag 1C zat 4 2 1 8 Joris Rademakers Zaamslag 1C zat 4 2 8 Yves Nyemb Goes 1C zon 4 2 8 Robin Braam Apollo'69 4A zat 8 1 8 Niels Kole Wemeldinge 4A zat 8 1 8 Robin Provoost ZSC62 4B zat 8 1 j 8 DEURNE - De Zeeuwse atletiek jeugd keerde met vier overwinnin gen huiswaarts van een baanwed- strijd in het Belgische Deurne. Noah Heijnen (Delta Sport) verbe terde met zijn zege bij de jongens B meteen zijn pr op de too meter van 11,58 naar 11,52. Edwin van Bemden (AV'56) zette hier de tweede tijd neer van 11,70. Verder won Van Bemden het verspringen met 5.72 meter (beste jaarpresta tie) met Heijnen op de tweede plaats die zijn pr met een halve meter verbeterde naar 5.66 meter. Tom van den Berg (AV'56) had ook al een eerste plaats en een pr in huis door zich met de speer te verbeteren van 48.08 meter naar 48.67 meter. Jason Gillessen (Dyna mica) won de 100 meter jongens C in 12,00 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41