van Axel-HW'24 Middelburg 2 sport!33 Hulsterloo krijgt een ongenadig pak slaag Kwartet goals voor Van Driessche Karakteristiek maandag 10 oktober 2011 'We werden in de eerste 25 minuten op alle fronten afgetroefd. Dat heb ben we aan onszelf te wijten' HW'24-aanvaller Thomas Leegwater door Peter van Kouteren axel - De competitie is op iets meer dan een kwart, maar Axel heeft inmiddels een belangrijk gat geslagen met de belangrijkste con currenten. De formatie van trainer Michel Leonhart nam door een 2-i-zege op HW'24 drie punten af stand van de club uit Hulst. Het gat met de daarop volgende bela gers Internos (vijf punten) en SC Gastel (negen punten) is inmid dels respectabel. Het contrast na afloop was groot. Waar Axelaars complimenten na de zesde zege maar al te graag bui ten de kleedkamer inhaleerden, lik ten de bezoekers hun wonden. De eerste nederlaag kwam in het kamp van HW'24 hard aan. Voor al de manier waarop de bezoekers in de eerste helft voor een groot deel slechts hadden gefigureerd, was reden tot zelfkritiek. „We waren teleurgesteld in het re sultaat en in onszelf', zei Thomas Leegwater, die veel aanslagen incas seerde. „We werden in de eerste 25 minuten op alle fronten afge troefd. Dat hebben we aan onszelf te wijten." Een vooral zakelijk spelend Axel nam in de derby tegen HW'24 een optie op de eerste periodetitel. Linksback Roy van Ham, die sterk speelde: „Achttien punten, onge looflijk." Het duel werd in het laat ste kwartier van de eerste helft in een beslissende plooi gelegd. Remy de Die opende met een boogbal de score voor de thuis ploeg, waarna Kjell Vanderhaeg- hen de marge verdubbelde. De jon ge Sebastien Everaert bekroonde zijn basisplaats met de enige Hul- sterse treffer. Na de rust drong HW'24 in een prima eerste kwartier aan. Eric Rijckaert, assistent-trainer bij Axel: „Ze waren sterk tot aan de zestien." Dennis Buijs werd een scoringskans ontnomen, toen hij in het strafschopgebied was wegge draaid en wilde aanleggen. Buijs werd naar de grond getrokken, maar scheidsrechter Van den Bemt uit Hoeven wuifde de roep om een penalty weg. „Het was een zuivere", vond de rappe spits. „Ik stond op het punt om in te schieten, maar werd door één van de Plasschaert-broertjes onderuit getrokken. De scheids rechter stond er bovenop! Wordt het 2-2, dan krijg je een heel ande re wedstrijd." iet veel later ontsnapte Remy de Die aan zijn tweede gele kaart, toen hij Thomas Leegwater vol in de buik raakte. „Ik draaide van Axel-HW24 2-1 (2-1). 27. Remy de Die 1-0, 30. Kjell Vanderhaeg- hen, 39. Sebastien Everaert. Scheidsrechter: J.P.C. van der Bemt (Hoeven). Gele kaart: Angelo Plas- schaert, Remy de Die, Maik de Wolf (allen Axel), Job Inghels, Den nis Buijs (beiden HW'24). Aantal toeschouwers: 500. Axel: Jochem Goedhals; Marco Plasschaert, Bart Rijckaert (55. Mei vin Rijckaert), Angelo Plasschaert, Roy van Ham; Bas Dekker (67. Siem Gans), Rick Klasen, Remy de Die (87. Sam Strijdonk), Danny Aar- noutse; Maik de Wolf en Kjell Van- derhaeghen. hw'24: Ruud Wilhelm; Job Ing hels, Robin Mac Taggart, Kees Dui- temeijer, Niels Breijaert; Sebastien Everaert (67. Marnix van Sons- beek), Roy Esseling, Evert van den Berg (72. Dim de Waal), Michal Szczawinski; Dennis Buijs en Tho mas Leegwater. hem weg. Ik had niet het idee dat hij het bewust deed, maar hij raak te me vol in de maag." De Die, die op fraaie wijze voor de openings goal tekende, besefte maar al te goed dat hij aan uitsluiting was ontsnapt. „Dat was een beetje dom van me, want ik had inder daad rood kunnen krijgen." De middenvelder werd pas laat ge wisseld door zijn trainer, die daar mee met vuur speelde. „Het is Hul- sterse arrogantie om de nederlaag op de scheidsrechter te steken", vond Michel Leonhart. „Er waren overtredingen bij die te maken hadden met de omstandigheden van het