PZC! 5 Sport Wammes en coach botsen 34 en 35 WK TURNEN Allrounder gedraagt zich volgens Hamada niet als een olympiër 28 en 29 Rummenigge: geen verwijt aan Oranje Khalid Boulahrouz heeft enkelblessure Meeuws ernstig gewond bij ongeluk Van Gelder glimt, Zonderland baalt Gedreven Terneuzen troeft Goes afin derby Maandag 10 oktober 2011 Jeffrey Wammes zat gisteren alleen op de tribune van het Tokyo Metropolitan Gymnasium. Ver weg van zijn teamgenoten, die samen met hoofdcoach Sadao Hamada de wedstrijden volgden. foto Robin Utrecht/ANP door Edwin Fischer TOKIO - Hoofdcoach Sadao Hama da en Nederlands beste allround turner Jeffrey Wammes zijn giste ren meteen na de voor Nederland desastreus verlopen landenkwalifi- catiewedstrijd enorm gebotst. In de dagen voorafgaand aan de start van het WK in Tokio uitte Hama da al behoorlijke kritiek op Wam mes. De in Amsterdam wonende turner zou in de ogen van de Ja panse coach te weinig trainings uren in de turnhal doorbrengen. Meteen na afloop van de kwalifica tiewedstrijd, waarin Oranje met 336.077 punten zwaar teleurstelde en ruim minder scoorde dan een jaar geleden op het WK in Rotter dam, scherpte Hamada de kritiek nog eens fors aan. „Jeffrey is geen ware olympiër. Hij gedraagt zich in het team niet als een olympiër, hij traint niet als een olympiër en hij leeft ook niet als een olympiër. Op basis van zijn prestaties uit het verleden heb ik hem in het team genomen, maar hij heeft zich geen moment als een lid van het team opgesteld. Alles was negatief in zijn ogen, hij hield zich niet aan af spraken. Jeffrey heeft alleen aan zichzelf gedacht." Het was kritiek waar Wammes niets mee kon, zo stelde hij. „Ik heb niet zoveel gemerkt van een strijd tussen mij en Hamada. Hij was in de trainingen juist positief over mij. Ik kan hier dus niet veel mee, want ik train meer dan ge noeg." Dat de wedstrijd van Wam mes na drie behoorlijke eerste oefe ningen op sprong, brug en rek als een kaartenhuis in elkaar stortte, daar had de bijna 24-jarige gym nast ook geen verklaring voor. „Dat ik op vloer op mijn kont land de, dat kan een keer gebeuren. Het is alleen enorm vervelend dat het juist nu gebeurde." TOKIO - De contrasten binnen het Nederlands turnteam waren groot. Balende en zeer tevreden turners stonden in Tokio vlak naast elkaar hun zegje te doen. Yuri van Gelder was eigenlijk de meest opgewekte van het zestal turners dat zojuist met het team een zeer tegenvallen de kwalificatiewedstrijd achter de rug had. De ringenspecialist had zich im mers met een prima score van 15.383 zo goed als verzekerd van een finaleplaats op zijn favoriete toestel. „Daarmee is stap twee op weg naar mijn olympische droom gezet." De eerste stap werd donder- Voor het falen op voltige wees Wammes echter met de vinger naar Hamada. „Na de podiumtrai ning heb ik aangegeven dat ik niet als vijfde en laatste turner op volti ge wilde. Er zijn collega's in het team die honing gebruiken op vol tige. Ik doe het met spuug en in die combinatie is het paard juist extra glad. Daar heeft Hamada niet naar willen luisteren." Het was de verklaring van Wammes waarom hij al bij de eerste flankserie van het toestel gleed. Hamada: „Onzin. Een turner is er verantwoordelijk dag door het internationaal sport- tribunaal (CAS) gezet. Dat maakte bekend dat in een olympische cy clus geschorste atleten niet uitge sloten mogen worden van de eerst volgende Olympische Spelen. Stap drie moet de Bosschenaar zaterdag zetten. „Een