binnenland 15 Websites gemeenten staan open ^0 Nérgens voordeliger... stipreizen.nl Schippers: wel erg veel homeopathie op schappen apothekers StlP Aardappelloods verwoest bij brand Dronken bestuurster inviteert politie Acht gewonden bij ongeluk op snelweg HACKERS Onbevoegden kunnen persoonlijke gegevens makkelijk wijzigen Xtc-fabriek ontmanteld in Schiedam maandag 10 oktober 2011 AMSTERDAM - Apothekers hebben wel heel veel homeopatische mid delen in de schappen staan. Minister Edith Schippers van Volksgezondheid verbaasde zich daarover in een videoboodschap die ze zaterdag uitsprak tijdens een bijeenkomst van de Vereni ging tegen de Kwakzalverij. Dat is een organisatie van artsen die age ren tegen alternatieve behandelwij zen. „Ik stoor me eraan dat je vaak niet eens een aanvullende verzekering kunt afsluiten zonder dat daarin vergoedingen zijn opgenomen voor alternatieve geneeswijzen", zei de WD-minister ook. Ze prees de Vereniging tegen de Kwakzalverij voor haar strijd tegen 'zinloze behandelingen en nuttelo ze middeltjes'. Ze vindt dat iedere Nederlander recht heeft op medische behande lingen die aantoonbaar medisch ef fectief zijn. De vereniging reikt elk jaar de Meester Kackadorisprijs uit aan ie Minister Schippers mand of een organisatie die zich met alternatieve geneeswijzen heeft beziggehouden. Dit jaar is de prijs toegekend aan prof dr. Huib Pols, decaan en vicevoorzitter van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. Volgens de antikwakzalvers was hij betrokken bij een 'frauduleus' proefschrift over het nut van Chi nese moxabranden. Volgens dat proefschrift kan door verwarming van de kleine teen van de moeder een ongeboren baby van stuitlig- ging naar hoofdligging worden ge dirigeerd. VENRAY - De brandweer bestrijdt een grote uitslaande brand in Venray. Het vuur verwoestte zaterdag een loods met 6000 ton aardappelen aan de Me- taalweg. Het brandende dak stortte in en kwam op de aardappelen terecht, zodat deze niet meer geschikt zijn voor consumptie. Twee brandweerlieden raakten gewond toen de brandweerwagen waarin ze zaten, kantelde. Dat gebeurde onderweg van de kazerne naar de vuurzee, op de N277. De brand ging gepaard met een hevige rookontwikkeling. Als gevolg daarvan sloot de politie enige tijd de afrit Venray Noord van de A73 af. Vervuild bluswater kleurde sloten in de omgeving zwart. foto Lé Ciesen VEGHEL Een 55-jarige vrouw uit Veghel is gisterochtend voor haar huis haar rijbewijs kwijtgeraakt De vrouw had juist de politie gebeld omdat ze met haar auto de afrit niet af kon door een geparkeerde auto die de doorgang blokkeerde. Volgens de politie verzette de eigenaar van die auto zijn wagen. De vrouw leek onder invloed van alcohol en stap te onder het oog van de agenten in haar auto. De politie zag dat ze die niet onder controle had. Een blaas- test weigerde de vrouw, waarop ze mee mocht naar het bureau en haar rijbewijs moest afgeven. TILBURG Bij een verkeersongeval tussen twee auto's op de A65 bij knoop punt De Baars zijn gisteren acht mensen gewond geraakt, onder wie vijf kinderen. Alle betrokke nen zijn afkomstig uit Udenhout. Een elfjarig meisje met een hoofd wond moest ter observatie in het ziekenhuis blijven. Ondanks het feit dat zij een gordel droeg, werd zij uit de auto geslin- gerd. mmmmmmmmmmmmi door Floor Ligtvoet DEN HAAG - De websites van zeker dertig, veelal kleinere gemeenten zijn dit weekend uit de lucht ge haald omdat een hacker had aange toond dat ze zo lek waren als een mandje. Gegevens van burgers, ambtena ren en gemeentebesluiten waren SCHIEDAM - De Nationale Recher che heeft zaterdagmiddag in Schie dam een xtc-fabriek ontdekt en ontmanteld. Rechercheurs troffen in een loods op een bedrijventerrein een mo derne tabletteermachine aan voor de productie van xtc. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) giste ren laten weten. De installatie had een capaciteit van 100.000 pillen per uur. 1\vee mannen zijn aangehouden. In plas tic zakken en een emmertje zaten 110.000 tabletten. In een keuken stond een vat met 56 kilo MDMA, waarmee pillen geproduceerd kun nen worden. Een kilo van deze stof is voldoende voor 3.000 pil len. Een xtc-pil levert in Nederland 2,5 tot 3 euro per stuk op, maar in het buitenland is een pil veel meer waard. De totale waarde van de in beslag genomen xtc wordt dan ook geraamd op meer dan een mil joen euro. Ook ontdekten de rechercheurs nog eens 15.000 joints, vermoede lijk de handelsvoorraad van een coffeeshop. in te kijken en konden heel een voudig door onbevoegden worden gewijzigd. Het gaat om een heel ernstig lek, meent IT-deskundige en onderzoeksjournalist Brenno de Winter. Met eenvoudige hande lingen op de computer bleek het mogelijk om aan gegevens van in woners en ambtenaren te komen. Een hacker of slimme computerge bruiker kon zich op deze sites heel eenvoudig uitgeven als een bewo ner en in zijn naam bijvoorbeeld een bouwvergunning aanvragen. „De bewoner heeft vervolgens een probleem want deze handelingen zijn wel rechtsgeldig omdat ze via DigiD zijn gedaan." Zaterdag kwam het lek aan het licht. De Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) was gelijk doordrongen van de ernst en verzocht de betref fende dertig gemeenten hun site direct op zwart te draaien. Daaron der waren geen Zeeuwse gemeen ten. Wanneer de sites weer veilig zijn, kon een woordvoerder niet voorspellen. Het lek kon ontstaan omdat de sites draaien op een ver ouderde Windows-versie. Hier door was het mogelijk om DOS-commando's via de web- browser uit te voeren, legt De Win ter uit. Dit houdt in dat de inhoud achter de website ook veranderd, aangepast of zelfs verwijderd kon worden. Het wordt tijd dat de over heid erkent niet alle kennis op het gebied van internetbeveiliging in huis te hebben, vindt hij. Prijzen pp o.b.v 2 pets, per kamer/hul <atl. Calamiteilenfonds/reservenngskoslen. De kortingen zijn reeds verwerk! in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5