381 sport Handbalsters EMM in eerste Waterpoloërs DZK verliezen BC Vlissingen boekt louter overwinningen Slechte dag voor volleyballers WS'92 maandag 10 oktober 2011 W door Lisa Kuiper en Meianie Dolfing vlissingen - In de eerste divisie be haalden de basketballers van BC Vlissingen hun eerste zege door een ruime 85-59-overwinning op Lokomotief! Ook het tweede man- nenteam van de Vlissingers won. In de overgangsklasse versloegen zij Virtus 2 met 67-62. Bij de vrou wen verraste BC Vlissingen Virtus, de koploper van de hoofdklasse. Na verlenging hielden zij met 71-64 de punten in eigen huis. In de overgangsklasse was BV Sou burg oppermachtig in de Zeeuwse derby tegen Volharding. Mannen. BC Vlissingen-Lokomo- tief 85-59: De jonge ploeg van coach Arjan de Bruijn begon ge concentreerd, wat een io-o-voor- sprong opleverde. Deze marge bleef gehandhaafd tot het einde van het eerste kwart: 21-10. In het tweede kwart schoot BC Vlissin gen met scherp. Een serie driepun ters leverde een 40-17-voorsprong op. Na de 43-22-ruststand drukte Vlissingen door naar 62-32. Daar na profiteerde Lokomotief van het lengteoverwicht en kwam terug tot 66-51. In het laatste kwart maakte Sjors van de Poel met een serie scores een einde aan de illu sies van de ploeg uit Voorburg. Scores BC Vlissingen: Sjors van de Poel 15, Stefan Schrier 14, Michel Bosters 14, Benjamin Steenbeek 12, Amar van Sluijs 9, Dominique van Hove 9, Emilio Jangbahadoer 5, Abdul Zom- bra 5 en Raylin Jimenez 2. Mannen. BC Vlissingen 2-Virtus 2 67-62. BC Vlissingen 2 begon moeizaam en keek na zes minuten tegen een 2-10-achterstand aan. De thuisploeg herstelde zich en ging rusten met een 38-32-voor- sprong. Na de rust nam Virtus 2 de leiding over. Het laatste kwart door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus boekten in de promotie klasse de tweede zege op rij en werkten zich op naar een plaats in de subtop. De mannen van WS'92 kregen in de regiodivisie met 4-0 klop van Krimpen. De vrouwen van de Vlissingse club verspeelden bij Voko een o-2-voor- sprong en gingen met 3-2 de boot in. City Bril/Krimpen-WS'92 4-0 (27-25, 25-17, 25-18, 25-23): Hoewel WS'92 met een krappe selectie was afgereisd, waren alle posities op papier goed bezet. In het veld was daar echter weinig van te zien. De Vlissingers waren in de eerste en laatste set weliswaar dicht bij winst, goed gespeeld werd er zeker niet. De servicepass was de hele wedstrijd onder de maat, waar door WS'92 in aanvallend opzicht geen potten kon breken. Omdat de Vlissingers er bovendien niet in slaagden om de thuisploeg serve rend onder druk te zetten, kon Krimpen het initiatief nemen. Na dat in de eerste set twee setpunten onbenut waren gebleven, liep WS'92 in het restant van de partij achter de feiten aan. door Wim Kakebeeke ging in met 50-48. Toen wist BC Vlissingen de centers aan te spe len, waardoor zij knap wonnen. Scores BC Vlissingen: Ronny de Troije 17, Raylin Jimenez 13, Anton Versteeg 11, Stefan Karadzic 7, Angelo Roelands 6, Dylan Hofmann 5, Mike de Kraker 4 en Rajan Dielbandhoesing 4. Vrouwen. BC Vlissingen-Virtus 71-64: Koploper Virtus opende sterk en nam een 2-11-voorsprong. Onder impuls van de debuterende Yoanna Hristova knokte BC Vlis singen terug. Bij de rust keek de thuisploeg tegen een 29-36 achter stand aan. Na de hervatting trok de formatie van coach Tom Jozias- se het initiatief naar zich toe en werd de achterstand omgebogen in een 49-40-voorsprong. De ploeg uit Werkendam sleepte er via een driepunter een verlenging uit: 59-59. Toen toonde BC Vlissin gen zich koel vanaf de vrije worp- lijn. TVvaalf rake vrije worpen zorg den voor de zege. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 26, Yolanda Joosse 21, Meianie Dolfing 12, Yoanna Hristova 7, Nanon Doeland 5. Vrouwen: Volharding-BV Sou burg 29-89: De Zeeuwse derby tus sen nieuwkomer Volharding en het ervaren BV Souburg leverde een eenzijdige wedstrijd op. De Souburgers domineerden en na men in het eerste kwart al een 8-29-voorsprong en liepen naar 12-51 bij rust. Na de pauze ging het bij de thuisploeg iets beter draaien, waardoor het verschil minder snel opliep. Scores Volharding: Elvira Philipsen 8, Annabel Joziasse 7, Charmey Koemans 6, Annelies Meijers 6 en Bianca Stok 2. Scores BV Souburg: Nicoline Craste 24, Jessica Verhage 18, Annegret Scheers 10, Gitta Zijlma 9, Meianie Lin- denberg 8, Ilse Rijnberg 8, Immie Patti- kawa 6 en Linda de Meij 6. Mytilus-OKK'70 3-1 (25-15, 25-22, 19-25, 25-15): Mytilus bezorgde OKK'70 de eerste nederlaag. Dat gebeurde met goed spel tegen een geroutineerde tegenstander. De Be velanders bestookten de opponent met een lastige service en beschik ten over een sterk blok. Vooral Bert-Jan Duits, die in de slotfase met een spierscheuring uitviel, on derscheidde zich. De thuisploeg nam met uitzonde ring van in de derde set steeds in een vroeg stadium een voorsprong van vier, vijf punten. Na verlies in de derde set pakten de Zeeuwen goed passend de draad weer op en wonnen met 3-1. Voko-WS'92 3-2 (19-25, 15-25, 25-22,25-17,15-7): De vrouwen van WS'92 incasseerden de tweede op eenvolgende nederlaag. