sport 133 vormcrisis Jong Ambon neemt zonder zelf te spelen afstand van concurrent Nieuwe zege voor Oemoemenoe Zeelandia Middelburg mist passie en delft het onderspit bij RIA W ZK dammen begint met vuurwerk Van L'eren terug maandag 10 oktober 2011 'Ploegen die hun vorm kwijt zijn, kunnen niet met tegenslagen omgaan' Amemuiden-trainer Marco Groeneveld door Roeland van Vliet NIEUWDORP - Arnemuiden ver toont alle kenmerken van een elf tal uit vorm. Dat constateerde trai ner Marco Groeneveld na afloop van de onthutsende 5-1-nederlaag bij buurman Nieuwdorp. „Alle jongens kunnen goed voetballen. Dat hebben ze vorig seizoen laten zien, toen we tot in het laatste weekend meededen om het kam pioenschap in de tweede klasse. Maar nu is het spel al weken niet goed. We draaien als een vierkant wiel." De Walcherse equipe heeft na zes speelrondes pas vier punten. Al leen Internos en DFS staan nog onder Arnemuiden. „Ik heb dit als trainer ook nog nooit meege maakt: dat je met hetzelfde team - er zijn in de zomer nauwelijks wis selingen geweest - het ene mo ment om de titel meedoet en het andere moment tegen degradatie strijdt." Een oplossing heeft Groeneveld niet één-twee-drie voor handen. „Ik denk dat je dezelfde dingen moet blijven doen die je altijd doet. Ik ben niet zo van het sleute len aan je elftal. Maar aan de ande re kant: hoelang laat je iemand die al zes weken uit vorm is nog staan?" Even dacht de oefenmeester dat zaterdag het omslagpunt kwam. In het eerste halfuur was Arne muiden namelijk duidelijk sterker dan Nieuwdorp. De 0-1, die na drie minuten viel, was een bewijs daarvan. Een snelle vrije trap van Thijs Roovers, die de defensie van de thuisploeg volledig verraste, kwam bij spits Marinus Baas te recht. Die lobde de bal knap over de uitkomende Ruben Otte heen. Daarna kregen de rood-gelen nog kansen op de 0-2, maar die waren niet aan hen besteed. In plaats daarvan viel na 29 minuten de 1-1 aan de andere kant. De treffer van Martin Smaardijk, die een venijni ge, korte voorzet van Arjan Franse bij de eerste paal binnen kopte, kwam totaal uit de lucht vallen, omdat Nieuwdorp tot dat mo ment nog niet gevaarlijk was ge weest. In het vervolg van de wed strijd was die ploeg echter heer en meester. „Ploegen die hun vorm kwijt zijn, kunnen niet met tegenslagen om gaan", stelde Groeneveld. „Dat hebben wij vandaag ook laten zien. Na de gelijkmaker ging er heel veel fout. Na één of twee pas ses waren we de bal al weer kwijt, waardoor er van opbouwen nau welijks sprake was. En bij dat bal verlies schakelden we niet goed om." Het elftal van coach Ardian Lekaj, dat ook pas vijf punten had, profi teerde optimaal van de fouten op het Arnemuidse middenveld en het magere defensieve spel van de gasten. Teun Rentmeester (hard schot vanaf twintig meter), Niels Mulder (kopbal), Ferhan Topal (fraaie trap in linkerhoek) en Arjan Franse (inglijder na voorzet Topal) voerden de score op naar 5-1. Tot overmaat van ramp eindigde Arnemuiden de wedstrijd met tien man. Serge Nöthen kreeg tien minuten voor tijd rood vanwege tackle op de enkels van Topal. Nieuwdorp-Arnemuiden 5-1 (1-1). 