'Amper werk vluchtelingen' tegfn™ binnenland 7, akkoord pensioen Rookwolk verstoort uitvaart Ontsnapte gevangene verbergt zich op zolder VLUCHTELINGENWERK Overheid maakt geen onderscheid tussen allochtonen Studenten bouwen brug van bierkratten maandag 10 oktober 2011 urn i nni ^^^2s^ss^i&^sssss^ssss3ss^s.^^m Overheden hebben geen be leid om vluchtelingen baan te bieden. Slechts 2 procent van vluchte lingen werkt bij overheid. Vluchtelingenwerk vindt dat overheidssector hiermee te kortschiet. oen haag - Overheden met een di- versiteitsbeleid kijken of ze vol doende allochtonen in dienst heb ben, niet of ze genoeg vluchtelin gen op de loonlijst hebben staan. Dat zei een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Za ken gisteren in een reactie op een oproep van Vluchtelingenwerk door Annemieke van Dongen Op zaterdagmiddag zijn Frans en Corrie Nooten er nog steeds beduusd van. „Het is toch niet te geloven dat die vent naar binnen is geklommen", zegt Corrie. „Bene den zat de kamer vol visite!" Na een ongewone dag begon de donderdagavond in hun huis aan de Oude Bogerd in Breda als alle andere avonden. Aan het begin van die middag was bij het Ara- phia Ziekenhuis aan de Molen- gracht een gevangene ontsnapt. De politie kamde de hele buurt uit. Ouders die hun kinderen kwa men ophalen bij de Jacintaschool, hoorden van agenten dat de poli- Nederland. Die organisatie vindt dat de overheid meer vluchtelin gen moet aannemen. Uit gisteren gepubliceerd onder zoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in opdracht van Vluchtelingenwerk blijkt dat slechts 2 procent van de vluchtelin gen met een baan voor de over heid werkt. Onder autochtonen is dat i5~procent. „Het Rijk zegt het belangrijk te vinden dat overheids organisaties diverser worden, maar nu blijkt dat de overheidssector als werkgever hierin tekortschiet", al dus VluchtelingenWerk-directeur Dorine Manson. De woordvoerder van Binnenland se Zaken zei verder dat Vluchtelin genwerk de indruk wekt dat het tie zocht naar een ontsnapte gede tineerde, een lange man met zwar te kleding en een ringbaardje. Het zou gaan om een man uit Ros malen die een straf van dertien jaar moet uitzitten. Twee jaar gele den schoot hij in Den Bosch twee mannen neer die zwaargewond raakten. In de rustige woonwijk Blauwe Kei was de zoekactie het gesprek van de dag. Op straat had Frans een praatje gemaakt met een be vriende agent. „Hij vertelde hoe de ontsnapte man eruit zag en maakte nog een grapje tegen Cor rie. 'Hij zit toch niet bij jou bin nen, hè?', vroeg hij. 'Want hij zal zich wel ergens schuilhouden tot wij weg zijn'." Later op de avond begon het gekrakeel. „Rond half doel van diversiteitsbeleid is om groepen met een achterstand te helpen. Dat is volgens hem echter niet zo. Een representatief perso neelsbestand is simpelweg goed voor een organisatie, aldus de zegs man. Het huidige kabinet maakt een ein de aan het diversiteits- en voor keursbeleid. Dat betekent dat het geen doelstellingen heeft voor de aantallen allochtonen en vrouwen die bij de overheid in dienst zijn. Uit de CBS-cijfers blijkt verder dat een op de drie vluchtelingen werk heeft. Bij autochtonen zijn dat er twee op de drie, bij niet-westerse allochtonen 45 procent. Wie geen baan heeft, is overigens niet per se werkloos. Het kan ook elf hoorde ik boven een plofje. Ik zette de tv zachter en hoorde een plank kraken", vertelt Corrie. „Toen ik naar de gang liep, hoorde ik niets. Maar even later klonk er weer gekraak." „Om haar gerust te stellen, liep ik naar boven", gaat Frans verder. „In de slaapkamers was niets te zien. Toen ik de zol dertrap opliep, dacht ik in een flits weer aan die ontsnapte crimineel. En ineens sta ik oog in oog met een man, de man naar wie de poli tie de hele middag had gezocht! Ik herkende hem meteen. 'Corrie', riep ik, 'bel 112'! 'Genade, genade!' zei de man, die op zijn knieën was gezakt. 