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. WS'92 kwam goed uit de start blokken. Na twee ruime setzeges volgde vanaf de derde set de om mekeer. Gemakzucht sloop in de Vlissingse gelederen, waardoor Vo ko in het zadel werd geholpen. De thuisploeg serveerde beter dan in de eerste twee sets, kreeg aan het net vleugels, trok de winst alsnog naar zich toe en stuurde WS'92 met een kater naar huis. vlissingen - De handbalsters van EMM zijn met een zware neder laag aan de competitie begonnen. In Uden verloor de Zeeuwse eer steklasser met 26-10 van Helios. Olympus deed het een klasse lager aanmerkelijk beter. De Vlissingers hielden in sporthal Baskensburg het sterker ingeschatte Mixed Up op een gelijkspel: 18-18. Helios'72-EMM 26-10: De angst die vooraf heerste kwam in Uden ook uit. Op Brabantse bodem fun geerde EMM als schietschijf Voor de debuterende trainster Petula Brasser was de zware nederlaag geen verrassing. „Met een zeer be scheiden voorbereiding en een ploeg die nog niet compleet is, kun je geen stunt verwachten", luidde haar commentaar na af loop. Een lichtpuntje was de terug keer van de lang gekwetste Marie ke Riemens. EMM miste door de matige voorbereiding vertrouwen in de duels. Dat komt niet gelegen, want de eerste weken staan alleen duels tegen de betere ploegen van de eerste klasse op het program ma. Brasser tilt daar niet al te zwaar aan. „Dan krijgen wij de tijd om ons voor te bereiden tegen ploegen waar het er wel om spant." Scores emm: Xaira Nijsen 5, Lisanne Heijens en Ariska Tax 2, Marieke Rie mens. Olympus-Mixed Up 18-18: Ge zien de eindnotering van het afge lopen seizoen had Mixed Up (der de plaats) met de punten aan de haal moeten gaan. Maar de équipe uit Wagenberg kwam in de sei zoensopening van een koude ker mis thuis. Beide ploegen stapten na afloop met een punt van het veld. „Vooraf teken je hiervoor", liet de opgeluchte trainer Ron de Waal na afloop weten. „De ko mende weken staan er lastige duels op het programma. Dan geeft een punt op zak toch wat meer vertrouwen." Het publiek was de grote winnaar. De toeschouwers kregen een span nende wedstrijd voorgeschoteld. Na een zwakke beginfase trok Olympus, dat het moest doen zon der Wendy Meerman, het initia tief naar zich toe. Vooral uit de snelle tweede aanval trok de ploeg van Ron de Waal veel profijt: 12-9. Een zwakke fase was die na de hervatting. De bezoekers hadden de dekking goed op orde en incas seerden een kwartier lang geen te gentreffer: 12-13. Op basis van veel inzet knokte de thuisploeg zich uit het dal. Vooral door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK leden opnieuw een ne derlaag. Het uit de derde klasse ge degradeerde De Rog won in het stadsgewestelijk zwembad in Mid delburg met 6-10. De vrouwen van DKZ deden het beter en wonnen opnieuw. Tegen DZT uit Deurne werd het 6-3. DZK-De Rog 6-10. De DZK-man- nen hadden een goede start. Ze kwamen op 1-0 en verdedigden daarna sterk. Na de 1-1 werd het 2-1 maar toen brak een zwakke fa se aan. De bezoekers profiteerden goed en stonden na twee perioden met 3-4 voor. Via 3-5 werd het nog 4-5, waarna De Rog demarreerde naar 4-9. DZK knokte zich nog even terug naar 6-9 maar te gemak kelijk werd er te veel ruimte wegge geven met als gevolg de 6-10. DZK is na twee wedstrijden nog punt loos. Scores DZK; Martijn Mechielsen 3 en Sjoerd Leijnse, Jasper Rouwendal en Jor- dy de Nood 1 maal. DZK 2-Augamigos 11-4; 1-6; 2-6 en 5-8. Scores DZK 2: Cheyenne van Ber- kel, Bas Mechielsen, Sjakko Bekkers, Jaap Bovendorp en Jens van der Heij den 1 maal. Vrouwen. DZK-DZT 6-3. Een wedstrijd met wisselende kansen. De Vlissingse vrouwenploeg be gon slecht en keek al snel tegen een 0-2-achterstand aan. Er volgde een goede tweede periode waarin DZT goed werd vastgezet en er geen kansen werden weggegeven. De achterstand werd omgezet in een 5-2-voorsprong. Daarna was het woord weer aan DZT, maar de bezoekers misten te veel kansen: 5-3. In het matige laatste kwart maakte de Walcherse ploeg het karwei af. Scores DZK: Joyce Piek 2 en Saskia van der hooft, Liliane Sole, Maranda van Ijk en Rowena de Kok allen 1 maal DZK-speler Robin Juranek (links) zoekt een afspeelmogelijkheid. Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80