genoeg vasthouden 2 sport 131 de betere ploeg Kloetinge wint en staat nu boven rivaal Hoek Zaamslag schiet na de ommekeer met scherp Actie van Deenen levert AZW nog een punt op Haeseleer speelt tegen beter weten in Ruime zege Lekaj met Nieuwdorp maandag 10 oktober 2011 imw Door de blessures van Lionel Lord (voet) en Raymond Wolff (vocht in een pees) was de spoeling zaterdag opnieuw dun bij Hoek. Jorrit D'Haeseleer speelde te gen XerxesDZB een sterke wedstrijd, had twee keer kunnen en moeten scoren, maar moest na een uur gewisseld worden. „Ik heb donderdag tijdens de trai ning een knieblessure opgelopen", vertelde de spits. „Eigenlijk kon ik helemaal niet spelen. Maar met deze smalle selectie had ik weinig keus." door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De klok op het score bord stond op 89 minuten en vijf tien seconden, toen het veld in eens helemaal open lag voor Regi- lio Pinas. De aanvaller van Hoek snelde richting het doei, zag de twee meegekomen ploeggenoten links van hem over het hoofd, haal de van een meter of tien uit en zag de bal via het. lichaam van Xerxes- doelman Lex van Haeften net naast de verkeerde kant van de paal hobbelen. De winnende tref fer, waar iedereen bij Hoek stie kem op hoopte, kwam er daardoor niet meer. Stel dat Pinas die bal had binnen geschoten? Was het dan een gesto len zege geweest? Of een toch wel verdiende overwinning? Het ant woord viel moeilijk te geven. Op basis van het eerste halfuur had ie dereen gezegd dat alleen Hoek de drie punten had verdiend. Maar op basis van de tweede helft leek vooral de thuisploeg aanspraak te mogen maken op de overwinning. Hoek ontsnapte na rust een aantal keren aan een achterstand, maar kreeg zelf ook mogelijkheden om het duel definitief naar zich toe te trekken. Duidelijk was wel dat de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser het hoge niveau van het eerste halfuur niet vast kon houden. XerxesDZB had in die fase op het prachtige kunstgras niets te vertellen tegen Hoek, dat de bal snel van voet tot voet liet gaan. Jorrit D'Haeseleer verzuimde na een steekpass van de sterk spelende Sebastian Her mans de 0-1 te maken, maar Pinas deed dat even later wel. Met de bal aan de voet sneed hij door het hart van de verdediging en liet Van Haeften kansloos. Negen mi nuten later stond Pinas ook aan de basis van de 0-2. Zijn schot kwam terug van de lat, maar de bal kaat ste via de rug van de doelman over de lijn. „Dat was het beste halfuur van dit seizoen", zei Ruud Pennings. De trainer was minder gelukkig met wat hij in het restant van de eerste helft te zien kreeg. XerxesDZB kroop uit z'n schulp, nam het heft in handen en had de achterstand bij rust al rechtgetrokken. Bij de 1-2 viel Jordi de Jonghe op één van zijn weinige foutjes te betrappen. De doelman maakte bij een corner een wat aarzelende indruk, sloeg de bal half weg en zag Serginho van Axel-Dongen de afvallende val binnenschieten. Dat het voor rust ook nog gelijk werd, had Hoek vooral aan zich zelf te danken. Eerst verzuimde D'Haeseleer de 1-3 te maken, kort na die kans sloeg linksback Lionel Fitsch het advies van Pennings in de wind. „Ga even zitten", zei de trainer tegen de over zijn ham string klagende Fitsch. Pennings Karakteristiek XerxesDZB-Hoek 2-2 (2-2). 20. Regilio Pinas 0-1, 29. Lex van Haef ten 0-2 (eigen doelpunt), 37. Ser ginho van Axel-Dongen 1-2, 44.