Abeelenrace spor 37. Nijpjes begint strijd om Klute Trofee met overweldigende zege in Z2 Volle pond voor eerstedivisieteams Veerkrachtige Vasseur sleept beslissende punten binnen maandag 10 oktober 2011 'We hadden wind tegen en dat zorgde voor veel golven, waardoor er geen toptijden neergezet konden worden' Orca-roeier Martijn van Driel door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - „We wilden het baanrecord verbreken. Dat is helaas niet gelukt." Maar dat mocht zater dag de pret niet drukken bij de roeiers van Orca. De Utrechters pakten het baanrecord van de Abee lenrace twee jaar geleden en heb ben dat nog steeds in handen. Het studententeam, bestaande uit acht roeiers en een stuurvrouw, was on danks alles tevreden over de gele verde prestatie. Ze roeiden het tra ject op het Kanaal door Walcheren van Vlissingen naar Middelburg in 19.03,02 minuten. „Voor vier mensen was dit de laat ste wedstrijd. Dus wilden we die laatste wedstrijd winnen", zo zei Martijn van Driel, één van de roeiers van Orca. „We hadden wind tegen en dat zorgde voor veel golven, waardoor er geen toptijden neergezet konden worden." Omdat er maar twee achten in ac tie kwamen op dat onderdeel, ken de de mannenacht van Orca maar één concurrent tijdens de Abeelen race: de formatie van de organise rende vereniging Honte. Die werd met een verschil van zes seconden tweede. De teamcaptain van de Middelburgse ploeg, Machiel Bos, kon wel leven met het verlies. „Wij hebben een ploeg met verschillen de leeftijden. De oudste is 52, de jongste 25. Het grootste verschil ligt in de training. Van de jongens van Orca, die zes keer per week trainen, is het niet erg om van te verliezen." Deelnemers uit Brabant, Utrecht, Vlaanderen (Gent) en Zeeland stre den in de Abeelenrace in vijftien ca tegorieën om de prijzen. Twee van de drie Zeeuwse roeiverenigingen die deelnamen, Honte, Scaldis en RowDow, vielen meerdere keren in de prijzen. Vier keer was er winst voor de Middelburgse roeive reniging Honte en zes keer eindig den de roeiers van het Goese Scal dis op de eerste plaats. Daarnaast eindigden de Vlamingen van WR viermaal op de eerste plek en was de winst op het koningsnummer, de mannen acht, dus voor de Utrechtse studenten van Orca. De elfde editie van de Abeelenrace werd bemoeilijkt door het herfst weer. Bij het vertrek in Vlissingen hadden de deelnemers last van de wind, die over het kanaal joeg. En op het traject van vijf kilometer, met de finish vlak voor het ge bouw van Rijkswaterstaat in Mid delburg, kwam daar voor veel ploe gen een plens regen bovenop. Bijna alle boten schoten de eerste kilometers vloeiend door het wa ter. Pas bij de laatste twee kilome ters, waar de bomen ook geen goe de beschutting meer boden, zaten veel deelnemers er doorheen en was het twee kilometer lang vech ten tegen wind, golven en verzu ring. Ondanks het slechte weer verliep het evenement prima. Honte-voor- zitter Ageeth Loontjes was dan ook tevreden over het verloop. „Ik vind dat, ook met dit slechte weer, het al lemaal naar wens is verlopen. Dus ben ik heel tevreden." Dat was niet zo gek, want Loon- tjens ging met de wisselbeker naar huis. Met de dubbeltwee, samen met Hans Nieuwdorp, won ze het algemeen klassement op handicap. De mannenvier van het Belgische WR werd tweede, de mixedvier van de Belgen derde, waama vier boten van het Goese Scaldis de plaatsten vier tot en met zeven in namen. zie beelden op www.z2.nl door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met dressuursport van hoog niveau ging zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland de dressuurcompetitie om de Klute Trofee van PSV Wal cheren van start. In de manege van Stal de Kroo scoorden veel combinaties een voldoende voor één of meer winstpunten. Marie Aniek Bruijnooge is met de merrie Brit de onbetwiste leider in het voorlopige klassement. De amazone uit Yerseke stuurde in de klasse B de Amati-dochter met 72 procent naar de overwinning. De combinatie uit het mossel dorp sloeg een gat van bijna ne gen procent met haar plaatsgeno- te Anneke Delzenne, die met de Living Legend-dochter Chanel reed. In Z2 scoorden pakten alle combi naties een winstpunt. Chantal Nijpjes was met de op dit niveau debuterende hengst Resonanz een klasse apart. De Middelburgse amazone stuurde de Rohdiamant- zoon met 66,17 procent naar een door joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Met drie overwinningen voor de eerstedivisieteams deden de Zeeuwse driebanders goede za ken. Garage Verbrugge Hyundai en Lands Welvaren/Visjes scho ven op naar de gedeelde tweede plaats in hun poule en Pearle Op ticiens klom naar de achtste plaats. Garage Verbrugge Hyundai-TO- W.NL/MCR 2 6-2: Hier viel met een de rol op die Bart Ceulemans speelde. De kleinzoon van Ray mond veegde Emilio Sciacca van tafel. Hij was in 23 beurten klaar voor 45 punten en Sciacca had er toen pas 11. Berry Dallinga won ook, al was overtuigende overwinning. Ze was dan ook vol lof over de bij het Westfaler stamboek geregis treerde hengst. „Resonanz is een paard met veel potentie. Hij is werkwillig, heeft drie goede basis gangen en voor een hengst een heel fijn karakter. In de uitge strekte gangen en de draf laat hij zich goed zien, in de galop wordt hij sterker en daardoor lopen de wissels steeds beter. En daar scoor je extra punten mee. Ik rijd de hengst voor Carol Kras en hoop dat nog lang te mogen doen. Want het is een paard dat goed is voor het zwaardere werk. Ik ben ervan overtuigd dat ik met hem hogerop kan komen." Op de gedeelde tweede plaats ein digden Arnemuidenaar Peter Klaasse (Zephyr) en de Ritthemse Samantha Miltenburg (Caratina Z). Beiden scoorden 61,76 pro cent. Met name Miltenburg was daar blij mee. „Door een blessure heeft Caratina vier maanden geen wedstrijd gelopen. Vandaag was het voor haar de eerste wedstrijd wmtmfflMmwBB&mmamamfflmGMmmmmi het met kleiner verschil. Rudi Toil- leneer had voordien al gezorgd voor de eerste winstpartij. Invaller en debutant Serge Dianov - hij verving Patrick Vasseur - kon het net niet bolwerken tegen Peter van Mierlo. Constructor Staalbouw-Lands Welvaren/Visjes 0-8: De be zoekers behaalde een wel heel ge makkelijke overwinning op een ui termate zwakke tegenstander. Nu dient gezegd dat de Bevelandse formatie zelf sterk voor de dag kwam. Dat werd onderstreept door het teammoyenne van 1.052. Richard de Bruin was op bord vier de sterkste man van het team. Hij had aan 33 beurten ge noeg en realiseerde 1.364 tegen in de Z2. Dus kan je met zo'n de- buut alleen maar blij zijn, denk ik." Verheugd was ook Eline van Belzen. De amazone uit Arnemui- den stuurde bij haar debuut in de klasse M2 de Tenerife VDL-doch- ter Bonita naar 62 procent. Dat was goed voor een tweede plaats achter Marleen [akobsen, die de Rubiquil-zoon Ryquildo met - 62,66 procent naar een nipte over winning stuurde. Eline van Belzen: „Bonita is een paard met veel kwaliteiten. Maar ze is pas vijf en daarom wil ik niets force ren. Ik ben ook steeds pas overge stapt naar een andere klasse bij het maximale aantal winstpun ten." In Zi werd de zege een prooi voor