gebaat bij grenzen Beurtvaarders nemen bieten mee zeeland 121 Oplichting Terneuzen in Opsporing Verzocht gemeente bij het opvoeden van kinderen D66 Borsele bepleit één gemeente voor Noord- en Zuid-Beveland dinsdag 11 oktober 2011 Kiek. Daar heb je wat aan. Mogelijk kan Jo-Annes be ter te rade bij de workshop 'baby-peuter-kleuter: wat gaat het toch snel!', die volgende week ge houden wordt vanuit het gemeen telijk opvoed- en opgroeiadviesbu- reau, het Centrum voor Jeugd en Gezin. Niet dat de gemeenten voor opvoeder gaan spelen. Sinds de jeugdzorg voor een belangrijk deel op het bordje van de gemeen ten is gelegd door Den Haag, heb ben die gemeenten bureaus inge richt waar ouders hun onzekerhe den kunnen toetsen en hun pro blemen kunnen neerleggen. Deze centra worden komende week extra voor het voetlicht geplaatst in de Week van de Opvoeding. De CJG's van de drie gemeenten rond de Oosterschelde vieren die week met gratis opvoedadvies en -trai ningen. Daar is grote behoefte aan, vertelt Houtekamer: „Eind vorig jaar hield het CJG in Zierikzee een op- voedavond en de animo sloeg alle verwachtingen. Ouders leven blijk baar met een groot aantal vragen." Die vragen horen allereerst in de eigen kring gesteld te worden, vindt het trio. „Met vragen ga je naar je moeder. Maar die weet ook niet hoe je moet omgaan met het gamen van je zoon", merkt De Bat op. „Je moeder heeft immers nooit met computerspelletjes te maken gehad." En misschien ook niet zo met alcoholgebruik bij jon ge pubers, of met blowen. Of de gevaren van social media zoals Twitter, Hyves en Facebook. Die deskundigheid heeft het CJG wel paraat. Gemeenten kunnen ouders wel in direct steunen in de opvoeding, vindt De Bat, „door te zorgen voor een goed aanbod aan opleidingen, uitgaan, een cultureel klimaat..." Dat is makkelijker gezegd door een stadse bestuurder dan door een wethouder van het platteland, beamen Van der Weele en Houte- klamer. „Maar je kijkt natuurlijk ook naar de inrichting van een om geving. Kunnen kinderen goed bui tenspelen? Wij laten skate-banen rouleren tussen de dorpen", zegt Van der Weele. De bevolking van wijken kent cycli, van nieuwko mers met jong grut tot opschieten de jeugd, tot ouderen die weer plaatsmaken voor gezinnen. „Gek, dat daar vroeger niet bij stilgestaan werd bij de inrichting van wij ken", overpeinst Houtelamer. Het vaderschap werkt altijd door in hun werk als bestuurder, stellen ze alledrie. „Als ergens een fiets pad wordt aangelegd, moet je je zelf afvragen of je daar je eigen kind over zou laten fietsen", vindt Van der Weele. „Toch kun je ouders niet zover tegemoet komen als je misschien zou willen. Overal fietspaden aanleggen omdat ouders uit Colijnsplaat niet voor de school daar kiezen maar hun kinderen naar Geersdijk of Wissen- kerke sturen, daar kun je als ge meente geen rekening mee hou den. Ouders zijn vrij in de school keuze. Die kan al bepaald worden door het feit dat een schoolklas er gens maar één meisje tussen de jongens heeft zitten." Die eigen verantwoordelijkheid geldt ook voor jongeren die vragen aan de gemeente hebben, vinden Van der Weel en Houtekamer. „De gemeente zet niet standaard hangplekken neer. We komen pas in actie als de jongeren er om vra gen. En bij het gebruik ervan stelt de gemeente ook grenzen." Gratis oefenen voor opvoeders De Centra voor Jeugd en Gezin Oosterschelderegio houden drie congressen voor ouders in de Week van het Opvoeden met workshops over thema's die ouders zelf aan kunnen dragen. De gratis congressen gaan over kin deren in