Zeeland PZCI 17 Problemen rond nieuwe gevel CSW Babykamer WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 CONFLICT Scholengemeenschap stelt aannemer verantwoordelijk voor verkeerde ramen Wegwerkzaamheden Hercules Segherslaan Nieuw verkeersplateau bij opgang boulevard moet auto's dwingen tot langzamer rijden Reimerswaal dubt nog over handhaving almanak vl Oostkapelle N lanceert de Landgoed Wandeling Dinsdag 11 oktober 2011 Sociale media helpen Van der Valk gasten te binden Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Ramen die niet ver genoeg open gaan waardoor een slecht binnenklimaat ontstaat, vor men de inzet van een conflict tus sen de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren (CSW) en de aannemer die de gevel van het schoolgebouw aan de Elzenlaan re noveerde. Volgens het schoolbestuur vol doen de ramen niet aan wat er in het bestek is opgenomen. De gevel kreeg in de maanden mei, juni en juli van dit jaar een grondige op knapbeurt die de school zo'n zes ton kostte. Directeur Benedict Ha- mans van CSW-Elzenlaan: „De ra men kunnen niet ver genoeg open, waardoor er op warmere da gen een heel slecht binnenklimaat ontstaat. Omdat de aannemer zich niet aan het bestek gehouden heeft bij die ramen, houden wij hem verantwoordelijk voor het herstellen van dit probleem. We proberen nu via gesprekken tot een oplossing te komen omdat we liever niet in een juridische proce dure verwikkeld raken. De sugges tie van de aannemer om de ramen dan maar eerder op de ochtend te openen, is voor ons geen oplos sing. Dat doen we nu ook al om de ventilatie wat te verbeteren. Maar daarmee verhelp je het pro bleem niet. Dat moet de aanne mer doen. De kosten daarvan zijn eveneens voor hem." „Zeker met alle aandacht die er nu is voor het binnenklimaat in scho len, kan het niet zo zijn dat wij zo veel geïnvesteerd hebben en toch een slecht leerklimaat houden." Over de buitenkant van de gevel is de directie wel te spreken. „Het aanzien is prachtig, het heeft ons gevelbeeld zeker verbeterd." De school heeft overigens forse uit breidingsplannen op het terrein waar nu nog twee gymzalen staan. Die worden gesloopt om onder meer ruimte te maken voor zo'n tien nieuwe leslokalen. „We willen die nieuwbouw begin schooljaar 2013 in gebruik nemen. Er moet nu een definitief ontwerp komen. Omdat de kosten van nieuwbouw aan de bestaande bouw hoger uit vallen, is het budget van de ge meente niet toereikend. We heb ben het plan nu iets versoberd, maar er blijft een gat van drie ton. We hopen dat de aanbestedings- kosten, gezien de huidige markt, la ger zijn dan geschat. Mocht dat toch tegenvallen, dan moeten we alles weer tegen het licht houden." Het plan behelst tevens de ver plaatsing van de huidige entree naar de zijkant, in een meer park achtige omgeving. De centrale hal wordt een grotere verblijfsruimte. VLISSINGEN - De Hercules Segherslaan is de komende tijd afgesloten vanwege werkzaam heden. In de eerste fase wordt het gedeelte tussen de Rubenslaan en de Bloemenlaan aan gepakt. Dat deel is dicht tot en met vrijdag 4 november. Gemotoriseerd verkeer vanuit de binnenstad wordt omgeleid over de Nieuwe Vlissingseweg en de Koudekerkseweg. Door gaand verkeer en fietsers die in de buurt moe ten zijn, zullen volgens de gemeente geen last hebben van de omleidingen. De tweede fase betreft gedeelte Sloeweg-Rubenslaan. Die werkzaamheden duren van maandag 7 tot en met vrijdag 25 november. Alle afsluitingen en ingestelde omleidingen worden via borden aangegeven. foto Lex de Meester VLISSINGEN Bij de opgang naar de Vlissingse boulevard komt ter hoogte van het Wooldhuis een verkeersplateau. Het plateau moet auto's dwingen langzamer te rijden. Gisteren is be gonnen met de aanleg ervan. Van daag wordt het werk afgerond. Behalve als snelheidsremmer dient het plateau op de kruising Kenau Hasselaarstraat-Boulevard Evertsen ook om automobilisten er extra at tent op te maken dat zij de boule vard oprijden. De boulevard wordt ingericht als fïetsstraat, waar fiet sers dus voorrang hebben boven ge motoriseerd verkeer. Het verkeer dat vanaf het plateau komt, moet voorrang geven aan al het kruisen de verkeer. Zolang aan het nieuwe verkeersplateau wordt gewerkt, zijn de boulevards en de Kenau Hasselaarstraat niet bereikbaar via de oprit aan de President Roose- veltlaan. De Kenau Hasselaarstraat is wel bereikbaar via de oprit aan de Spuikomweg. RILLAND Het is nog niet zeker of de gemeen te Reimerswaal zal optreden tegen de huisvesting van arbeidsmigran ten in 't Klooster van Rilland. De gemeente zoekt dat nu juridisch uit. Vorige week werd bekend dat eigenaar De Jager Detachering al een kleine groep van veertig man in 't Klooster laat wonen, terwijl de inspraakprocedure nog loopt. Volgens wethouder Jaap Sinke was De Jager gezegd niet op de defini tieve vergunning vooruit te lopen. Tip? redactie@pzc.nl Hij is van goede wil, maar bepaald niet handig, deze aanstaande vader. Zijn dubbele linkshandigheid weer houdt hem er niet van zich vol over gave op de inrichting van de babyka mer te storten. Manmoedig probeert hij de banen behang zonder al te veel tussenruim te op de muur te plakken. Behalve zijn eigen haren ook het plafond te witten en na een weekje in- en uit el kaar schroeven van de onderdelen lijkt de commode best wel op het plaatje uit de Ikea-folder. Dit waren de ongevaarlijke klussen, maar bij het ophangen van een lamp kreeg hij een flinke elektrische schok door zijn lijf. Eenmaal van de schrik bekomen, bel de hij zijn vader om advies. Die raad de hem aan om een spanningzoeker te kopen. „Spanning zoeken? Alsof het al niet spannend genoeg is!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17