Op de fiets zeilen door 141 zeeland Specialistische opleiding voor bewuste studiekeuze Horeca wil partner reus Maximiliaan Lezing: borstkanker met werk of uitkering Auto belandt in sloot langs Tractaatweg 't Vogelnest officieel open als brede school Team Visserijmuseum wint kennisquiz almanak Monster COMFORTVERVOER Makkelijk en ontspannen over de wegen snellen Aaibaarheid dieren trekt kinderen naar het Havenfort maandag 10 oktober 2011 HULST Horeca en ondernemersvereniging stellen een deel van de opbrengst van het Trappistenweekend be schikbaar aan de Stichting Reus Hulst. Die moet de Hulster reus Maximiliaan van Oostenrijk een partner schenken. In hotel-restau rant De Korenbeurs aan de Grote Markt wordt de hoogte van het be drag morgenmiddag officieel be kendgemaakt en overhandigd. TERNEUZEN Bedrijfsarts W. Souren en arbeids- deskundige UWV R. Griens hou den morgen vanaf 19.30 uur een le zing over borstkanker en werk WAO/WIA in de kerkzaal van streekziekenhuis De Honte. De re gionale afdeling van Borstkanker- vereniging Nederland wil mensen in borstkankermaand oktober de gelegenheid geven vragen te stel len aan specialistische kenners. 62Z2^j88ZZ8!g& MEEST CELEZEN 1. Speciale opleiding Zeldenrust. 2. Weer coniferenbrand. 3. Regio witte raaf huizenverkoop. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video WESTDORPE Een 35-jarige automobilist uit Ter- neuzen en een passagiere raakten zaterdag gewond toen ze - vermoe delijk door spoorvorming of aqua- planning - met hun auto in een sloot belandden langs de Tractaat weg ter hoogte van Westdorpe. De brandweer moest de beknelde slachtoffers bevrijden alvorens ze naar het ziekenhuis konden wor den vervoerd. HENGSTDIJK Brede school 't Vogelnest, waarin naast de basisschool ook peuter speelzaal 't Hobbelpaardje zit, houdt donderdag van 18.00 tot 19.00 uur open huis. 't Vogelnest opent die avond ook het kindercen trum, waar kinderen van o tot 13 jaar sinds deze zomer worden op gevangen. Om 18.45 uur verricht een aantal kinderen de officiële openingshandeling. BRESKENS Een team van het Visserijmuseum werd vrijdagavond winnaar van de door spellings- en spelletjesfanaat Rein Leentfaar uitgedokterde ken nisquiz. In de kantine van korfbal club BKC bleken Anke Verschoor, Hilde van Hoeyland, Nel Kousema ker en Hein Klooster de meeste kennis in huis te hebben. Behalve Breskense vragen over de hoogte van de vuurtoren en de naam van de hoogaars van Hoogstad, moes ten de deelnemers ook goed kun nen (hoofd)rekenen en taalkundig onderlegd zijn. TERNEUZEN - Leerlingen van het Temeuzense Zeldenrust-Steelant- college werken systematisch en doelgericht aan zo goed mogelijke leerprestaties via het landelijke pro ject Bèta Exellent. Het Platform Bèta Techniek heeft de opdracht gekregen voldoende bètatechnici op te (laten) leiden. Door dieper op de stof in te gaan en leerlingen uit te dagen, hoopt het platform dat doel te bereiken. Het Terneuzense college is toegela ten tot Bèta Exellent, omdat het een verdiepingscarrousel - met keuzes voor techniek, kunst en sport - heeft. De werkplekken- structuur bij de beroepsgerichte opleidingen Handel en Administra te. De vader van het Zeeuwse gezin houdt er nogal van om zijn 3-jarige tweeling te plagen. Zo krijgen de twee peuters regelmatig de kietel- en knuffeldood en wordt er heel wat af- gestoeid. Favoriet van zowel vader als de kinderen is 'het monster', een simpele handbeweging waarbij va der met zijn duim en vingers 'hapbe- wegingen' maakt en achter de peu ters aan rent. Zoals altijd gieren de kinderen het dan uit. Van het lachen, maar vooral ook omdat ze het span nend vinden, 's Avonds na het eten en net voordat papa naar zijn af spraak moest, werd dit spelletje weer gespeeld. Toen vader op het punt stond om te vertrekken, gingen de twee peuters in de deuropening staan en riepen ze: 'Dag monster!' door René Hoonhorst Zeilfietsen gaat, zeker met een beetje mee wind, nog een stuk soepeler dan ligfiet sen. Wim Schreuder denkt er dan ook serieus over om zijn ligfiets te verkopen en een 'whike', een zeilfiets, aan te schaf fen. Kan-ie toch nog wat vaker de auto laten staan om van woon plaats Bodegraven naar werkstek Hoofddorp en vice versa te gaan. Wim was met broer Wouter, woonachtig in Stolwijk, zondag morgen voor dag en dauw uit het Groene Hart van Holland naar Cadzand-Bad gereisd om een 'whi- ketocht' door Zeeuws-Vlaanderen te maken. Gewoon, om eens uit te testen hoe zo'n zeilfiets nou be valt. Datzelfde idee had Matthias De Wolf uit Sijsele. De Vlaming had weliswaar geen ervaring met ligfietsen, maar vloog vaker op een zeilwagen over het strand. Instructeur Tjaco Twigt had er dan ook alle vertrouwen in dat het trio de kneepjes van het zeilfietsen snel onder de knie had. „Op een driewieler verlies je ook als begin neling je evenwicht niet. Maar de ervaring van een strandzeiler of lig- fietser is altijd meegenomen." TWigts vertrouwen werd niet be- tie en Zorg en Welzijn beviel de beoordelingscommissie ook goed. De uitdagende lesmethodes en de werkplekkenstructuur helpen leer lingen een bewuste keuze voor hun vervolgopleiding te maken. „We zorgen er voor dat leerlingen zo worden geprikkeld dat ze ple zier krijgen in het door hen geko zen vak", meldt rector Jos de Kooning in een persbericht. Om veranderingen in het lesprogram ma te verwezenlijken, heeft de school enkele lokalen verbouwd. Zo heeft het Zeldenrust-Steelant- college naast aangepaste lokalen voor de beroepsgerichte vakken ook een technologielokaal en een sciencefloor. Een kwartet zeilfietsers op een dijk tussen Cadzand en Nieuwvliet. Voorop instructeur Tjaco Twigt en achteraan, in Tip? redactie@pzc.nl Honden die kunstjes doen, spreken niet alleen kinderen, maar ook ouders en andere volwassenen aan. foto Mark Neelemans HULST - Alleen de aaibaarheid van dieren trekt altijd al kinderen. De ietwat verlate Kinderdierendag in Hulst was daarom zondagmiddag ondanks het mindere weer een schot in de roos. Lara (8) kroop snel op de koets voor een rondrit- je. „Ik geniet enorm, want ik ben een echte dierenliefhebster." De dierendag werd opgevrolijkt met demonstraties van politiehon den, een ganzendrijver en een hondenschool. In de tent in het park achter het Havenfort waren onder meer vogels en knaagdieren te zien. Om kinderen kennis te la ten maken met dieren hoefje wei nig kunsten uit te halen, weet de doorgewinterde organisator Ben Durinck. „De formule staat als een huis. De jeugd vult het plaatje zelf in door te kijken, te ontdekken, te aaien en vooral te genieten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54