de leeftijdsgroepen van baby tot jongvolwassene, 0 tot 23 jaar. Dinsdag 11 oktober is het eerste congres in wijkcentrum De Spin nen in de Goese Polder. Het congres voor Noord-Beveiand is woensdag 12 oktober in Zaal On der de Toren in Wissenkerke. Donderdag 13 oktober is het con gres voor Schouwen-Duiveiand in het gemeentehuis in Zierikzee. De worskshops worden gegeven door medewerkers van GGD en In digo. Begin en einde is steeds 19.30 tot 21.00 uur. Aanmelden via 0113-244388 (Goes); 0113-377348 (Noord-Be veland); 0111-452000. Woensdag 12 oktober is er een gratis workshop peuterdansen in wijkcentrum De Spinne van 9.30 tot 10.00 uur. Diezelfde morgen is er tussen 10.30 en 11.45 uur een gratis workshop babymassage bij het CJG in het wijkcentrum. Bij de aankomst in Goes wordt er vaak 'gejaagd'. De platbodems worden voortgetrokken door trekpaarden. archieffoto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - De bruine vloot, de histori sche vrachtschepen die door lief hebbers in de vaart worden gehou den, doet vanaf komende zondag Middelburg, Goes, Zierikzee, Steenbergen en eindbestemming Willemstad aan. In Goes biedt de Bietentocht maandag 17 oktober bij de Ringbrug (zijde Westhaven- dijk) een uitgebreid programma voor bezoekers. Zondag verzamelen de schepen zich aan de Loskade in Middel burg, waar maandagochtend bie ten worden geladen, want een Bie tentocht zonder 'suukerpeëen' is als een pannenkoek zonder stroop. Nee, de bezitters van 'beurtvaarders' koesteren de ver vlogen tijden van de transporten over water. Beurtvaarders vervoerden tot ver in de twintigste eeuw goederen naar Rotterdam en Dordrecht. Zee land telde heel veel haventjes, waar beurtschippers konden afme ren en goederen laden. Niet in de laatste plaats suikerbieten, die wer den afgeleverd bij de suikerfabriek. Meestal in Steenbergen, waar de Bietentocht ook halt houdt. De bietencampagne in het najaar, die later vooral per vrachtwagen plaatsvond, was een belangrijke ac tiviteit voor beurtvaarders. Door de aanleg van bruggen en dammen, zeker met het Deltaplan na de watersnoodramp van 1953, won het vervoer over weg steeds meer terrein en kreeg de beurt vaart het moeilijk. Ook moesten veel landbouwhaventjes het veld ruimen voor noodzakelijke dijkver hogingen. En de overgebleven ha ventjes zijn inmiddels grotendeels omgevormd tot jachthaventjes. Stichting De Zeeuwse Beurtvaart houdt met de Bietentocht de tradi tie levend. Sinds 1999 varen platbo dems met een symbolisch aantal kilo's bieten aan boord een vijf daagse, met Middelburg als ver trek- en Willemstad als eindpunt. De Suikerunie is de hoofdsponsor van de varend erfgoed-tocht. In Goes is daar vorig jaar een wal- programma aan toegevoegd, op touw gezet door Stichting De Avontuur (naar de gelijknamige Zeeuwse klipper die in Goes ligt) en de WV Zuid-Beveland en Tho- len. De Goese burgemeester René Ver hulst en één van zijn wethouders nemen volgende week maandag de 'eerste bieten' in ontvangst. Dat gebeurt in de loop van de middag. Het tijdstip is afhankelijk van het tij en de wind. Verder treedt kle- derdrachtgroep Ons Boeregoed op. Bezoekers kunnen zich ook la ven aan erwtensoep. Consumptie bonnen zijn deze week verkrijg baar bij de WV aan de Singel straat in Goes. Dinsdag wordt koers gezet naar Zierikzee, en daar na Steenbergen en Willemstad. www.bietentocht.nl HEINKENSZAND - De fractie van D66 in de gemeenteraad van Bor sele pleit voor één gemeente De Bevelanden. Raadslid Ronald van de Vijver constateert dat er in de regio steeds meer samenwerkings