sport 131 Hoek niet blij met punt bij Xerxes is terug bij Kloetinge een punt Spui geen partij MZVC Schaakzege Koedoot Essers in spoor van broers Lourens maandag 10 oktober 2011 Daan en Jaap Esser zijn de eerste tweeling die in dezelfde competitiewedstrijd voor Kloetinge sco ren. Er zijn wel twee broers die al eens in dezelfde wedstrijd scoorden: Alex en Marcel Lourens. Lees meer over dit unieke feit op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats door Rudy Boogert KLOETINGE - „Ja, Daan had een flin ke jaap." Na een korte stilte kon Jaap Esser zijn lach niet meer in houden. De woordspeling over de oogwond van zijn tweelingbroer Daan tekende zaterdag de sfeer bij Kloetinge. De 3-0-overwinning op Nieuw-Lekkerland zorgde voor vrolijke gezichten en vrolijke woor den. Kloetinge staat keurig in het linkerrijtje én - dat vinden ze bij groen-wit minstens zo leuk - de club staat boven Hoek. Enige nuance is wel op zijn plaats. Kloetinge heeft in zijn zes duels nu tegen de onderste vijf ploegen van de ranglijst gespeeld, terwijl Hoek inmiddels al vier ploegen uit het linkerrijtje trof. Niettemin is Kloetinge (negen punten) de Zeeuws-Vlaamse rivaal (zeven pun ten) gepasseerd. Wat Kloetin- ge-aanvoerder Jaap Esser betreft, had dat verschil overigens al groter moeten zijn. De wedstrijd van vo rige week bij Achilles Veen (3-0-verlies) zat hem nog wel dwars. „Vorige week zaten té veel spelers niet in de wedstrijd", vond hij. „We hadden een totale offday. Bij ons begint het altijd met keihard werken. Thuis tegen Hoek voor 1500 man is dat niet zo moeilijk op te brengen, maar ook uit bij Veen moet je dat laten zien." En dat ontbrak eraan. Zaterdag tegen Nieuw-Lekkerland was er plots weer wel die drie-musketiers-mentaliteit. „Daar om is dit zo'n lekkere overwin ning. Dat moest effe." De driepunter was ook allerminst geflatteerd. Kloetinge speelde ge concentreerd, gunde de tegenstan der nauwelijks de bal en creëerde regelmatig zijn kansen. In het eer ste kwartier was Mark Schuit de spil in drie aanvallen. Duiveland-Dinteloord 0-3: Duive- land was zeker niet de mindere van de nog ongeslagen koploper. Toch konden de Schouwenaren nooit aanspraak maken op een goed resultaat. Al voor rust kwa men de Brabanders op 0-2, simpel weg omdat ze de kansen beter be nutten. In de zevende minuur opende Davey van Merriënboer de score, in de 35e minuut maakte Willem van der Wegen er 0-2 van. Kort na de pauze eindigde een in zet van Ronald Zwager op de paal. De 0-3 van Davey van Merriënboer in de 65e minuut deed voor Duiveland de deur dicht. Internos-Klundert 1-4 (1-1). Tim Brands 1-0, Eric Fuanani 1-1, Peter van Wingerden (strafschop) 1 -2, Leon Hol lemans 1-3, Laszlo Boomaars 1-4. Rode kaart: Merijn Roenhorst (Inter nos, 2x geel) en Ferdi van Haperen (In ternos). Na drie minuten legde hij een voorzet op het hoofd van Mats Willemse, drie minuten later be diende hij Josimar Pattinama en na twaalf minuten zette hij ook Jo hn Schot alleen voor de keeper. De momenten van Schuit kregen echter geen kroon. Na een klein halfuur, waarin Nieuw-Lekkerland louter figureer de, vond Kloetinge het gaatje. Na dat eerst in een scrimmage de bal het nog vertikte om binnen te val len, gebeurde dat bij de aansluiten de hoekschop wel. Mats Willemse nam 'm, Michel Maaskant kopte en via de rug van een tegenstan der caramboleerde de bal binnen: 1-0. Maaskant claimde de goal, maar zijn kopbal zou zonder tus senkomst van Derrick Verhey geen doel hebben getroffen. Na de rust eisten de broers Esser een hoofdrol op. Na een uur maak te Daan de tweede treffer van Kloetinge en zijn eigen tweede van het seizoen. Hij rondde een steekbal van Schuit bekwaam af. Een klein kwartier voor tijd soleer de John Schot aan de rechterkant Karakteristiek Kioetinge-Nieuw-Lekkerland 3-0 (1-0). 