Officier eist cel voor mishandelen agente zeeland 123 Officier eist voorwaardelijke celstraf voor bezit 74.600 kinderpornofoto's RECHTBANK Advocaat: Waarom geen technisch onderzoek? brieven Eis: cel- en werkstraf dinsdag 11 oktober 2011 door Emile Calon MIDDELBURG - Een Goese agente vreesde dat een 33-jarige man uit Kruiningen met zijn motor over haar en haar fiets wilde rijden, zo zei officier van justitie G. van der Hofstede. Ze had die man en zijn vriendin 31 juli 2011 's nachts ge zien in het park bij de Oostwal in Goes. Toen ze hem wilde aanspre ken, het park is voetgangersgebied, probeerde hij zo snel mogelijk te verdwijnen, zei de verdachte giste ren tegen de leden van de Middel burgse rechtbank. De twee raakten elkaar waarbij de agente viel. Vol gens het proces-verbaal van de agente zou ze vervolgens enkele meters meegesleurd zijn door de motor waarna hij haar ook nog eens zou hebben mishandeld. De verdachte stelde dat hij juist geen geweld tegen haar had ge bruikt. Dat hun voertuigen alleen maar elkaar hadden geraakt. Officier van justitie G. van der Hof stede zei dat hij veel meer geloof hechtte aan het gedetailleerde pro- ces-verbaal van de agente dan aan de woorden van de verdachte en zijn vriendin. De verdachte was op dat moment onder invloed van xtc en zijn vriendin was volgens haar verklaring op dat moment ook niet helemaal helder. Die vriendin, zo zei de verdachte, was juist begonnen te vechten met de agente omdat ze dacht dat deze haar pistool wilde gebruiken. „Ze rolden samen over straat." De man moest niet alleen voor de bedreiging van de agente voor de rechtbank verschijnen. Volgens de officier had hij die motor geheeld, reed hij rond zonder rijbewijs en zou hij kort daarvoor ook zijn vriendin hebben mishandeld en bedreigd. Raadsman M. Dunsbergen was ver baasd dat de officier zo veel geloof hechtte aan de verklaring van de agente en zo weinig aan die van zijn cliënt. Hij wees erop dat uit psychologisch onderzoek blijkt dat de waarneming van mensen zeer beperkt is en dat ook een getrain- De officier van justitie eist twaalf maanden cel waarvan zes voorwaar delijk tegen 33-jarige man uit Krui ningen. De officier vindt ook dat de man een werkstraf van 180 uur moet uitvoeren eri een rijontzegging moet krijgen van drie jaar. De raadsman vindt dat niet bewe zen kan worden dat de verdachte in de nacht van 31 juli 2010 in Goes een agente mishandelde. O De rechtbank doet op maandag 24 oktober om 13.00 uur uitspraak. de agente in een stressgevoelige si tuatie heel veel kan ontgaan. Hij constateerde ook dat er geen enkel technisch onderzoek was uitge voerd en dat de foto's van de spo ren het verhaal van de agente juist ontkrachten. De beschadigingen aan haar kleren zouden volgens hem wel eens veroorzaakt kunnen zijn door het vallen en door het ge ruzie met de vriendin van de ver dachte. Hij bracht verder naar vo ren dat de relatie tussen de twee niet altijd super was maar dat ze samen verder willen en dat de ern stigste mishandeling, vallen van een trap en door een deur, veroor zaakt was door een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. Foto is in scene gezet. Lezersjury PZC: „Huiselijk geweld weer op de agenda zetten." foto Archieffoto ANP zssB&amtsamisa.ti9*EBsssesss<i door Emile Calon MIDDELBURG - Een enorm aantal, zo noemde de voorzitter M. Meeu- wisse van de Middelburgse recht bank de kinderporno die eind 2008 werd gevonden op de compu ter van een 58-jarige Vlissinger. Het ging om 74.600 foto's en 750 films. Volgens de man was hij ver slaafd geraakt aan het verzamelen nadat hij jaren eerder eerst 'gewo ne' porno was gaan bekijken. Officier van justitie W. Suijker- buijk eiste gisteren tegen de man de maximale werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaarde lijk. Ook vindt hij dat de man, die drieduizend euro netto per maand verdient, achtduizend euro moet storten op de rekening van Defen ce for Children. De officier zei dat iemand, met zoveel' foto's, feitelijk in de cel hoort. Hij eiste geen cel straf omdat de man, direct na de inval door de politie, in therapie ging. Zijn therapeuten zijn ervan overtuigd dat hij nu doordrongen is van ernst van zijn misdrijven en denken dat hij geen kinderporno meer zal verzamelen. In zijn eis hield Suijkerbuijk ook rekening met de lange tijd die zat tussen de inval en de rechtszaak. Volgens de officier worden de ze- denrechercheurs momenteel over spoeld met zaken die te maken hebben met kinderporno. Daar komt ook nog eens bij dat elke fo to afzonderlijk bekeken moet wor den. Hij hield de aanwezigen ook voor dat het geld dat overgemaakt moet worden aan Defence for Children, niet gebruikt wordt om de directeur van die organisatie te betalen maar voor de verdediging van misbruikte kinderen. Raadsman A. Bals vindt dat de man duidelijk heeft laten zien dat hij geleerd heeft van zijn fouten. Hij vroeg de rechtbank dan ook om de man geen werkstraf op te leggen. Uitspraak 24 oktober. