Mytilus klimt naar subtop 381 sport Basketballers Smokkelhoek Tweede houden Starz'8i van zich af hockeyers6 Zeeuwse rugbyclubs aan kop Van Lieren terug bij Hexagon VOLLEYBAL Goese formatie wint thuis met 3-1 van OKK'70 B fiwulu e——wbirtiroriul^aaaaaib maandag 10 oktober 2011 fa>tWM«*w«8]iwwi'wa»»ifiBii* 1 miiMiifwaiiiiiii1 mvi door Hans Markusse middelburg - De Zeeuwse rugby clubs zijn goed op dreef. Oemoe- menoe gaat na vijf duels aan de lei ding in de tweede klasse zuid, ter wijl Tovaal ongeslagen de ranglijst aanvoert in de vierde klasse zuid west. Oemoemenoe won in Val- kenswaard met 17-26 van Vets, ter wijl Tovaal met naaste concurrent RRC 2 geen enkele moeite had: 60-7. Oemoemenoe-trainer Henny Zandbergen kon in het uitduel bij Vets geen beroep doen op Quin- ten van Dijk en Fabien Legrand, die een voorlopige schorsing van twee wedstrijden uitzitten. On danks de omzettingen domineer den de Middelburgers de openings fase. Via 0-12 en 7-19 werd het 14-19 bij rust. Halverwege de tweede helft ver kleinde de thuisclub de marge tot 17-19 en de Middelburgers hadden tien minuten voor het einde van de wedstrijd alle geluk van de we reld dat Vets een penalty-kick recht voor de palen niet benutte. Voor de zekerheid bracht Zandber gen in de laatste vijf minuten de licht geblesseerde Yedney America binnen de lijnen en vlak voor het eindsignaal tilde hij de score met een razendsnelle rush naar 17-24. Joey Luitwieler bepaalde de eind stand op 17-26. Tovaal kwam al in de derde mi nuut via aanvoerder Maurice Boel houwers op 5-0. Via Alex Vlieland en Rik Markusse liep de thuisclub uit naar 17-0, waarna Boelhouwers het duel in de 26e minuut met op nieuw een try en een tweede con version definitief in het slot gooi de: 24-0. Bert Bakker en Alex Vlie land bepaalden de ruststand op 36-0. Na rust trokken de Goesenaren de goede lijn door. Alex Vlieland, Koen Spaas, Matthijs van Roem- burg en Amoud Wouters maakten nog try's. Aan het einde van de wedstrijd maakte Reinier de Haan zijn ren tree en scoorde RRC 2 nog tegen. schore - Laurens van Lieren keert terug naar Schore. De succesvolle dressuurruiter stopt met zijn werk bij zijn huidige werkgever Presi dents Dressage Stables in Stad aan 't Haringvliet en gaat zich concen treren op studie en werk op het ge bied van coaching en manage- ment-ondersteuning. Op Stal Hexagon in Schore, waar hij uitgroeide tot een vaste waarde in het nationale team, gaat Van Lieren een aantal paarden trainen. Hij hoopt Presidents Wonderboy mee naar Schore te nemen. Met dat paard werd hij onder meer Nederlands kampioen in de klasse ZZ-licht. Ook enkele Hexa- gon-paarden krijgt hij onder zijn hoede. door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus boekten zaterdag in de promotieklasse de tweede zege op rij en werkten zich op naar een plaats in de subtop. De mannen van WS'92 kregen in de regiodivi sie met 4-0 klop van Krimpen. De vrouwen van de Vlissingse club verspeelden bij Voko een 0-2 voor sprong en gingen met 3-2 de boot in. City Bril/Krimpen-WS'92 4-0 (27-25 25-17 25-18 25-23): Hoewel WS'92 met een krappe selectie was afgereisd, waren alle posities op papier goed bezet. In het veld vlissingen - In de eerste divisie be haalden de basketballers van BC Vlissingen gisteren hun eerste ze ge. Lokomotief werd 85-59 versla gen. Ook Smokkelhoek won. Mannen. BC Vlissingen-Lokomotief 85-59: De jonge ploeg van coach Arjan de Bruijn begon geconcen treerd, wat meteen een io-o-voor- sprong opleverde. Deze marge bleef gehandhaafd tot het einde van het eerste kwart: 21-10. In het tweede kwart schoot BC Vlissin gen met scherp. Een serie driepun ters leverde een 40-17-voorsprong op. Na de 43-22-ruststand drukte Vlis singen door naar 62-32. Daarna profiteerde Lokomotief van het