veld. Je wint of verliest niet door de scheidsrechter. Dat is misschien wel de volwassenheid van dit Axel. Als het voetballend niet lukt, dan worden de mouwen opgestroopt. Wij hebben nu het hele linkerrijtje gehad." Kees Duitemeijer, no-nonsense man aan Hulster kant, vond het al lemaal bij het spelletje horen. „Ie gaat zo ver als de scheidsrechter toelaat. Daar heeft Axel goed van geprofiteerd." Axel, dat op het door de regen spekgladde veld risico's wilde ver mijden en veelal een linie over sloeg, kreeg in een matige derby de beste kansen. Remy de Die opende de score, toen hij van bui ten het strafschopgebied een door doelman Ruud Wilhelm verwerk te vrije trap op doel trapte. „Ik twijfelde even of ik hard zou uitha len", zei hij. „Ik besliste op het laat ste moment tot een boogje. Dan moet je een beetje geluk hebben. Hij viel precies over het hoofd van Job Inghels en onder de lat. We wonnen in de eerste helft de twee de bal. Daarna hadden we de wed strijd veel eerder op slot moeten gooien. We willen dit seizoen do minant zijn. Dit is een ongelooflij ke start." door Jos van Belzen middelburg - In de vierde klas A van het zondagvoetbal troffen de nummers twee en drie van de ranglijst elkaar in Sint Jansteen. Ondanks een overtalsituatie wist Steen de 2-1-voorsprong in de slot fase niet vast te houden en ging Hontenisse via een 3-2-zege met de punten naar huis. Breskens kwam in IJzendijke al snel op voorsprong, maar verspeel de deze in het laatste kwartier (2-1). Oostburg-Biervliet kende de zelfde eindstand, terwijl Clinge zich herstelde van twee zware ne derlagen met een 4-0-zege op Corn Boys. Patrijzen spoelde de ka ter van de thuisnederlaag van vori ge week wel heel overtuigend weg met een 10-2-overwinning bij Hul sterloo. Zeeland Sport tegen Jong Ambon werd afgelast. Steen-Hontenisse 2-3: Na een half uur kwamen de bezoekers in deze attractieve en gelijkopgaande wedstrijd op voorsprong door Jeroen Verschuren (0-1). Nog voor rust maakte Robin Mariman gelijk namens Steen. In de tweede helft hadden de bezoekers een licht overwicht, maar in de zeventigste minuut kreeg Sam de Theije zijn tweede gele kaart wegens het neer halen van Mariman. De thuisploeg leek hiervan te profiteren toen Stijn Dobbelaar tien minuten later de 2-1 aantekende. Met tien man toonde Hontenisse echter veer kracht en na de 2-2 in de 87e mi nuut door Gert-Jan van den Dries, bezorgde Tom Rijk in de slotmi nuut Steen de eerste nederlaag van dit seizoen: 2-3. Clinge-Com Boys 4-0: Trainer Ivo Wouters van Clinge was na af loop vooral verheugd dat zijn ploeg na twee achtereenvolgende forse nederlagen een duidelijke overwinning had behaald. Nadat Clinge al enkele goede kansen niet had weten te benutten, opende Frans Rokven halverwege de eer ste helft dan toch de score: 1-0. Hierna liep de thuisploeg nog voor de thee verder uit naar 3-0 door Davy van Puijvelde en op nieuw Frans Rokven. Na rust voor kwam de lat een treffer van Thijs van Petegem, maar even later werd het toch 4-0 door een mooie treffer van Davy van Puijvelde. IJzendijke-Breskens 2-1: Ook na de snelle openingstreffer (0-1) van Ned de Looze na drie minuten, bleef Breskens een licht overwicht houden. Beide ploegen kregen en kele mogelijkheden, maar vooral in het begin van de tweede helft leek de 0-2 eerder in de maak dan de gelijkmaker. Mede hierdoor wist IJzendijke in de loop van de tweede helft het initiatief steeds meer naar zich toe te trekken. Met nog een kwartier op de klok kopte Bas Casteleijn de gelijkmaker bin nen uit een vrije trap (1-1). Tien minuten later werd Sander van Bu ren matchwinnaar door een vrije trap binnen te schieten: 2-1. Hulsterloo-Patrijzen 2-10: De be zoekers waren heer en meester in deze wedstrijd en na een kwartier stond het al 0-3 door treffers van Jordy den Toonder, Roy Haerkens en Mario