Zeeland PZCIn Winkeliers houden een eigen feestje i Coniferen blijven doelwit pyromanen Automobiliste uit Sas van Cent ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 gewond bij botsing tegen boom Spikey Lee brengt Dansweek op stoom in Scheldetheater Op de fiets zeilen door Zeeuws landschap Maandag 10 oktober 2011 Festivalweekend wisselt in kwaliteit Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl OOSTBURC Ondernemersvereniging VOO hoopt nog meer neringdoenden aan de club te binden door René Hoonhorst OOSTBURC - Winkeliers aan de Brouwerijstraat en Bredestraat van- Oostburg houden komende zater dag hun eigen feestje. Los van de Vereniging Ondernemend Oost burg (VOO) is het aan de oostelij ke entree van de Eenhoornstad op 15 okbober 'verwendag'. Op initiatief van bakker Joop Becks van 't Bakkertje verwennen 21 winkeliers de klanten komende zaterdag met presentjes en kortin gen. Becks wil de klanten een beet je compenseren, omdat ze er op de oostelijke toegangswegen naar het stadshart vaak bekaaid afko men. „Ze sluiten de straten ge woon af tijdens de Fokveedag, maar onze straten mogen nooit voor het verkeer dicht als wij eens een activiteit op poten willen zet ten." Bakker Becks kaartte zijn proble men aan bij de ondernemersvere niging, maar vond geen gehoor. Se cretaris Van den Ameele bevestigt dat hij nooit bij Becks is langs ge gaan. „Nadat ik had gehoord dat hij mensen schoffeerde tijdens de fokveedag had ik er niet veel zin meer in. De verkeersrégelaar werd door Becks voor van alles en nog wat uitgemaakt, terwijl de man ge woon automobilisten aanhield en vroeg waar ze heen moesten. Als ze in het afgesloten centrum moes ten zijn, wees hij ze de weg. Maar als ze in Brede- of Brouwerijstraat moesten zijn, konden ze gewoon doorrijden." Van den Ameele meent dat de on min vooral aan misverstanden ligt. Zo staat de gemeente afsluiten van Brouwerij- en Bredestraat niet toe, omdat er bussen en hulpverleners door moeten. De secretaris juicht het toe dat winkeliers van de twee straten een actiedag houden. „Maar als ze dat nou hadden laten weten, hadden we het op de site van de VOO gezet en kunnen aan kondigen op activiteitenborden aan toegangswegen van Oost burg." Van den Ameele onder schrijft dat de Vereniging Onderne mend Oostburg net als de Sluise middenstandsvereniging het meest succesvol aan de weg tim mert als zoveel mogelijk onderne mers zich aansluiten. Becks vroeg voorzitter Ronny Rammeloo onlangs nog eens na te denken over tariefsdifferentiatie. Maar Van den Ameele wijst er op dat de VOO introductiekortingen kent. „Het eerste jaar betaalt een ondernemer de helft aan contribu tie en het tweede jaar 75 procent." TERNEUZEN - De Dansweek Zeeland knalde gisteren uit de startblokken met een presenta tie van alle dansstijlen in het Terneuzense Scheldetheater. Tijdens een 'dansproeverij', op initiatief van de Stichting DanZee en Scoop, kwamen 's middags alle in Zeeland be oefende dansen aan bod. Spikey Lee Claes- sens gaf 's morgens al een workshop urban en modern dance (zie foto). Daarna namen enke le tientallen gevorderde dansamateurs deel aan audities voor Dance Date. De besten on der hen maken kans op een rol in een profes sionele productie. Deze week staan nog heel wat meer Zeeuwse dansevenementen op de rol: www.scoopzld.nl/dansweekzeeland. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst TERNEUZEN - Bewoners van de Zel- denrustlaan in Terneuzen hebben in de nacht van vrijdag op zater dag voorkomen dat een meterslan ge coniferenhaag af zou branden. Even voor half een zaterdagmor gen werd de brand in de coniferen- haag ter hoogte van de bushokjes tegenover het Zeldenrust-Steelant- college ontdekt. Vanaf een flinke afstand waren de vlammen en de rookontwikkeling goed te zien. Dankzij het snelle optreden van omwonenden aan de Zeldenrust- laan werd voorkomen dat de brand zich tot de hele haag uit kon breiden of kon overslaan naar be lendende woningen. De brand weer is nog wel ter plaatse geweest om na te blussen en er voor te zor gen dat de vlammen niet opnieuw uit de haag konden slaan. De Terneuzense brandweer moest nog geen week eerder, zondag 2 ok tober, op de hoek van de Jacob Catsstraat en de Axelsestraat een coniferenbrand blussen. Een half jaar daarvoor was het ook al diver se keren op verschillende plaatsen in de stad raak. De politie hield destijds een meisje van 14 aan, maar die bleek niets met de brand te maken te hebben. Ook nu wordt brandstichting weer vermoed, maar de politie heeft nog geen aanhoudingen kun nen verrichten. koewacht - Een 32-jarige automo biliste uit Sas van Gent raakte gis termiddag even na half vijf ge wond bij een ongeluk in de Hazela renstraat in Koewacht. De bestuurster, die uit de richting Axel/Zuiddorpe kwam, raakte in een bocht - waarschijnlijk door het gladde wegdek - van de weg en botste tegen een boom. De brandweer moest er aan te pas ko men om de Sasse uit haar benarde positie te bevrijden. Ze knipten een deur los om haar achter het stuur vandaan te krijgen. De twee opgeroepen traumahelikopters kwamen door de slechte weersom standigheden uiteindelijk niet in actie. De vrouw is met onbekende verwondingen door een ambulan ce naar het ziekenhuis in Terneu zen vervoerd. Spuitgasten waren daarna nog enige tijd bezig met het schoonmaken van de weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53