lengteoverwicht en kwam de was daar echter weinig van te zien. De Vlissingers waren in de eerste en laatste set weliswaar dicht bij winst, maar goed ge speeld werd er zeker niet. De servi cepass was de hele wedstrijd on der de maat, waardoor WS'92 in aanvallend opzicht geen potten kon breken. Omdat de Vlissingers er bovendien niet in slaagden om de thuisploeg serverend onder druk te zetten, kon Krimpen het initiatief nemen. Nadat in de eer ste set twee setpunten onbenut waren gebleven, liep WS'92 in het restant van de partij achter de feiten aan. Mytilus-OKK'70 3-1 (25-15 25-22 ploeg terug tot 66-51. In het laatste kwart maakte Sjors van de Poel met een serie scores een einde aan de illusies van de ploeg uit Voor burg. Scores BC Vlissingen: Sjors van de Poel 15, Stefan Schrier 14, Michel Bosters 14, Benjamin Steenbeek 12, Amar van Sluijs 9, Dominique van Hove 9, Emilio Jangbahadoer 5, Abdul Zom- bra 5 en Raylin Jimenez 2. Starz'81-Smokkelhoek 70-79: In Kaatsheuvel begon het verjongde Smokkelhoek fel aan de wedstrijd en liep uit naar 8-17. In het tweede kwart liep de ploeg uit Kapelle door een aantal fastbreaks verder uit naar 26-38. Na rust veranderde Starz'81 zijn verdediging naar man-to-man. De ploeg probeerde vroeg druk te zet- 19-25 25-15): Mytilus bezorgde OKK'70 de eerste nederlaag. Dat gebeurde met goed spel tegen een degelijk spelende en geroutineer de tegenstander. De Goesenaren bestookten de opponent met een lastige service en beschikten over een sterk blok. Vooral Bert-Jan Duits, die in de slotfase met een spierscheuring uitviel, onder scheidde zich. De thuisploeg nam met uitzonde ring van in de derde set steeds in een vroeg stadium een voor sprong van vier, vijf punten. Na verlies in de derde set pakten de Bevelanders goed passend de draad weer op. ten op de Kapelse aanvalsopbouw. Hierdoor kwam Starz'81 wel beter in zijn spel, maar men kon nooit dichterbij komen dan vier punten. Smokkelhoek kwam niet verder in de problemen en won de wed strijd met 70-79. Scores Smokkelhoek: Wouter Lunen- borg 16, Mare Eversdijk 13, Michiel Schrier 13, Nico Schroder 8, Richard Dekker 8, Ron Polderman 6, Henk van den Doel 4, Laurens Lamper 4, Jarco Lu- teijn 4 en Roald de Bruijne 3. Bij de vrouwen verraste BC Vlis singen de koploper van de hoofd klasse Virtus. Na verlenging hiel den zij met 71-64 de punten in ei gen huis. In de overgangsklasse was BV Souburg oppermachtig in de Zeeuwse derby tegen Volhar ding. Voko-WS'92 3-2 (19-25 15-25 25-22 25-17 15-7): De vrouwen van WS'92 incasseerden de tweede opeenvolgende nederlaag. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. WS'92 kwam goed uit de start blokken en deelde in de eerste twee sets de lakens uit. Na twee ruime setzeges volgde vanaf de derde set de ommekeer. Gemak zucht sloop in de Vlissingse gele deren, waardoor Voko in het zadel werd geholpen. De thuisploeg ser veerde beter dan in de eerste twee sets, kreeg aan het net vleugels, trok de winst alsnog naar zich toe en stuurde WS'92 met een kater naar huis. terneuzen - De hockeyers van vierdeklasser Goes hebben giste ren voor de tweede keer dit sei zoen gewonnen. Het Bevelandse team was in Terneuzen met 3-4 te sterk voor Olympia. Een iets beter Goes nam in de eer ste helft een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Eric-Paul Boeters en Tomas Giele. Het werd zelfs kort na de pauze 0-3 via Ste ven Sijnja. Daarmee leek de wed strijd beslist. Het jeugdige Olym pia toonde echter veerkracht en kwam terug tot 2-3 door treffers van Tim Boerbooms. Goes ant woordde met de 2-4 van Joris Kruitbosch. Toch gaf de thuisploeg zich niet gewonnen. Via Martijn Lafarre werd het nog 3-4. Mytilus is in afwachting van een smash van OKK'70. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50