-Ke vin Vermeulen 2-2. Scheidsrechter: Y. El-Hayouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Sebastiaan Pot (XerxesDZB), Lionel Fitsch, Regilio Pinas en Fabi an Wilson (allen Hoek). Aantal toe schouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguiilo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch (46. Jozué Weever); Sebastian Her mans, Mille Mendes, Ferry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer (59. Tijn Tielemans) en Regilio Pinas. wilde met een blessurebehande ling even rust in zijn ploeg bren gen, maar Fitsch ging niet zitten. Nog geen minuut later leidde bal verlies op het middenveld de 2-2 in. De organisatie bij Hoek was weg, de net ingevallen Kevin Ver meulen dook de ruimte in en schoot raak (2-2). „We moeten echt eens leren om een helft of een wedstrijd normaal uit te spelen", zei Ferry Alfons la ter. „Zelfs toen we met 2-0 voor stonden, sprintten twee jongens naar de bal om een ingooi te ne men. Daar snap ik helemaal niets van. Neem je tijd, pak even rust, zet de organisatie neer." Pennings: „Dat we het voor rust uit handen geven, heeft met slim migheidjes te maken. Ja, zo'n situa tie als met Lionel Fitsch is mis schien wel typerend. Ga een keer liggen voor een blessurebehande ling. Het gaat vaak om details." De trainer wilde niet te lang in de teleurstelling blijven hangen. „Het had bij rust 1-4 kunnen staan. Dat zou een reëel beeld hebben gege ven. Dan ga je ook anders de twee de helft in. Nu overheerste de te leurstelling, omdat het 2-2 stond. Toch hebben we het na rust weer goed opgepakt." Beide ploegen kregen in een op en neer gaande wedstrijd kansen om de volle winst te pakken. Voor de kans van Pinas, had Xerxes ook al twee goede mogelijkheden onbe nut gelaten. Pennings: „We had den met 4-2 kunnen verliezen of met 2-3 kunnen winnen. Het be langrijkste vind ik dat we in fases heel goed hebben gevoetbald. We creëerden kansen en scoorden, daar gaat het om. Ik zie een op gaande lijn en die moeten we nu vast zien te houden. Dan ben ik er van overtuigd dat we aan het ein de van het seizoen staan waar we willen staan. In het linkerrijtje." door Rudy Boogert KLOETINGE - „Ja, Daan had een flin ke jaap." Na een korte stilte kon Jaap Esser zijn lach niet meer in houden. De woordspeling over de oogwond van zijn tweelingbroer Daan tekende zaterdag de sfeer bij Kloetinge. De 3-0-overwinning op Nieuw-Lekkerland zorgde voor vrolijke gezichten en vrolijke woor den. Kloetinge staat keurig in het linkerrijtje én - dat vinden ze bij groen-wit minstens zo leuk - de club staat boven Hoek. Enige nuance is wel op zijn plaats. Kloetinge heeft in zijn zes duels nu tegen de onderste vijf ploegen van de ranglijst gespeeld, terwijl Hoek inmiddels al vier ploegen uit het linkerrijtje trof Niettemin is Kloetinge (negen punten) de Zeeuws-Vlaamse rivaal (zeven pun ten) gepasseerd. Wat Kloetinge- aanvoerder Jaap Esser betreft, had dat verschil overigens al groter moeten zijn. De wedstrijd van vo rige week bij Achilles Veen (3-0- verlies) zat hem nog wel dwars. „We hadden een totale offday. Bij ons begint het altijd met keihard werken. Thuis tegen Hoek voor 1500 man is dat niet zo moeilijk op te brengen, maar ook uit bij Veen moet je dat laten zien." Zater dag tegen Nieuw-Lekkerland was er weer wel die drie-musketiers mentaliteit. „Daarom is dit zo'n lekkere zege. Dat moest effe." Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 3-0 (1-0). 28. André Hol 1-0 (eigen doel punt), 61. Daan Esser 2-0, 77. Jaap Es ser 3-0. Scheidsrechter: T. Oussoren (Amersfoort). Gele kaart: Jaco van der Schee, Jaap Esser (beiden Kloetinge), Diejego Biekman, Patrick Kleijn en Damiën Muller (allen Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 400. Bijzon derheid: Daan Esser valt in slotfase uit met een gescheurde wenkbrauw. door Peter van Kouteren EVERDINGEN - Zaamslag behield door een ruime 1-5-zege bij SC Everstein aansluiting met de subtop in de eerste klasse C. De Zeeuws-Vlamingen waren een uur lang niks beter dan de thuisploeg, maar schoten in het laatste