3. Marinus Baas 0-1, 29. Martin Smaardijk 1-1, 60. Teun Rentmeester 2-167. Niels Mulder 3-1, 80. Ferhan Topal 4-1, 89. Arjan Franse 5-1. Scheidsrechter: D.G. van Herk (Groot Ammers). Rode kaart: 81. Serge Nöthen (Arnemuiden). Gele kaart: Roderiek Gakeer (Nieuw dorp), Leon van Belzen I en Marinus Baas (Arnemuiden). Aantal toeschou wers: 200. MIDDELBURG - De Walcherse vier deklassers kwamen gisteren niet in actie omdat de velden in Vlissin- gen werden afgekeurd. In de vier de klasse A werd Zeeland Sport-Jong Ambon afgelast en in de vierde klasse B ging Walche- ren-Meto niet door. Toch had Jong Ambon een goed weekend. De Middelburgers zagen dat Steen, met twee punten min der de eerste achtervolger van het nog foutloze Jong Ambon, op ei gen veld verloor van Hontenisse. Steen-Hontenisse 2-3 (1-1). Jeroen Verschuren 0-1, Robin Mariman 1-1, Stijn Dobbelaar 2-1, Gert-Jan van den Dries 2-2, Tom Rijk 2-3. Clinge-Corn Boys 4-0 (3-0). Frank Rok- ven 1-0, Davy van Puijvelde 2-0, Frans Rokven 3-0, Davy van Puijvelde 4-0. IJzendijke-Breskens 2-1 (0-1). Ned de Looze 0-1, Bas Casteleyn 1-1, Sander van Buren 1-2. Hulsterloo-Patrij*zen 2-10 (1-6). Jordy den Toonder 0-1, Roy Haerkens 0-2, Mario Mulder 0-3, Roy Haerkens 0-4, Eric Goossens 1 -4, Pascal Zoeteweij 1-5, Boban Martinovic 1-6 en 1-7, Edwin Capello 1-8, Zjelko Martinovic 1-9, Joery Verly 2-9, Riche Anbeek 2-10. Oostburg-Biervliet 2-1 (1-0). Peter van de Linde 1-0 en 2-0, Timon van der Hooft 2-1. 'S-GRAVENPOLDER - Er wordt wel- eens beweerd dat dammen een re- misespel is, maar in de eerste ron de van het Zeeuws kampioen schap was daar weinig van te mer ken. Alles zes partijen eindigen za terdag in een beslissing. Regerend kampioen Johnny de Leeuw ging tegen Kees Rijk voort varend van start. Na een onzorg vuldige zet en ook nog een fout van de Lewedorper zette de Goese- naar de kroon op het werk. Ook de nummer twee van vorig jaar, Daaf Kasse, maakte geen fouten. Tegen Evert Wiskerke kreeg de Middelburger een prachtige aanval in handen. Toen Wiskerke in een doorbraak liep, was het snel ge beurd. Danny Wattel won in een bizarre partij van Kees de Jonge. )os de Wild won gedecideerd van Ludwig Wilson en promovendus Ko Louwerse was in een complexe partij te sterk voor Jan van Beeck. De langste partij van de dag was die tussen Jaap Veerhoek en Mar tin van Dijk. Veerhoek pakte groot voordeel en na ruim vijf uur spe len kon de man uit Nisse een twee op zijn notatiebiljet noteren. In de promotieklasse waren er in de ope ningsronde twee winnaars. De jon ge Jacob Provoost won met wat ge luk van Jan van der Hart en René Dusebout versloeg Rinie Brasser SCHORE - Laurens van Lieren keert terug naar Schore. De succesvolle dressuurruiter stopt met zijn werk bij zijn huidige werkgever Presi dents Dressage Stables in Stad aan 't Haringvliet en gaat zich concen treren op studie en werk op het ge bied van coaching en manage- ment-ondersteuning. Op Stal Hexagon in Schore, waar hij uitgroeide tot een vaste waarde in het nationale team, gaat Van Lie ren een aantal paarden trainen. Hij hoopt Presidents Wonderboy mee naar Schore te nemen. Met dat paard werd hij onder meer Ne derlands kampioen in de klasse ZZ-licht. Ook enkele Hexagonpaar- den krijgt hij onder zijn hoede. door Hans Markusse MIDDELBURG - De Zeeuwse rugby clubs zijn goed op dreef Oemoe menoe gaat na vijf duels aan de lei ding in de tweede klasse zuid, ter wijl Tovaal ongelsagen de ranglijst aanvoert in de vierde klasse zuid west. Oemoemenoe won in Val- kenswaard met 17-26 van Vets, ter wijl Tovaal met naaste concurrent RRC 2 geen enkele moeite had: 60-7. Oemoemenoe-trainer Henny Zandbergen kon in het uitduel bij Vets geen beroep doen op Quin- ten van Dijk en Fabien Legrand, die een voorlopige schorsing van twee wedstrijden uitzitten. On danks de omzettingen domineer den de Middelburgers de openings fase. Via Joey Luitwieler en Rowan Geu ze liep Oemoemenoe uit naar 0-12, waarna de referee de thuisclub in de wedstrijd hielp door een penalty-try toe te ken nen: 7-12. Via Danny