Belgische duo's delen j 381 sport Voorwaarts is alleen in laatste set niet scherp Darters van Ambiance verliezen van Kjelvik Zeldzame nederlaag vrouwen Axel Korfballers Zaamslag blijven kampen met tekort aan slagkracht KOPPELTIJDRIT De koppeltijdrit in Terneuzen wordt overspoeld door Belgische wielrenners. De Vlamingen Lorenzo Arena en Wim van Verre vormen het snelste duo. maandag 10 oktober 2011 door Peter van Kouteren terneuzen - Met een flink vertim merd team ten opzichte van vorig seizoen hebben de volleybalsters van De Sterre de smaak te pakken. De Zuiddorpse formatie versloeg Voorwaarts met 4-0 en nestelde zich aan kop van de ranglijst in de eerste klasse D. De vrouwen van IJVC wonnen met 0-4 bij De Burgst. Promotie- klasser Savok verloor met 3-1 van Sarto 3. De mannen van Voor waarts (promotieklasse) wonnen met 3-1 van Mikro Electro/Roosen- daal 2. Eersteklasser De Sterre ver sloeg WS'92 2:3-1. Voorwaarts-Mikro Electro/Roo- sendaal 2 3-1 (25-20, 25-18, 25-22, 21-25): De Axelse mannen brach ten het totaal uit drie duels op ne gen punten. Voorwaarts trof een jeugdig team, dat meer fouten maakte. De thuisploeg zette de Brabanders met een lastige opslag onder druk en bleef zelf in de ser vicepass overeind. Na twee nette overwinningen op rij leidde con centratieverlies in de derde set tot een achterstand. Die kon in de slot fase nog worden omgebogen in winst. In de vierde set resulteerde gebrek aan scherpte in de slotfase wel in verlies. De Sterre-WS'92 2 3-1 (21-25, 25-10, 25-8, 25-20): De mannen uit Zuiddorpe hadden het in de eerste set lastig tegen een team, dat veel ballen van de grond haalde. Daar na nam de thuisploeg het initia tief. Met een prima opslag en een uitstekend blok werd de basis ge legd voor drie opeenvolgende set zeges. De Sterre domineerde, kon naar hartenlust gevarieerd aanval len en boekte een verdiende zege. Sarto 3-Savok 3-1 (25-18, 21-25, 25-19, 25-22): Ondanks de neder laag waren er lichtpuntjes aan Sas- se zijde. Savok had in de eerste set geen grip op de Tilburgse midden- aanval, maar was daarna volleybal lend de betere ploeg. Na winst in de tweede set deden vooral com municatieproblemen de ploeg de das om. In de vierde set viel boven dien spelverdeelster Sandra van Puyvelde rond het twintigste punt met een enkelblessure uit. De thuisploeg profiteerde daarvan en wikkelde af naar winst. De Sterre-Voorwaarts 4-0 (25-9, 25-10, 25-17, 25-17): Met de van Scheldesport gekomen Laura Ver straten voor het eerst in de gelede ren kwam Voorwaarts er niet aan te pas tegen de sterke thuisploeg. De derby in de Axelse sporthal was dan ook erg eenzijdig. De Ster re deelde de lakens uit, bestookte Voorwaarts met een uiterst lastige opslag en gaf in verdedigend op zicht geen krimp. Waar nodig cor rigeerde Inge Dhaens, waarna de aanvalsters met succes in stelling werden gebracht. De Burgst-IJVC 0-4 (20-25,16-25, 8-25,9-25): Hoewel IJVC aanvanke lijk nogal slordig speelde, was er uiteindelijk geen vuiltje aan de lucht. De Zeeuws-Vlamingen kre gen aan het eind van de eerste set met een betere pass grip op de thuisploeg. Dat leidde tot winst. Daarna ging het aan IJzendijkse kant beter draaien en stuitte IJVC op afnemende tegenstand. door Jurgen Naeye sint jansteen - Dartsclub Ambian ce heeft de tweede wedstrijd in de nationale hoofdklasse verloren. Het thuisduel met Kjelvik Darts eindigde in 2-8. De thuisploeg moest het stellen zonder Geert de Vos, die in Roe menië succesvol deelnam aan een kwalificatietoernooi voor de wed strijden in het Engelse Lakeside, door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Met tegenzin werkte Zaamslag de uitwedstrijd tegen Spirit af. Het oorspronkelijke vrije weekend werd door de korfbal- bond alsnog omgeroosterd naar een speelverplichting. Omdat di verse spelers andere bezigheden hadden ingepland trad Zaamslag in Vlaardingen aan met een geha vend team en