361 sport Voorzitter roeit het snelst in Arnemuiden pakt twee Ronnie Overg iauw is punten tegen Dordrecht terug van weggeweest IJzersterk weekeinde renner Van Goethem Broers Mesu in top tien in Deventer Zeeuws schaatsrecord voor Nicole Geelhoed Mountainbikers sterk in Zuid-Frankrijk Duinkerke geklopt in IJzendijke ABEELENRACE De acht van Orca noteert de snelste tijd. De dubbeltwee van Honte wint echter de Abeelenrace op handicap. maandag 10 oktober 2011 KIELDRECHT Brian van Goethem heeft zaterdag zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De wielrenner uit Sluiskil was de sterkste in het criterium van Kieldrecht, een wedstrijd over 110 kilometer. Van Goethem komt uit voor TML Dommelstreek. Hij won eerder dit seizoen in Sint Laureins. Een dag later greep de Zeeuws-Vla ming net naast de zege in Wom- melgem. Hij werd tweede. Pieter Is raël uit Kruiningen werd in dezelf de koers zevende. DEVENTER Tijdens de generale repetitie voor de KNSB/KPN-competitie, die za terdag in Amsterdam begint, kwa men de Middelburgers Erwin en Niels Mesu goed voor de dag. Zij werden zaterdag op de schaatsbaan in Deventer respectievelijk zesde en achtste in de eerste divisie. Yer- sekenaar Antwan Tolhoek werd bij zijn debuut op dit niveau 37e. Winnaar in de eerste divisie was Mare Ooievaar. In de topdivisie ging Karlo Timmerman met de ze ge aan de haal. MIDDELBURG Tijdens internationale schaatswed strijden op de ijsbaan in Erfurt (Duitsland) heeft Nicole Geelhoed uit Zoutelande gisteren het Zeeuws record op de 1500 meter verbeterd. Ze noteerde een tijd van 2.09,32 minuten. Op de 500 meter klokte ze een tijd van 43,73 en op de 3000 meter 4.35,27. Zaterdag al verbeterde Geelhoed in Heerenveen haar persoonlijk re cord op de 500 meter tot 43,60. Ze kwam ook in actie op de 3000 me ter. Op die afstand noteerde ze 4.38,10. FREJUS Drie Zeeuwen waren goed op dreef in de laatste mountainbike marathon van het seizoen. In het in Zuid-Frankrijk gelegen Frejus wordt deze marathon jaarlijks ver reden. De afstand bedraagt 85 kilo meter. Op het technische parkoers moeten 2800 hoogtemeters over wonnen worden. Rudy Vos (Grijpskerke) werd ne gentiende en Mark Cosijn (Vlissin- gen) 59e bij de Masters. Bij de elite renners reed Nehemia Paardekoo- per (Oostkapelle) naar een veertig ste plaats. IJZENDIJKE Op een parkoers dat hem juist zo goed ligt, werd wielrenner Joanna- than Duinkerke zaterdag in IJzen dijke geklopt. Op het bochtige, slechts 600 meter lange parkoers moest hij zijn meerdere erkennen in de Nederlands kampioen Mar- tijn Roest uit 's-Gravenhage. Roest kwam terug van een achterstand en reed eenvoudig naar de over winning. Duinkerke hield wel de tweede plaats vast Irma van Duijn uit Schoondijke won bij de vrouwen. In de Abeelenrace werden zaterdagmiddag 43 boten geklasseerd Het Kanaal door Walcheren was zaterdag weer het decor van de Abeelenrace. De teams roeiden van Vlissingen naar Middelburg. foto Izaak Verkeste zaemsssmsams mmmsimsmsmmsmmmmmmm door Kim 't Hooft MIDDELBURG - In de eerste divisie van de tafeltenniscompetitie leed het eetste mannenteam van Arne muiden in eigen huis een niet on verwachte 8-2-nederlaag tegen Dordrecht. Alleen Frank Boute boekte twee overwinningen. Hij versloeg Mitchell Alsemgeest en Jeroen Ki- vits. De goed blokkende Frank Hollak bleek te sterk voor de Bra bantse oud-international. Toch had Arnemuiden kansen op meer, maar vooral Jeroen de Heide kon deze niet benutten. Ook Riny Kas- se kwam niet tot een overwin ning. TTC Middelburg leed in de twee de divisie een 2-8-nederlaag tegen het Wateringse Salamanders. Door het verlies staat TTCM nu al stevig op een degradatieplaats. Sören de Witte redde de eer met overwinningen op Tim Knops en Dennis van Maren. Emiel de Rijke kon matchpoints tegen Knops niet verzilveren. De mannen van SAR verloren met maar liefst 8-2 van Heerlen, de con current voor de titel in de derde di visie. Simone de Klerk en Dennis Verdurmen versloegen derde man Jeffrey Strik, maar moesten hun meerdere erkennen in ex-eredivi siespelers Erik-Jan Ververs en Mi chael Spiertz. In het jeugd landelijk B behaalde Scaldina een keurige 7-3-overwin- ning op Unicum. Wel hadden de Zierikzeeënaars geluk dat de tegen stander maar met twee man kwam opdagen. Herbert Keijman bleef ongeslagen en Dirk Geuze trok één partij naar zich toe. TTC Middelburg leed in dezelfde poule een ontluisterende 2-8-ne- derlaag tegen het Zwijndrechtse Shot. Miquel de Witte en Jordin Heijens wonnen beiden een wed strijd. door Sjaak Sinke HELLEVOETSLUIS - Na een lange blessureperiode is Ronnie Over- gaauw sterk teruggekomen. De Dy- namica-atleet uit Zoutelande bfï- nishte zaterdag in Hellevoetsluis als vijfde in de Vopakloop over 10 kilometer. Tijdens het indoorseizoen liep Overgaauw een flinke blessure op, waardoor hij pas in de zomer weer behoorlijk kon trainen. Waar schijnlijk deed hij dat te intensief, waardoor hij een beenvliesonste- king opliep. Daardoor ging ook het zomerseizoen aan hem voor bij. Drie van de vier topklasseringen waren in Hellevoetsluis voor Bel gische Marokkanen. Tarik Oua- moun won in 30.43 minuten en verbeterde het parkoersrecord ruimschoots. Berok Mohammed Mauretanië werd tweede. Ronnie Overgaauw en Florian Wil- leboordse hadden van hun trainer Mauricio Gonzalez de opdracht ge kregen om een tijd van rond de 32.30 te lopen. Overgaauw slaagde daar in: hij klokte 32.31. Wüle- boordse kreeg het halverwege wat moeilijk, maar finishte nog knap op de zevende plaats in 32.44. Martijn de Kok uit Heinkenszand (Dynamica) finishte als negende plaats in 33.37. Hij bleef zijn clubge noot Jesper Francke ruimschoots voor. De atleet uit Koudekerke werd tiende in 33.56. Westkappelaar Kevin de Pagter (Dynamica) bleef met 34.39 net buiten de toptien. Natalie Sinke uit Vlissingen eindig de bij de vrouwen als twaalfde in 51.48. In de halve marathon van de Bergse Havenloop in Bergen op Zoom eindigde Co de Feijter van Delta Sport uit Zierikzee als negen de bij de mannen 45+. Hij noteer de een tijd van 1.38.59.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78