'Er gebeurt niets!' Ineens schoot hij langs me in de richting van de trap. Ik gaf hem een duw en hij viel, maar hij krabbelde een huisvrouw of een kind zijn. De cijfers gaan over mensen die tussen 2000 en 2010 asiel hebben aangevraagd in Nederland, een ver blijfsvergunning hebben gekregen en ingeschreven staan bij een ge meente. Vluchtelingen uit China (57 pro cent), Sierra Leone (52 procent) en Angola (48 procent) hebben rela tief vaak een baan. Bij Somaliërs (17 procent) en Irakezen (27 pro cent) is dat juist meestal niet het geval. Dat komt onder meer door dat zij vaak pas in Nederland zijn. Bijna twee op de drie vluchtelin gen met werk heeft een tijdelijk contract. Uit de cijfers blijkt verder dat 40 procent van de vluchtelin gen een bijstandsuitkering heeft. weer op en rende naar beneden, waar Corrie de voordeur al open had gezet. Hij stoof de straat op." Onder het slaapkamerraam op de eerste verdieping herinnert een vieze voetafdruk op de vloerbedek king aan het bezoek van de indrin ger. Die moet via de schutting om het hoekhuis en het platte dak van de aanbouw door het openstaan de raam naar binnen zijn geklom men. „Toen ik rond half acht de rolluiken neerliet, realiseerde hij zich waarschijnlijk dat hij als een rat in de val zat", zegt Corrie. „Mis schien wilde hij via de voordeur ontsnappen, voordat ook die op slot zou gaan. Dat waren vast de planken die ik hoorde kraken." De ontsnapte gevangene was giste ren nog steeds voortvluchtig. den haag - Jongerenorganisaties van regeringspartij WD, de 10- VD, en die van oppositiepartijen PvdA, D66, GroenLinks en SGP ko- men samen in actie tegen het pen sioenakkoord van het kabinet, werkgevers en de vakbeweging. De jongeren hebben eerder al afzon derlijk en binnen hun eigen partij aan de bel getrokken over het ak koord, omdat ze vrezen dat de jeugd moet betalen aan een pen sioen voor ouderen waarvan ze zelf niet meer kunnen genieten. De jongerenorganisaties hebben zaterdag de actiewebsite pen- sioen-opstand.nl gelanceerd met het Alternatief Voor Vakbond, 1 Rond 18.00 uur gisteren hadden meer dan 3000 mensen het mani fest op de website ondertekend. JOVD-voorzitter Martijn Jonk is te leurgesteld dat een meerderheid van de TXveede Kamer, waaronder de eigen WD, groen licht heeft ge geven aan uitwerking van het pen sioenakkoord. De jeugd van het CDA, verenigd in het CDJA, deelt de kritiek van de andere jongerenorganisaties, maar doet niet mee aan de actie. Volgens voorzitter Arrie Vis loopt het gesprek over de uitwerking van het akkoord nog met de frac tie. Verder stelde hij dat zijn partij meer gelooft in het overlegmodel van sociale partners dan bijvoor beeld de WD. -C rijswijk - In Rijswijk (Zuid-Hol land) moest zaterdag crematorium Eikelenburg worden ontruimd na dat door brand in de verbrandings oven veel rook was vrijgekomen. Dat heeft de brandweer Haaglan den gemeld. Het incident vond plaats toen een kist in de oven werd ingevoerd. De kist ontbrand de sneller dan de medewerkers van het crematorium hadden voor zien, zodat de deur van de oven niet tijdig kon worden gesloten. Meer dan 39 mensen moesten wor den geëvacueerd. In het cremato rium bevonden zich toen nog be zoekers van de uitvaartplechtig heid. Niemand raakte gewond. Het is het vierde incident met een crematoriumoven in een paan maanden tijd. In juli moest ook al een uitvaart in Rijswijk worden af gebroken toen rook uit de oven ontsnapte omdat het deurtje niet goed sloot. Eerder deden zich tech nische defecten voor in crematoria in Alphen aan den Rijn en Uden. Toch maakt een woordvoerder van de Landelijke Vereniging van Crematoria (LVC) zich geen zor- gen. „Elk geval is er een te veel na tuurlijk", stelt hij. „Maar het blijft mensenwerk en de techniek kan al tijd weigeren." De LVC onder zoekt de gevallen wel. Het betrof in alle gevallen andere oorzaken. delft - Studenten Civiele Techniek van de TU meter moet worden overspannen. Met de brug aan de voorbereidingen voor de recordpoging. Delft stapelen bierkratten op elkaar op de Markt willen de studenten het wereldrecord kratten- Het eerste record stond ook op naam van Delft in Delft. Ze proberen tussen afgelopen vrijdagen brugbouwen verbreken. Het Gezelschap 'Practi- (7,4 meter), waarna Eindhoven 12,6 meter wist morgen een krattenbrug te bouwen met in totaal sche Studie', de studievereniging van studenten te overbruggen en Twente een tevergeefse po- 14.000 kratten, waarmee een afstand van vijftien Civiele Techniek, heeft bijna een jaar gewerkt ging deed. foto llvy Njiokiktjien/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7