Minderhoud liep Oemoemenoe uit naar een 7-19-voorsprong, maar vlak rust kwam Vets toch weer terug tot 14-19. Halverwege de tweede helft ver kleinde de thuisclub de marge tot 17-19 en de Middelburgers hadden tien minuten voor het einde van de wedstrijd alle geluk van de we reld dat Vets een penalty-kick recht voor de palen niet wist te be nutten. Voor de zekerheid bracht Zandber gen in de laatste vijf minuten de licht geblesseerde Yedney America binnen de lijnen en vlak voor het eindsignaal tilde hij de score met een razendsnelle rush naar 17-24. loey Luitwieler bepaalde de eind stand op 17-26. WESTDORPE - Met een verkeerde in stelling aan de wedstrijd beginnen leidt meestal tot verlies. Zeelandia Middelburg moest het gisteren aan den lijve ondervinden. De forma tie van Arjo den Dekker begon te laks aan het duel met RIA W en wist dat later niet meer recht te zetten. De hoofdstedelingen verlo ren met 2-1 in Westdorpe. „Slecht spelen kan je overkomen", keek Den Dekker terug op de wed strijd, „maar inzet moet je altijd hebben. Vandaag hadden we de verkeerde instelling en mentaliteit. Dan weet je dat je het moeilijk gaat krijgen." Wat Zeelandia Mid delburg miste, had RIA W. wel. De thuisploeg ging de duels vol aan. Het resultaat was dat de tegen stander er nauwelijks aan te pas kwam en de bal slechts kort in de ploeg kon houden. Na een aantal gemiste kansen stond Ferdi Kabal aan de basis van de openingstreffer. Door het mid den opstomend bediende hij Ludo- vico Cantoro in de diepte. De spits profiteerde van het verkeerd opge steld staan van doelman Dylan Gerritsen, die de geblesseerde Tim Blind verving. Gerritsen maakte zijn fout naderhand goed door een aantal moeilijke ballen knap te stoppen. RIA W kwam op 2-0 toen Joost de Rubber een voorzet van West- dorpenaar Salim Hanidi in eigen doel schoof Ook daarna kreeg RIA legio kansen. De bezoekers kregen een extra tegenslag toen aanvoerder Lunven Vermeer na een tackel op Ali Eryürück rood kreeg. In blessuretijd scoorde Al- per Koe uit een strafschop tegen. RIA W-Zeelandia Middelburg 2-1 (2-0). 5. Ludovico Cantoro 1-0, 35. Joost de Kubber (eigen doel) 2-0, 90. Alper Koe (penalty) 2-1Scheidsrech ter: M. van Sande (Best). Gele kaarten: Tom de Smet (RIA W.)Alper Koq en Khaled Boufrahi (beiden Zeelandia Middelburg). Rode kaart: Lunven Ver meer (Zeelandia Middelburg). Aantal toeschouwers: 100. Axel sloeg een belangrijk gat met de concurrentie. De formatie van Michel Leonhart nam door een 2-i-zege op HVY'24 drie punten af stand van de club uit Hulst. Het gat met de daarop volgende bela gers Internos (vijf punten) en SC Gastel (negen punten) is inmid dels respectabel. Het contrast na af loop was groot. Waar Axelaars complimenten na de zesde zege maar al te graag inhaleerden, lik ten de bezoekers hun wonden. De eerste nederlaag kwam hard aan. Het duel werd in het laatste kwar tier van de eerste helft in een be slissende plooi gelegd. Remy de RIA W-speler Salim Hamidi is op weg naar de 2-0, die Joost de Kubber in ei gen Zeelandia Middelburg-doel zal werken. foto Mare Neelemans Die opende met een boogbal de score voor de thuisploeg, waarna Kjell Vanderhaegen de marge ver dubbelde. Sebastien Everaert be kroonde zijn basisplaats met de enige Hulsterse treffer. Axel-HW'24 2-1 (2-1). 27. Remy de Die 1-0, 30. Kjell Vanderhaeghen, 39. Sebastien Everaert. Scheidsrechter: J.P.C. van der Bemt (Hoeven). Gele kaart: Angelo Plasschaert, Remy de Die, Maik de Wolf (Axel), Job Inghels, Den nis Buijs (HW'24). Aantal toeschou wers: 500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75