Britse minister in het nauw helpen Chinezen als de dood om een ander te buitenland a 'Spaanse Partido Popular misbruikt sociale media voor propaganda' KERSTREIZEN Paul McCartney voor derde keer getrouwd Gestrand schip wordt leeggepompt .NL 219 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm maandag 10 oktober 2011 SCHANDAAL Cameron roept rivaal op matje door Pauline Blom De Britse premier David Ca meron wil opheldering over de werkrelatie van zijn mi nister van Defensie, Liam Fox, met diens beste vriend Adam Werritty. door onze correspondent Yotanda Bobeldijk De politieke carrière van de Britse minister van Defensie, Liam Fox, hangt aan een zijden draad. Fox is door premier Came ron op het matje geroepen omdat hij een goede vriend heeft meege nomen tijdens werkbezoeken, ter wijl die geen officiële functie ver vult bij de Britse overheid of de Conservatieve Partij. Zo was Adam Werritty, ex-huisgenoot van Fox en tevens getuige bij het huwelijk van de minister, vorig jaar aanwezig bij een ontmoeting met de president van Sri Lanka in Londen. Ook woonde hij een ver gadering bij in Dubai tussen de mi nister en zakenman Flarvey Boul ter. Fox verklaarde dat deze ont moeting 'bij toeval' plaatsvond. E-mails tonen echter dat de af spraak lang tevoren gepland was. Werritty bezocht het Britse minis terie van Defensie liefst veertien keer. Tevens deelde hij visitekaart jes uit met het logo van het Britse parlement waarop stond dat hij de adviseur is van Liam Fox. David Cameron heeft een spoed- door onze correspondent Remko Tanis shanghai - Meneer Li (88) deed gewoon zijn dagelijkse boodschap pen. Niets aan de hand, tot hij de groentemarkt verliet en viel. Hij lag bloedend op de grond terwijl honderden toekeken of om hem heen liepen. Niemand deed iets. Kort daarop was Li dood, gestikt in zijn bloed. Peng Yu (26) is zeer waarschijnlijk de reden dat omstanders geen onderzoek geëist en wil alle feiten over deze werkrelatie uiterlijk van daag op zijn bureau hebben. Hoe wel hij gisteren excuses aanbood, zal Liam Fox tijdens het defensie- vragenuurtje vandaag onder inten se druk komen te staan. De La- bouroppositie wil weten waarom Werritty bij dergelijke vergaderin gen aanwezig was. Ook moet bo ven tafel komen waarom het mi nisterie van Defensie volhoudt dat het niets wist van de vergadering in Dubai, terwijl Liam Fox als de fensieminister dag en nacht bewa king geniet. Heeft Werritty toe gang gehad tot gevoelige overheids informatie? Is er sprake geweest van belangenverstrengeling? En heeft de Britse belastingbetaler voor de vluchten of overnachtin gen van Adam Werritty betaald? Hoewel Liam Fox volhoudt niets te verbergen te hebben, is de poli tieke rel vervelend voor het huidi ge kabinet. David Cameron wil de opschudding zo snel mogelijk sus sen. Dat Fox zal moeten opstap pen is niet ondenkbaar. Hij en de premier zijn geen vrienden. Fox haalde eerder het bloed onder de nagels van Cameron vandaan toen documenten over bezuinigingen bij Defensie waren gelekt. Door de rechterflank van de Conservatieve Partij wordt Fox echter als een po tentiële partijleider gezien. Hij is een euroscepticus en schept op over zijn vriendschappen binnen de Amerikaanse Republikeinse Par tij. De relatie tussen Cameron en Fox is verbeterd door de missie in Libië, maar het is onzeker of Came ron zijn rivaal zal sparen. hand uitstaken naar Li. Peng hielp in 2006 een 65-jarige vrouw die viel en haar heup brak toen ze een bus wilde instappen. Als bedankje klaagde de vrouw hem aan: Peng zou haar hebben geduwd. De rechtbank gaf haar gelijk. 'Hij bood waarschijnlijk hulp omdat hij zich schuldig voelde', aldus het vonnis. Peng moest de vrouw 45.876 yuan (4500 euro) betalen. Sindsdien proberen steeds meer ouderen deze truc. Soms gaat ie mand op de grond liggen, om ver cadiz - Het congres van de Spaan se Partido Popular in Malaga lever de afgelopen weekeinde alleen vuurwerk op achter de schermen. De campagneleiding zette voor het eerst Twitter- en Facebook-ac- counts van aanhangers in om de boodschap van de partij te ver spreiden. 