2ol zeeland Vier keer inchecken en Gratis lessen muziek en dans bij Johan Friso Edwin Mabelis naast podium bij WK-lassen Ondernemersplein flwi Met vijf generaties bij elkaar HOTEL Sociale media helpen Van der Valk om gasten te binden en in te Domino's Pizza opent nieuwe vestiging Dansschool leert ouderen stijldansen Internetwinkel voor bruidsmode Amore Souburgse toneelvereniging STEC brengt nieuw stuk op de planken Lezingen over bezoek Napoleon aan Terneuzen dinsdag 11 oktober 2011 MIDDELBURG - Muziekkorps Johan Friso geeft kinderen vanaf 4 no vember weer de mogelijkheid gra tis muzieklessen en danslessen te volgen. Het project Music Kids duurt twaalf lessen. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen er aan meedoen. De geleerde theorie wordt snel in praktijk gebracht op echte instrumenten. Als ze na de twaalfde les het echt leuk zijn gaan vinden om muziek te maken of te dansen, kunnen ze doorstromen naar een opleiding binnen Johan Friso. Dat korps is een onderdeel van de Juliana Korp sen in Middelburg. De lessen voor Music Kids worden iedere vrijdagavond gegeven van 18.30 tot 19.00 uur in het clubge bouw van de Juliana Korpsen. Dat is Molen de Hoop aan het Vlis- sings bolwerk in Middelburg. De eerste les is op 4 november. Be langstellenden kunnen dan een kijkje komen nemen. Aanmelden voor Music Kids kan via musickids@juliana.org of door te bellen met korpsdirecteur Peter de Rijke op 0118 614775. LONDEN - Edwin Mabelis uit Nieuwvliet is er afgelopen week eind niet in geslaagd op het po dium te belanden bij de World- Skills 2011 in Londen. De lasser van Machine Fabriek Sas van Gent, Nederlands Skillskam- pioen, werd zevende, maar haalde met een hoge score wel een me daille voor 'excellent vakman schap'. Mabelis werd in juli nog tweede tij dens een oefenwedstrijd voor het WK in Australië. Toch was hij niet echt teleurgesteld. „Ik heb een top- week achter de rug. Het ging vaak nog beter dan tijdens het oefenen. Ik ging dan ook met een zekere verwachting naar de prijsuitrei king in de O2 Arena. Ik ging er vanuit dat ik in de top tien stond, maar de verschillen liggen zo dicht bij elkaar dat de top drie niet is te voorspellen." De acht andere Nederlandse vak kanjers die meededen, belandden ook niet op het podium. door Theo Giele VLISSINGEN Domino's Pizza opent op 24 okto ber een nieuwe zaak in Vlissingen. De zaak levert elke dag van 16.00 tot 22.00 uur pizza's, maar ook on der meer pasta's en salades, fris drank en ijs. Domino's Pizza is voor de nieuwe vestiging ook nog op zoek naar personeel dat pizza's kan bakken en/of bezorgen. Belang stellenden kunnen een sollicitatie formulier invullen via de website www.doninos.nl/solliciteren. De keten is sinds 1989 actief in Neder land en heeft ook een vestiging in Middelburg. MIDDELBURG In het kader van de actie 'Oktober, dansmaand' nodigt dansschool Bras uit Middelburg ouderen uit voor een kennismakingsles in ont moetingscentrum Dauwendaele aan het Goudend in Middelburg. Op dinsdagmiddag 18 oktober om 13.30 uur laat de dansschool men sen kennismaken met stijldansen. Ook vrienden, kennissen en kinde ren zijn welkom. De toegang is gra tis. Bij voldoende belangstelling be gint dansschool Bras dit najaar met een seniorencursus stijldansen. www.magikdezedansvanu.nl VLISSINGEN Op zaterdag 8 oktober is de inter netwinkel Amore Bruidsmode geo pend. Het bijzondere aan deze web winkel is, dat bezoekers de bruids jurken daadwerkelijk kunnen bekij ken en passen in de showroom te Vlissingen. De website draait op: www.amore- bruidsmode.nl. De winkel levert ook lingerie, schoenen en bijpassende accessoi res. De Canadese gast vond het zo 'cool' dat hij meteen zijn 'mum' had gebeld. Tyler Dean was Van der