verloor met 8-4. „De invallers deden het naar beho- ren", wilde coach Richard Ollefers zich niet verschuilen. „De stand- ins overkwam hetzelfde als de ba sisspelers in de vorige vier duels." Daarmee doelde Ollefers op het ge- brek aan scorend vermogen. In de eerste twintig minuten brak dat Zaamslag al op. Spirit overtuigde allesbehalve, maar met één scha mel doelpunt na rust konden de Zeeuws-Vlaamse korfballers ner gens een vuist maken. Scores Zaamslag: Linda Hamelink 2, Marco van Reeuwijk en Richard Verol- me 1 TOP (A) 4-BKC 6-10. Scores BKC: Ru ben van de Sande, Maikel Vergouwen en Mireille Gerritsen 2, Marielle Faas, Jolanda Dees, Jan Willem de Grootte en Jacco Fenijn 1 Stormvogels (w) 3-Luctor 4-9. Sco res Luctor: Wietse Roest 3, Lisanne Ha melink 2, Marit de Kok, Martijn Dobbe laar, Hans Verlinde en Pieter Kousema ker 1. die eind dit jaar op de kalender staan. De overige spelers, Mare de Kesel, Danny Oosterlink, Stefaan Deprez en Rob Hennissen, boden de titelfavoriet goed partij, maar in de beslissende leg dolven ze net het onderspit. In totaal werd er achttien keer de maximale score van 180 gegooid. Michel van der Horst had met 170 de hoogste uit worp. Op 29 oktober speelt DC Ambiance uit tegen DT Venlo. Lorenzo Arena en Wim van Verre bijten in de stromende regen het spits af. De twee Belgen reden vervolgens naar de zege in de categorie tot 49 jaar. foto Mark Neelemans door Aector Dooms en Eddy van der Hooft terneuzen - De voetbalsters van Terneuzen wonnen in de derde klasse van het zondagvoetbal voor de vijfde keer op rij. Op eigen veld werd Viola, de nummer vier van de ranglijst, met 5-3 verslagen. In de vierde klasse moest Axel voor het eerst in twee jaar tijd in competitieverband een nederlaag incasseren. Uit tegen Roosendaal werd het 3-1. Steen-DVO'6o werd uitgesteld. In de vijfde klasse van het zaterdag voetbal werd Patrijzen-Koewacht afgelast. Zaterdagvoetbal. Vijfde klasse. Nieuwdorp 2-Zaamslag 1-4 (0-2): De ploeg van coach Guust de Wae- le kwam voor rust op een o-2-voorsprong door fraaie goals van Mandy Heppener en Milou Hamelink. Na rust scoorden Diana Jansen en opnieuw Heppener. In de slotfase werkte Zaamslag-verde- digster Johanska Dieleman de bal ongelukkig in eigen doel: 1-4. IJzendijke 2-Arnemuiden 1-1 (1-0): De reserves van IJzendijke kwamen door Yannick van de Acker verdiend op een i-o-voor- sprong. Dat leek ook de eindstand te worden, maar in de slotfase werd een slordigheidje in de IJzen dijkse verdediging afgestraft door Arnemuiden: 1-1. Zondagvoetbal. Derde klasse. Terneuzen-Viola 5-3 (1-1): Terneu zen had bijna een uur lang alle moeite met Viola, maar besliste het duel daarna toch nog vrij vlot. Halverwege was het 1-1, daarna werd het nog eens 1-2 voordat Ter neuzen naar 5-2 wegliep. In de slot fase scoorde Viola nog eens tegen. Sylvana Tieleman (2x), Manon de Rooy (2x) en Kelly de Boevere wa ren de doelpuntenmaaksters. Vierde klasse. Roosendaal-Axel 3-1 (1-0): Axel werd afgetroefd op inzet maar kwam ook voetballend tekort. Roosendaal zette de koplo per voor de rust al op een 1-0-ach- terstand en liep daarna weg naar 3-0. Pas toen kon Debbie Bakker tegenscoren: 3-1. Vijfde klasse. Odio-Hontenisse 3-4 (0-4): Hontenisse was voor de rust heer en meester, maar ver speelde in de tweede helft bijna nog de zorgvuldig opgebouwde 0-4-voorsprong. Nadat het 3-4 was geworden was het nog even span nend. Voor Hontenisse scoorden Anne Leeraert, Katrien de Visser (2x) en Bonne van Kruijssen. Vogelwaarde-Halsteren 6-2 (2-0): Francis Collet nam de helft van de productie voor haar rekening. An ne Dieleman scoorde tweemaal, Elody Nafa eenmaal. Hulsterloo-Vivoo 2 2-2 (0-1): Hul- sterloo mocht zich achteraf niet ongelukkig prijzen met de 2-2. Debbie Robbrecht maakte na rust met twee doelpunten een 2-0-ach- terstand goed: 2-2. pagina 41Gelijkspel IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64