28. Derrick Verhey 1-0 (ei gen doelpunt), 61. Daan Esser 2-0, 77. Jaap Esser 3-0. Scheidsrechter: T. Oussoren (Amersfoort). Gele kaart: Diejego Biekman, Patrick Kle- ijn, Damiën Muller (allen Nieuw-Lekkerland), Jaco van der Schee, Jaap Esser (beiden Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee, Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Timo Jan sen; Mats Willemse, Jaap Esser; Jo hn Schot, Daan Esser (83. Jèrfy Booy), Mark Schuit; Josimar Pattina ma (90+2. Rogier Veenstra). ■SBBMBBBBH van het veld. Vanaf de achterlijn legde hij de bal terug op Jaap Esser die met zijn tweede goal ooit voor Kloetinge de wedstrijd in het slot gooide (3-0). Nieuw-Lekkerland was rijp voor een grotere slachtpar tij, maar Kloetinge was in een mil de bui. Voor Jaap Esser was de goal een opsteker in zijn nieuwe rol. Door het wegvallen van Comé Schilper- oort is de aanvoerder doorgescho ven van centrale verdediger tot 'controlerende middenvelder met aanvallende impulsen'. „Dat is las tig", bekende hij zaterdag. „Op het middenveld moet je voet ballend meer brengen en dat is niet mijn sterkste punt. Ik heb er wel 's gespeeld, maar dat was sa men met Corné. Dan zorgde hij voor het voetballende gedeelte en ik kon lekker schoffelen." Een voorkeur voor zijn vorige of nieuwe rol wilde hij zaterdag niet uitspreken. „Het is te makkelijk om nu te zeggen dat ik het verdedi gen leuker vind", zei hij. „Als ik op het middenveld drie goede wed strijden speel, zeg ik misschien weer iets anders. Ik moet groeien in deze nieuwe rol." Daarvoor zal Esser de tijd krijgen, want Schilperoort (die hij overi gens ook als aanvoerder is opge volgd) is tot de winterstop sowie so uit de running met een hoofd blessure. Over hoofdblessures gesproken. Jaaps broer Daan viel zaterdag kort voor tijd uit met een bebloed hoofd. Eerder in de wedstrijd was hij al aan zijn oog geraakt, maar in de 83e minuut ging een nieuwe tik gepaard met veel bloed. Daan Es ser werd gewisseld voor Jerfy Booy (die daarmee debuteerde) en zette samen met verzorger Jan Kloet meteen koers naar het zie kenhuis. De jaap van Daan werd uiteindelijk gedicht met vier hech tingen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De klok op het score bord stond op 89 minuten en vijf tien seconden, toen het veld in eens helemaal open lag voor Regi- lio Pinas. De aanvaller van Hoek snelde richting het doel, zag de twee meegekomen ploeggenoten links van hem over het hoofd, haal de van een meter of tien uit en zag de bal via het lichaam van 'Xerxes- doelman Lex van Haeften net naast de verkeerde kant van de paal hobbelen. De winnende tref fer, waar iedereen bij Hoek stie kem op hoopte, kwam er daardoor niet meer. Stel dat Pinas die bal had binnen geschoten? Was het dan een gesto len zege geweest? Of een toch wel verdiende overwinning? Het ant woord viel moeilijk te geven. Op basis van het eerste halfuur had ie dereen gezegd dat alleen Hoek de drie punten had verdiend. Maar op basis van de tweede helft leek vooral de thuisploeg aanspraak te mogen maken op de overwinning. Hoek ontsnapte na rust een aantal keren aan een achterstand, maar kreeg zelf ook mogelijkheden om het duel naar zich toe te trekken. Duidelijk was wel dat de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser het hoge niveau van het eerste halfuur niet vast kon houden. XerxesDZB had in die fase op het prachtige kunstgras niets te vertellen tegen Hoek, dat de bal snel van voet tot voet liet gaan. Jorrit D'Haeseleer verzuimde na een steekpass van de sterk spelende Sebastian Her mans de 0-1 te maken, maar Pinas deed dat even