halfuur met scherp. Joris Rademakers en Ugur Kahveci namen ieder twee doelpunten voor hun rekening, nadat beide ploegen met 1-1 de rust waren inge gaan. De Zeeuwen kwamen na tien minuten spelen op 0-1 door een treffer van Jordy Bakker, die een goed opgezette aanval doeltref fend afwerkte. Lang kon Zaamslag niet van die snel verkregen voor sprong genieten. De thuisploeg antwoordde meteen. Edin Suley- mani profiteerde van matig verde digen (1-1). Direct na de hervatting nam SC Everstein het initiatief nam. De thuisploeg drong goed spelend Zaamslag ver op eigen helft terug en kreeg een paar mogelijkheden. Uit het niets kwam Zaamslag na een uur spelen echter op voor sprong. Joris Rademakers leste een schot, dat onder de lat binnen viel: 1-2. Het betekende de ommekeer in de wedstrijd. Jordy Bakker lag aan de basis van de derde Zeeuws- Vlaamse treffer. Hij werd onregle mentair gestopt, waarna Ruben de Gans (SC Everstein) met rood mocht vertrekken en Rademakers de toegekende strafschop benutte (1-3). Zaamslag zat daarmee op ro zen tegen een ploeg die de weg he lemaal kwijt was. Koen Post be diende Kahveci op maat, waarna het 1-4 werd. Twee minuten voor tijd behield Jordy Bakker het over zicht en bediende Kahveci: 1-5. Frank van Kouteren (rechts) schoot prachtig de 1-0 binnen tegen Seroosker- ke, maar kreeg in de tweede helft direct rood. foto Mark Neelemans MIDDELBURG - In de tweede klasse E maakte koploper Dinteloord geen fout. In Oosterland werd Dui- veland met 3-0 verslagen. Ardian Lekaj boekte een klinkende zege met Nieuwdorp. De trainer zag zijn ploeg met 5-1 winnen. Nieuwdorp-Arnemuiden 5-1 (1-1): Marinus Baas 0-1, Martin Smaardijk 1-1, Teun Rentmeester 2-1, Niels Mul der 3-1, Ferhan Topal 4-1, Arjan Franse 5-1. Duiveland-Dinteloord 0-3 (0-2): Da- vey van Merriënboer 0-1, Willem van der Wegen 0-2, 65. Davey van Merriënboer 0-3. DFS-Yerseke 4-5 (1-2): Anco van der Linde 1-0, Urvin van Hekelen 1-1, Erik Boedagjan 1-2, Pieter de Munnik 2-2 en 3-2, Arjen de Koeijer 3-3, 3-4 en 3-5, Donadoni Warrenaar 4-5. Zwaluwe-Bruse Boys 0-0. Dauwendaele-SSV65 2-2 (0-1): Salim Sandee 1-0, Mart de Kroo 1-1, René Zwamborn 1 -2, Marnix van Wijngaar den 2-2. i door Robin Hamelink TERNEUZEN - Dankzij een 3-1-over- winning op Domburg pakte VCK de koppositie in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Heinkens- zand kwam tegen Veere niet ver der dan 0-0 en ook bij Oostkapel- le-De Meeuwen was dat de eind stand. Noormannen boekte een 3-2-over- winning op Bevelanders en Nieuw- land is eindelijk van de hatelijke nul af Hoedekenskerke werd met 4-1 verslagen. AZW kwam op eigen veld tegen 's-Heer Arendskerke niet verder dan 2-2. De ploeg van trainer An- toine Thoen staat nu vierde. AZW-'s-Heer Arendskerke 2-2: AZW had een overwicht, maar vergat meer doelpunten te maken. De bezoekers kwamen na een kwartier al op voorsprong, dankzij Stefan van Sabben. Uit een vrije trap van Wouter Boeije kopte Mus tafa Yilmaz de Axelaars op gelijke hoogte. Een half uur voor tijd kreeg 's-Heer Arendskerke een strafschop na hands van een AZW-speler. Pieter Adema benut te de penalty en zette zijn ploeg weer op voorsprong. Toch werd het nog gelijk na een individuele actie van Daniel Deenen: 2-2. Heinkenszand-Veere 0-0. VCK-Domburg 3-1 (1-1): Stefan Wiele- maker 1-0, Martijn Minderhoud 1-1, Stefan Wielemaker 2-1 en 3-1. De Noormannen-Bevelanders 3-2 (2-1): Danny Huibregtse 1-0, Niels Bou- terse 1-1, Mark Minderhoud 2-1, Ger- rit van Rijn 2-2, Mark Minderhoud 3-2. Nieuwland-Hoedekenskerke 4-1 (1-0): Joey van Belzen 1-0 en 2-0, Jar- mo Stoel 2-1, Jordy van Waarde 3-1 Bart-Jan Kroes 4-1 (strafschop). Oostkapelle-De Meeuwen 0-0 (0-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59