verbanden ontstaan waar raadsle den weinig invloed op hebben. „Al die samenwerkingsverbanden krijgen een eigen bestuurtje. De di recte invloed van lokale politici wordt daardoor een stuk minder." Dat D66 een voorstander is van één gemeente de Bevelanden is op zich niet nieuw, maar het is voor de eerste keer dat Van de Vijver daar openlijk voor uitkomt. Hij komt met dit standpunt naar aanleiding van de samenwerking tussen de Bevelandse gemeenten op iet-gebied. De raad van Borsele stemde vorige week in met dit nieuwe samenwerkingsverband. De gemeenteraad van Noord-Beve land hakt donderdag de knoop door over de ict-samenwerking. De nieuw in te richten ict-organi- satie kost de Bevelandse gemeen ten volgend jaar ruim 4,2 miljoen euro, oplopend tot ruim 4,3 mil joen euro in 2015. Dit zijn de ge raamde bedragen uit het business plan. Deze cijfers zijn lager dan de ramingen binnen het businessplan van CapGemini, maar hoger dan het bedrag dat in de begrotingen van Bevelandse gemeenten is opge nomen. „Het CDA beschouwt de samenwerking als een prima mid del voor blijvende zelfstandigheid, maar D66 draait het juist om", zegt Van de Vijver. TERNEUZEN - Het AVRO-televisie programma Opsporing Verzocht besteedt vanavond aandacht aan een oplichtingszaak in Terneuzen. Er worden foto's getoond die te maken hebben met de oplichting van een bejaard echtpaar uit de ha venstad. Op zaterdag 23 april van dit jaar kreeg het echtpaar bezoek van zes jonge vrouwen. Zij wilden zoge naamd een enquête afnemen. Twee vrouwen gingen met de be woners rond de tafel zitten, terwijl de de vier anderen de woning doorzochten. Zij gingen met bank- pasjes aan de haal. Door een truc werden ook nog de pincodes, die ■■■■■BBSSBBSSBaKaBSBBBHÜHHi bij de bankpassen hoorden, ontfut seld. Uiteindelijk is hen een be drag van duizenden euro's afhan dig gemaakt. Uit onderzoek bleek dat dit soort oplichtingen ook in de rest van Ne derland heeft plaatsgevonden. Er zijn beelden gemaakt van de da ders. Die worden tussen 21.30 en 22.15 uur op Nederland 1 uitgezon den. De herhaling is morgen (woensdag) tussen 13.20 en 14.05 op Nederland 2. De kijkers wordt gevraagd of zij de zes vrouwen hebben gezien en of er mensen zijn die op dezelfde manier zijn op gelicht als het Terneuzense echt paar. JANSSEN JANSSEN C.S. GERECHTSDEURWAARDERS EINDHOVEN Uit een exploot van mij, deurwaarder van 22 september 2011 blijkt dat op verzoek van de vennootschap onder firma Delta Makelaardij v.o.f handelende onder de naam Delta Makelaar dij gevestigd te Zierikzee gemeente Schouv/en-Duiveland. die woonplaats heeft gekozen te Eindhoven. Avignontaan 9 op het kantoor van Janssen Janssen c.s Gerechtsdeurwaarders aan Mevr. B G. Karssen en aan Dhr. M. Mastenbroek, die beiden zonder bekende woon- en/of verblijfplaats zijn binnen en buiten Nederland, is BETEKEND een vonnis, gewezen tus sen partijen door rechtbank Middelburg, sectOT kanton, locatie Middelburg van 22/08/2011 In dit exploot is tevens bevel ge daan aan Mevr. B.G. Karssen en aan Dhr. M. Mastenbroek om aan de inhoud van het vonnis te voldoen en daarom te betalen 1465,53 plus kosten. Als hieraan door Mevr. B.G Karssen en/of Dhr. M. Mastenbroek geen gevolg wordt gegeven zal het vonnis verder ten uitvoer worden gelegd. Een kopie van dit exploot kan door Mevr. B.G. Karssen en Dhr. M Mastenbroek bij onderstaande deurwaarder worden opgevraagd. M.L. Scheepbouv/er t.k. Gerechtsdeurwaarder Postbus 1085.5602 BB Eindhoven Avignonlaan 9.5627 GA Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37