Miranda Weijermans met de ruin Zidane. De amazone uit Zoutelan- de reed de expressief bewegende Stedinger-zoon met 64,70 procent - met het geringst mogelijk verschil naar het oranje erelint. Corne Gi- deonse uit Serooskerke werd met de Zeoliet-zoon Mistral met 64,41 procent tweede. Hennie van Wezenbeek. Francis Forton gebruikte 45 beurten en Kees Wittens en Ronny Daniels nog wat meer. Pearle Opticiëns-De Vrachtkar 2 6-2: Behalve Erik Hendrickx had den de bezoekers niet al te veel ba gage. De thuisploeg had de kop mannen Leslie Menheer en )ens van Dam niet eens nodig om te winnen. Pascal Claus verloor op bord één van Hendrickx, die maar liefst 1.364 noteerde. Invaller Lennart Schrauwen deed Van Dam verge ten op bord- twee door winst op Luc Ruybergs. Dion Bergmans ver sloeg Jan en Eddie van Goethem Hans van Lierop. Het was de eer ste zege voor de Sasse formatie. door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Frans Bevers bleef giste ren door de 6-2-overwinning op Berendhaus Groep Horeca stevig op de eerste plaats in de eredivisie driebanden. De concurrentie ver speelde echter ook geen punten. Dat deed Martens Cleaning thuis tegen Van de Broek Biljarts/Han- bat wel (4-4). Zowel bij Frans Bevers als Martens speelden de jonge talen ten een opvallende rol. Patrick Vasseur moest bij Frans Bevers in vallen voor een plotseling zieke Peter de Backer. Omdat Frédéric Caudron in Duitsland verplichtin gen had, was dit de enige op lossing voor teamcaptain Jan Kik ken. Vasseur deed meer dan van hem mocht worden verwacht en dat was achteraf maar goed ook. Hij vocht een spannend duel uit met Wim Vredeveldt. Vasseur kwam met 18-23 achter, maar toonde veerkracht en leidde halverwege met 25-24. Na de thee zag hij Vredeveldt weer weglopen (29-36), maar weer wist Vasseur sterk terug te komen: 48-39. Op dat moment realiseerde Vasseur zich dat hij kon winnen en ver lamden de zenuwen hem. „Ik was opeens zo nerveus dat ik niet eens meer normaal kon afstoten",- zei hij. „Dat duurde tot Vredeveldt op 45 kwam en ik weer mezelf terug vond en het af kon maken bij 45-50. Achteraf gezien was het de beslissende partij, omdat Jean Paul de Bruijn verloor." De Bruijn verloor na een snel op gelopen achterstand. Eddy Lep- pens ondervond weinig tegen stand van Thorsten Frings, net als Glenn Hofman van René Deriks. In .Kapelle was Raymund Swertz uit op revanche voor zijn valse start in het team. Hij versloeg de gevreesde Thérèse Klompen houwer in een mooie wedstrijd. De jonge Limburger stal de show met technisch verzorgd spel en bleek zeer doeltreffend. Op de vraag of zijn slechte optreden van vorige keer te wijten was aan ze nuwen, antwoordde hij ontken nend. „Nerveus ben ik niet zo gauw. Het liep toen gewoon niet en mijn tegenstander speelde heel sterk. Nu was ik de betere biljar ter." De andere jongeling in de ploeg van Martens Cleaning, Kay de Zwart, deed het zeker niet slecht, maar trof het niet met Rob Lam- boo als tegenstander. De invaller speelde ijzersterk en hield zijn ver dediging goed gesloten, waardoor De Zwart weinig kansen kreeg. Ook routinier Raymond Ceule mans verloor. Teamcaptain Martin Spoormans redde het punt door Frans van Schaik, na een lang gelijkop- gaande strijd, met een sterk eindschot van zich af te schud- af voor getekend en het is gelukt, den. Spoormans: „Ik ben content De jonkies hebben goed ge- met het ene punt. Ik had er voor- speeld." Kay de Zwart, speler van Martens Cleaning, kreeg weinig kansen tegen Rob Lamboo. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63