Valk Hotel Middelburg binnen gewandeld en had op zijn smart- phone de eerste drie dagen tijdens zijn verblijf via Foursquare bij het hotel ingecheckt. Bij de vierde keer inchecken ver scheen een Nederlandse melding op zijn smartphone. Tyler liep naar de balie en kreeg te horen dat hij voor een gratis suite upgrade in aanmerking kwam. En omdat hij al via Facebook fan van Van der Valk Hotel Middelburg was gewor den, mocht hij zijn auto op de spe ciale parkeerplaats dicht bij de in gang zetten. En dat soort voordeel tjes deelde hij niet alleen met zijn moeder in Canada, maar wereld wijd met al zijn Facebook-vrien- den. Noem het een vroeg 2te-eeuwse versie van zegeltjes plakken en mond-tot-mondrecla- me die de Middelburger Erik )an Koedijk van Y-People binnen brengt bij het Middelburgse hotel. Klantenbindertjes. Word fan van het hotel en het ho tel beloont je. Met een gratis drank je, een kopje koffie, een dessert of een luxere hotelkamer. Kom je va ker, dan levert je loyaliteit je pun ten op op Foursquare en een voor- YERSEKE - Lena Adriana de Back-Duinkerke (95) kan er maar niet over uit. "Oe kan da noe?", blijft ze herhalen, terwijl de tranen over haar wangen big gelen. Het is ook ontroerend: vijf generaties uit dezelfde Yersekse familie die gisteren voor het eerst bij elkaar waren. Over-overgrootmoeder Lena, overgrootmoeder Maria Murre-de Back (71), grootmoeder Petra Murre (50), moeder Melissa de Leeuw-Jeremiasse (24) én natuurlijk de slapende dreumes waar iedereen voor is gekomen: Ferré de Leeuw, op 23 september geboren. Amper twee weken oud weet hij iedereen nu al te vertederen. (j, X z'e ook het Z2-journaal van maandag 10 oktober om 16.00 uur Maarten Akerboom (links) en Erik Jan Koedijk op de parkeerplaats voor Van der Valk Hotel Middelburg. OOST-SOUBURG - Het leven van de bazige Hein Draagsma en zijn ge zin verandert compleet, wanneer uitgerekend zijn oude vlam en haar zoon buren worden. Dat is kort samengevat de kern van het nieuwe blijspel 'Maar wie is dan de vader?', dat de Oost-Souburgse toneelvereniging STEC op de plan ken brengt. STEC heeft dit keer gekozen voor een blijspel. Hoofdpersoon in het stuk is Hein Draagsma, getrouwd met Door (die hem op zijn wen ken bedient) en vader van Lydia, die tegen hem opkijkt. Hun leven verandert ingrijpend als ze nieuwe buten krijgen. De nieuwe buur vrouw, Annette, blijkt een oud vriendinnetje te zijn van Hein. En zij blijkt ook nog eens een geheim pje met zich mee te dragen over haar zoon. Zodra ze dat aan Hein vertelt, slaan bij hem de stoppen door. Als dan ook nog blijkt dat zijn eigen vrouw Door een geheim pje heeft, is niets in Heins leven meer hetzelfde. STEC brengt het blijspel 'Maar wie is dan de vader' in november in De Zwaan in Oost-Souburg. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal voor 6 euro per stuk (kinde ren tot t4 jaar 4,50 euro). In de voorverkoop kosten ze 5 euro vor volwassenen en 3,50 euro voor kin deren tot 14 jaar. Ze zijn verkrijg baar bij Schinkel Assurantiën in de Kanaalstraat en bij M. Jacobse in de Lingestraat 19 in Oost-Sou burg. Reserveren kan ook via de si te www.stec.nu. TERNEUZEN - De Heemkundige Kring Terneuzen houdt donder dag een avond met twee lezingen over Napoleon. Daarmee wordt teruggeblikt op het bezoek van de keizer aan Ter- neuzen, tweehonderd jaar gele den. Cees de Bliek praat over 'Napo leon, een zoektocht naar de gren zen tussen waarheid en fantasie'. Edwin Hamelink gaat in op het in spectiebezoek van de keizer aan Terneuzen, en zijn plannen voor de bouw van een marinehaven en een kustbatterij. De lezingen vinden plaats in hotel L'Escaut aan de Scheldekade in Ter neuzen. Aanvang 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20