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 iezersredacteur@pzc.nl Kattenluikjesrecht Het kattenluikjesarrest lijkt op af stand een wat vreemde uitspraak. Wet- en regelgeving zijn bepalend, niet (te) mooie verkooppraatjes van een makelaar. Makelaars moe ten correcte informatie verstrek ken, ook wat in de splitsingsakte en huishoudelijk reglement (HR) is vastgelegd. Een koper ontvangt zeker bij de aankoop officieel deze documenten en wordt dan ook ge acht deze kennis te bezitten. In het HR is het gebruik van ruimten vastgelegd. Dit soort gemeenschap pelijke ruimten zijn bedoeld als verkeersruimten. Meestal is vastge legd dat huisdieren niet zonder toe zicht in deze ruimten mogen ver blijven. Het handhaven van het HR is een hoofdtaak van een VvE bestuur of beheerder. Het zonder toestemming maken van een gat en kattenluikje in de voordeur is onrechtmatig. De voordeur is VvE eigendom en kan de schade op kos ten van deze bewoner weer her steld worden. De uitspraak is zeker ook een leermoment voor 'slapen de' VvE's en bestuurders H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Vlees en vis Het voorstel voor invoering van een vleestaks door de Partij voor de Dieren is ronduit belachelijk. Deze onzin wordt gebaseerd op het feit dat volgens hen tweederde van de Nederlanders vlees een luxe product vinden. Een stukje vlees (of vis) bij het eten is in ons land een normaal verschijnsel, en om dat nu veel duurder te maken, zal zeker door degene, die nu al moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen, niet in dank wor den aanvaard. Wil de Partij voor de Dieren terug naar het kanniba lisme zodat we toch nog wat te eten hebben? Hopelijk wordt dit onzinnig voorstel nog niet eens in behandeling genomen laat staan aangenomen, er zijn wel dringen der zaken in de TWeede Kamer te bespreken. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Homo-acceptatie 'Zeeuwse gemeenten werken aan homo-acceptatie', las ik in de krant van 5 oktober. „Wat mooi", dacht ik met mijn humanistische hart en trots op 'ons Zeeuwen'. Die trots was echter van korte duur; slechts 3 gemeenten hebben de intentie verklaring ondertekend. Wat een gemiste kans! Is het zo moeilijk voor een gemeente om te verkla ren dat je je best zal doen om te voorkomen dat inwoners worden gepest vanwege hun geaardheid? Welke overwegingen liggen er aan ten grondslag om zo'n verklaring niet te ondertekenen? Geld kan het argument niet zijn, het Rijk be looft subsidie. Met alleen voorlich ting geven op school zijn we er niet. Het ondertekenen van de in tentieverklaring is de gelegenheid voor de lokale overheden om te la ten zien dat ze staan voor de homo seksuele medemens. In woord en in daad en als voorbeeld voor de jongere generatie. Dineke Krutwagen Axelsestraat 79, Terneuzen Trekpaarden Ik verbaas me over de omgangsvor men die de trekpaardlieffiebbers onderling hebben. Dat moet an ders kunnen. Het is onbegrijpelijk hoe er tegen de heer Adrie Verha- ge wordt geageerd. Een doelstelling van de stichting 'Het werkend Zeeuws trekpaard', wordt com pleet genegeerd door haar eigen au toritaire en elitaire opstelling. Deze stichting rammelt harder dan de wagens waar mee ze zich presente ren. Er zijn binnen Zeeland veel meer trekpaardlieffiebbers dan het handjevol elite. De ene liefhebber heeft meer of minder middelen dan een ander, toch heeft ieder er alles voor over. Het is gemakkelij ker iemand uit het zadel te stoten dan iemand er in te hijsen. Het gaat er toch in de eerste plaats om dat we met z'n allen veel plezier blijven houden in onze prachtige trekpaarden die zo veel voor ons betekenen vroeger en nu. Adrie Crielaard Steengrachtsweg 10, Grijpskerke WCT Het artikel in de krant van 7 okto ber over het debat in de Tweede Kamer over de WCT-aanleg deed mij de wenkbrauwen fronsen. De heer Smits ziet de WCT als een overkill aan capaciteit (lees 'directe bedreiging'). Smits moet eerst in zijn stal de aanleg van de Tweede Maasvlakte zien te verkopen. Uit breiding in de periferie is dus al leen maar lastig. Echter is de WCT geen concurrent van Rotterdam, maar van Antwerpen. Daar waar de Vlamingen hun vurig gewenste verdieping hebben gekregen zijn ze vergeten hun eigen containerter- minals aan de Schelde te verdie pen. Sterker nog, voor een deel is de maximale diepte al bereikt, zijn de 143 dm. Hier ligt de kans voor Zeeland om een stuk lading van Antwerpen naar onze havens te ha len, en niet te verworden tot een aardappel verhandelplaats. Dit is het gevolg als de hakken in het zand blijven tegen de WCT. E. Heugen Albert van Dalsumlaan 24, Vlissingen Borrelpraat Wanneer de heer van de Hoeven (krant 7 oktober) beweert dat 'vele' wetenschappers het resultaat van hun wetenschappelijke werk on dergeschikt maken aan de visie van de politieke stroming die zij aanhangen, wil ik graag weten waar hij deze wijsheid vandaan haalt. Heeft hij cijfers over deze kwestie? Welke politieke stromin gen hangen zij aan? Weet Van de Hoeven iets over de principes van wetenschapsbeoefening, waarin on afhankelijkheid voorop staat? Denkt hij niet dat er ook weten schappers zijn die hun visie op de samenleving weten te scheiden van hun onderzoek? En hoeveel wetenschappers hangen er gewoon géén bepaalde politieke stroming aan? Zolang er harde gegevens ont breken op dit gebied (de fraudeur die recentelijk in het nieuws was daargelaten, die wilde gewoon veel eer voor zichzelf) houd ik dit soort beweringen voor louter borrel praat. Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23