later wel. Met de bal aan de voet sneed hij door het hart van de verdediging en liet Van Haeften kansloos. Negen mi nuten later stond Pinas ook aan de basis van de 0-2. Zijn schot kwam terug van de lat, maar de bal kaat ste via de rug van de doelman over de lijn. Xerxes kroop uit z'n schulp en had de achterstand bij rust al rechtge trokken. Bij de 1-2 viel Jordi de Jonghe op één van zijn weinige foutjes te betrappen. De doelman MIDDELBURG - MZVC mag zich een hoogvlieger in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal blijven noemen. De Middelburgers ver sloegen het lang niet zwakke Spui met 4-0. De score had nog hoger kunnen uitvallen. MZVC miste nogal wat kansen. Pas na een half uur bracht Joram Rijkse zijn ploeg op voor sprong na een slalom door de ver dediging van Spui. Na de rust zorg de Kevin Krieger voor een verdub beling van de score. Ruud Rooze- mond scoorde de 3-0 na een goe de slalom en een daaropvolgend een-tweetje. Spui probeerde nog wel om gevaarlijk te worden, maar kon geen potten breken. Tien mi nuten voor tijd legde Rene Kerk hof de 4-0-eindstand vast. Het duel SVD-Vlissingen werd af gelast. maakte bij een corner een wat aar zelende indruk, sloeg de bal half weg en zag Serginho van Axel-Dongen de afvallende val bin- nenschieten.„We moeten echt eens leren om een helft of een wedstrijd normaal uit te spelen", zei Ferry Alfons later. „Zelfs toen we met 2-0 voor stonden, sprint ten twee jongens naar de bal om een ingooi te nemen. Daar snap ik niets van. Neem je tijd, pak even rust, zet de organisatie neer." Trainer Pennings wilde niet te lang in de teleurstelling blijven hangen. „Het had bij rust t-4 kun nen staan. Dat zou een reëel beeld hebben gegeven. Nu overheerste de teleurstelling." Beide ploegen kregen in een op en neer gaande wedstrijd kansen op de volle winst. Voor de kans van Pinas, had Xerxes ook al twee goede mo gelijkheden onbenut gelaten. Pen nings: „We hadden met 4-2 kun nen verliezen of met 2-3 kunnen winnen. Het belangrijkst vind ik dat we in fases heel goed hebben gevoetbald. We creëerden kansen en scoorden, daar gaat het om. Ik zie een opgaande lijn en die moe ten we vast houden. Dan ben ik er van overtuigd dat we aan het ein de van het seizoen staan waar we willen staan. In het linkerrijtje." Karakteristiek XerxesDZB-Hoek 2-2 (2-2). 20. Regilio Pinas 0-1, 29. Lex van Haef ten 0-2 (eigen doelpunt), 37. Ser ginho van Axel-Dongen 1 -2, 44. Ke vin Vermeulen 2-2. Scheidsrechter: Y. El-Hayouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Sebastiaan Pot (Xerxes), Lio nel Fitsch, Regilio Pinas en Fabian Wilson (Hoek). Aantal toeschou wers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch (46. Jozué Weever); Sebastian Her mans, Mille Mendes, Ferry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer (59. Tijn Tielemans) en Regilio Pinas. OOST-SOUBURG - Sebastiaan Koe doot is de winnaar geworden van het i8oo-schaaktoernooi in Sou burg. De schaker van Denk en Zet uit Scherpenisse behaalde net als Willem Coppoolse en Alex Jonk heer vijf punten, maar de weer- standspunten waren in zijn voor deel. Het i8oo-toernooi is er voor spelers met een rating van onder de 1800. Koedoot en Jean-Pierre van Ge- mert begonnen sterk. Na een on derlinge remise hadden beiden 4,5 uit 5. Ze konden echter niet om gaan met die weelde. Van Gemert verloor van Jonkheer en Koedoot speelde remise tegen de verrassen de Pepijn Gillissen. In de laatste ronde verloor Van Gemert van Gil lissen en moest Koedoot Jonkheer feliciteren. Coppoolse werd twee de, Jonkheer derde. Terneuzense Boys-speler Frank van Kouteren (rechts) passeert een speler van Serooskerke. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73