'Propaganda', aldus criti ci. Die zetten via de sociale media direct de tegenaanval in. Ze be schuldigden de PP van 'prostitu tie'. De hashtag '#ProstiTuit' werd binnen korte tijd de meest gebruik te onder Spaanse twitteraars. De PP zette al eerder nieuwe me dia in, op weg naar de verkiezin gen van 20 november. Op een spe volgens te roepen dat iemand die dichtbij staat een duw gaf. Als die persoon ter plekke een paar hon derd yuan uit z'n portemonnee haalt, is er niets aan de hand. Ge beurt dat niet, dan wordt gedreigd met de politie. De overheid probeert de trend te stoppen. Het ministerie van Volks gezondheid heeft richtlijnen gepu bliceerd, waarin staat wat je moet doen als een oudere op straat ligt. Eén richtlijn heeft de publieke dis cussie over hulp verder aangewak ciaal daarvoor in het leven geroe pen website kregen Spanjaarden tot het begin van het congres de ruimte te vertellen wat zij het lief ste zouden willen veranderen. Op beweging-voor-verandering.es kon den bezoekers daarnaast hun ac count op Twitter, Facebook, You- Tube en Flickr tijdelijk afstaan aan de partij. Die gebruikte de persoon lijke pagina's vervolgens om drie dagen lang tien berichten per dag de wereld in te sturen. De Spaanse consumentenbond be schuldigt de conservatieven van het 'prostitueren' van sociale me dia. Facebook heeft al laten weten dat het afstaan van een persoonlij ke pagina tegen de regels is. Met de actie is wel de eerste poli kerd: 'Let eerst goed op de omstan digheden voordat je overhaast oude mensen helpt die zijn geval len'. Volgens het ministerie bete kent dit dat je moet opletten dat je verwondingen niet erger maakt. „Ik kijk wel uit", zegt Xiao Peng (32), een tv-verkoper in Sjanghai. „Je helpt en als dank wordt je aan geklaagd. Waarom zou ik mijn geld op het spel zetten door een wildvreemde te helpen?" In een peiling onder twintigduizend men sen zegt minder dan 7 procent so- tieke 'vital' (een razendsnelle ver spreiding op internet) in Spanje een feit. Doordat 20.000 aanhan gers hun accounts ter beschikking stelden, ging het nieuws als een lo pend vuurtje. Een nieuw feno meen in het Zuid-Europese land, waar sociale media en internet nog niet zo'n grote vlucht hebben^ genomen als in Nederland. Welis waar heeft 74 procent van de be volking toegang tot het web, maar tv en kranten blijven voor de meeste mensen de belangrijkste bronnen van informatie. De PP wijst op Nobelprijs-win naar AI Gore. Die stuurde in sep tember met een soortgelijke actie miljoenen berichten over klimaat verandering de wereld in. londen - Sir Paul McCartney is gis teren in Londen voor de derde keer getrouwd. De 69-jarige oud-Beatle gaf het jawoord aan de 51-jarige Amerikaanse Nancy She>« veil. Honderden fans juichten het echtpaar toe bij het stadhuis van Old Marylebone in het centrum van Londen. Onder de kleine groep gasten bij de huwelijkscere- rnonie was een andere oud-Beatlïg Ringo Starr. Nancy Shevell was eer der 20 jaar getrouwd met de Ame rikaanse advocaat en politicus Bru ce Blakeman. Ze is de erfgename van haar vaders grote transporton derneming. McCartney was eerder gehuwd met Linda, die in 1998 overleed, en Heather Mills, van wie hij scheidde in 2006. wieso een gevallen bejaarde te hel pen. Bijna de helft zegt dat niet te zullen doen, terwijl 40 procent zegt alleen te helpen als een came ra hun onschuld kan vastleggen. Hoogleraar Tan Fang heeft zelfs een stichting opgericht die juri disch advies geeft aan mensen dia- worden aangeklaagd nadat ze hulp hebben geboden. Volgens hem moet de overheid moraliteit bevor deren en rechtbanken duidelijk maken dat ze dit soort zaken an ders moeten beoordelen. TAURANGA - Het vrachtschip Rena ligt vast op het Astrolabe Rif vlakbij Tau- ranga Harbour in Nieuw-Zeeland. De bemanning van een duwbakschip maakte zich gisteren op voor het leegpompen van het gestrande container schip. Dat zal waarschijnlijk twee dagen duren. De Rena liep woensdagoch tend vast en lekt sindsdien brandstof. Volgens scheepvaartautoriteit Mariti me New Zealand heeft het schip 1700 ton olie aan boord. Tot gisteren was dertig ton daarvan in het water van de Bay of Plenty gelekt. foto Dudley Clemens/EPA 3-/4-/5-daagse autovakanties 4 dgn SAUERLAND Aankomst: 24/12,27/12 30/121^*2, verblijf in het 3-sterren Hotel am See, nabij het centrum van Olsberg inclusief ontbijtbuffet en diverse diners, waaronder een 5-gangendiner op 25/12 (bij aankomst op 24/12) Zie www.kras.nl/12252 4 dgn MOEZEL Aankomst: 23/12 24/12 u verblijft in het 4-sterren Grand Hotel Voncken, in Valkenburg inclusief ontbijt en 2 x diner inclusief deelname Route d'Amuse op 26/12 bij boeking van 4- en 5-daagse reis Zie www.kras.nl/51845 Aankomst: 24/12 verblijf in het familiehotel Moselkerit direct aan de Moezel, in het dal van het wijndorpje Moselkern inclusief ontbijtbuffet, koffie met gebak, diverse diners en muziek avond Zie www.kras.nl/51753 Aankomst 23/12 24/12 verblijf in 3-sterren Beach Hotel de Vigilante, direct aan het zandstrand van het IJsselmeer, nabij Makkum inclusief ontbijtbuffet, koffie met gebak en diverse diners Zie www.kras.nl/51737 5 dgn BRUSSEL i'«" Aankomst. 23/12 LÜ£r verblijf in het 4-sterren Thon Hotel Brussels City Center, in het centrum nabij de regeringsgebouwen inclusief ontbijtbuffet, diverse 3-gangen- menu's, inclusief 1 drankje Zie www.kras.nl/51778 waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9