Mulder. Hulsterloo, dat via Eric Goossens weliswaar nog voor rust tegenscoorde, deed niet meer dan de afstraffing onder gaan. Opnieuw Roy Haerkens, Pas cal Zoeteweij en Boban Martnio- vic zorgden voor een 1-6-rust- stand. In de tweede helft haalde Patrijzen dubbele cijfers door Bo ban Martinovic, Edwin Capello, Zjelko Martinovic en Riche An- beek. Namens de thuisploeg scoor de Joery Verly nog tegen: 2-10. Oostburg-Biervliet 2-1: Beide ploegen kregen in een leuke wed strijd de nodige kansen, maar pas op slag van rust viel de openings treffer toen Peter van de Linde pro fiteerde van een fout in de verdedi ging van Biervliet: r-o. In de twee de helft waren de beste mogelijk heden voor de thuisploeg en in de 65e minuut passeerde Van de Lin de doelman Mark van Kouteren opnieuw: 2-0. Tien minuten voor tijd kreeg René Verhoef zijn twee de gele kaart en kon gaan douchen. Vrijwel direct daarna werd het 2-1 door Timon van der Hooft. Aan die stand kwam in de spannende slotfase echter geen ver andering meer. liHHIMIIWMHIHII 'I llljll Salim Hamidi rukt op naar het doel van Zeelandia Middelburg. Zijn voorzet zou vervolgens door Joost de Kubber in eigen doel worden gewerkt. Links Hensley Victorina. foto Mark Neelemans door Eddy van der Hooft terneuzen - Met een 2-0-zege in de uitwedstrijd tegen Sluis bleef Philippine de ongeslagen koploper in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal. In het spoor van de koploper gaf Graauw geen krimp in en tegen Groede: 0-3. SDO'63 verraste met een 5-2-zege op eigen veld tegen Schoondijke, met vier treffers van de voet van Ruud van Driessche. Sluiskil kreeg de subtop weer in het vizier door een zege in Hoofdplaat (0-2). Sluis-Philippine 0-2 (0-0): Een matige afwerking brak Sluis op. Waar de West Zeeuws-Vlamingen kans op kans lieten liggen, sloeg Philippine na de hervatting even hard als onverbiddelijk toe uit een counter, met Kevin Nielen als af maker. Sluis ging daarna verbeten op jacht naar de gelijkmaker, maar kreeg in de slotminuut het deksel op de neus toen Maarten van Hecke voor 0-2 zorgde. Groede-Graauw 0-3 (0-2): De nummer twee van de ranglijst be zegelde het lot van de thuisclub in feite voor de rust al, toen Karei Ste- ijaert met twee treffers voor de 0-2-tussenstand zorgde. Een kwar tier voor tijd gooide Marijn Tael- man de wedstrijd definitief in het slot: 0-3. Hoofdplaat-Sluiskil 0-2 (0-1): Sluiskil was voetballend Hoofd plaat veruit de baas. De thuisclub verweerde zich naar vermogen, maar kwam overal een stapje te laat. Voor de rust werd het 0-1 door een doelpunt van Hassan Ke- sikbas. Halverwege de tweede helft verdubbelde Sjegbrecht van Uijtrecht de score. Daarna drong Hoofdplaat nauwelijks meer aan: 0-2. SDO'63-Schoondijke 5-2 (4-1): SDO'63 verraste Schoondijke voor de rust met een frisse speelwijze en een doeltreffende aanval. Ruud van Driessche speelde daarbij de rol van scherprechter. Drie keer legde de aanvaller van SDO aan en driemaal was het raak ook. Schoondijke kwam daarna uit een door Jacco Seen benutte straf schop terug tot 3-1, maar niet veel later mocht ook Dominique de Ko ning van elf meter uithalen: 4-1. Tien minuten na rust maakte Van Driessche zijn vierde doelpunt van de dag. Niek Haartsen bepaalde de eindstand daarna op 5-2. Vogelwaarde-Koewacht 2-5 (0-2): Vogelwaarde deed niet eens zoveel onder voor Koewacht maar moest voor de rust lijdzaam toe zien hoe Darious Cyrroes en Rein- bert Broos de score naar 0-2 op voerden. Toen Wout Rozijn in de tweede helft ook nog eens voor 0-3 zorgde leek de wedstrijd be slist, maar door treffers van Mar- tijn van Passel en Rick Moens wist Vogelwaarde de spanning toch weer terug te brengen. Darious Cy rroes en Wout Rozijn loodsten Koewacht in het slotkwartier ech ter in veilige haven: 2-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61