medaille. Ik ben er klaar voor." Epke Zonderland stond er minder blij bij. Hij noteerde op zijn 'olym pische' toestel rek de voor zijn doen matige score van 15.133 pun ten. Hij sloot de eerste kwalificatie dag als zesde af en dat terwijl de Chinezen nog moeten komen. Hij moet bij de eerste acht eindigen. voor dat hij het toestel voor zijn oefening goed prepareert. Met magnesium kan hij het gladde ver helpen." En zo bleven Hamada en Wam mes als twee hanen in een kooi vechten. Het 'duel' oversteeg de ui terst tegenvallende prestatie die er als team geleverd werd. Want hoe je het ook wendt of keert, het Ne derlands mannenteam was met veel pretenties - een plaats bij de beste zestien landen zodat in ja nuari nog gestreden kon worden om nog vier te vergeven extra olympische landentickets - aan het WK begonnen. Dat scenario kon na afloop meteen de kast in. Nu zeker is dat de beste zestien niet gehaald wordt, staat vast dat Nederland op het OTE (olympisch testevent) in januari twee meer- kampers mag sturen. Juist dat is in het voordeel van Wammes, omdat een eventueel behaald olympisch ticket (beste zeventien allrounders op geschoonde lijst) nu op naam vergeven wordt en niet op land, zo als bij een plaats bij de beste zes tien WK-landen het geval geweest was. De suggestie als zou hij de laatste twee toestellen (voltige en ringen) daarom expres verknald hebben, wees hij van de hand. pagina 29: Van Assche deelt niet in Oranje-misère Sebastian Vettel bouwt verder aan records Tip? sport@pzc.nl MÜNCHEN Voorzitter Karl-Heinz Rummenig ge van Bayern München heeft giste ren gezegd dat de Duitse club rond de blessure van Arjen Robben Oranje noch de KNVB iets verwijt „Het is zelfs zo dat wij zeer blij zijn met de wijze waarop de deskundi gen bij het Nederlands elftal met Robben zijn omgegaan." Vrijdag haalde Bert van Marwijk hard uit naar Bayern. Rummenigge: „Hij moet iets verkeerd hebben begre pen. Wij hebben slechts waarde ring. Geen boosheid." Van Marwijk zei helemaal klaar te zijn met Bayern, omdat de club naar buiten zou hebben gebracht dat Oranje Robben te zwaar had belast. AMSTERDAM Khalid Boulahrouz heeft gisteren de training van het Nederlands elf tal overgeslagen. De verdediger had last van een enkelblessure en bleef de gehele oefensessie in de Arena aan de kant. Ook Robin van Persie liet de eerste groepstraining van Oranje in de aanloop naar de laatste wedstrijd in de EK-kwalifi- catie tegen Zweden aan zich voor bij gaan. De aanvaller trainde indi vidueel maar kan morgenavond in Stockholm in actie komen. „Er is niets aan de hand", verzekerde hij. „Ik train vlak na een wedstrijd wel vaker aangepast." Het duel is overi gens de 100e interland van Oranje in een EK-kwalifïcatietoernooi. BRUSSEL De voormalig Belgisch voetbalinter national Walter Meeuws is zwaar gewond geraakt bij een verkeerson geluk in Egypte. De zestigjarige trainer van de Egyptische club Wa di Degla verkeerde even in levens gevaar, maar zijn toestand is inmid dels stabiel. Het ongeluk gebeurde toen Meeuws met de spelers en begelei ders op de terugweg was van een oefenwedstrijd van Wadi Degla en hun bus betrokken raakte bij een verkeersincident. De coach liep daarbij enkele interne bloedingen op, waardoor zijn toestand even kritiek werd. Bij de crash kwam de materiaalman om het leven. Robin Braam (Apollo'69) zet doelpun- tenreeks voort. Lees erover op Rude- Stats via www.pzc.nl/rudestats STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67