sport 33 tot succes Deurloo belangrijk bij Tholense Boys SPS komt slechte start toch nog 's Lands Welvaren: één te boven in tweede helft oorwassing, één zege maandag 10 oktober 2011 tgggassisawmmmmwifs?.g^g*iikabas»«irewi58a«^ iw»i i n 'i"hinmiwiiiwi1 ^&<a3k^.2«i^^fesit«e:vttksbgya£g5*ii»i^^ 'Ik zie graag aanvallen waarin alle spelers meedoen, ook de backs en de centrale verdedigers' Nieuwdorp-trainer Ardian Lekaj door Roeland van Vliet NIEUWDORP - De voetballers van tweedeklasser Nieuwdorp profiteer den zaterdag optimaal van de vorm crisis bij Amemuiden. „Al weken la ten we goed spel zien, maar nu leid de dat eindelijk weer eens tot het gewenste resultaat", zei trainer Ar dian Lekaj na de 5-1-overwinning. Lekaj zag de zege als een collectieve prestatie. „Ik zie graag aanvallen waarin alle spelers meedoen, ook de backs en de centrale verdedigers. Vandaag gebeurde dat heel goed. Bij balverlies van Amemuiden scho ven ze allemaal door", zei hij. „En ook mooi was dat we met z'n elven het einde haalden." Daarmee verwees hij naar de eerde re rode kaarten voor Ferhan Topal en zijn zoon, Giovanni Lekaj. Bei den werden voor vier duels ge schorst en waren er zaterdag dus niet bij. Mede door die twee prenten stond Nieuwdorp na vijf duels op de ne gende plaats met slechts vijf pun ten. Lekaj: „De vorige trainer (los van Belzen) heeft een fantastische ploeg achtergelaten. Het is aan mij om zijn werk voort te zetten. Maar we staan nu nog een beetje te laag." De thuisploeg speelde in de eerste dertig minuten tamelijk onrustig te gen Amemuiden. Dat kwam mede door de vroege goal van Marinus Baas. Die was door Thijs Roovers, die een vrije trap verrassend snel nam, diep gestuurd. Vervolgens lob- de hij de bal prachtig over de uitko mende Ruben Otte heen. Daarna kregen de gasten nog enke le kansen op de 0-2, maar die wa ren niet aan hen besteed. In plaats daarvan viel na 29 minuten de 1-1 aan de andere kant. De treffer van Martin Smaardijk, die een korte voorzet van Arjan Franse bij de eer ste paal binnen kopte, kwam totaal uit de'lucht vallen. Nieuwdorp was namelijk tot dat moment nog niet gevaarlijk geweest. In het vervolg van de wedstrijd was de thuisploeg heer en meester. Ar- nemuiden kon niet met de tegen slag omgaan en stapelde fout op fout. De spelers van trainer Marco Groeneveld doolden over het veld en pakten de opkomende Nieuw- dorp-spelers nauwelijks aan. Dat was nog het best te zien bij de 2-1 van Teun Rentmeester. De ver dediger kreeg de bal op het midden veld, mocht meters maken en schoot van ruim twintig meter raak. Keeper Benny de Looff en tal van zijn medespelers vergaten hem een strobreed in de weg te leggen. Daarna voerden Niels Mulder (kop bal), Ferhan Topal (fraaie trap in linkerhoek) en Arjan Franse (inglij- der na voorzet Topal) de score op naar 5-1. Kort na de 4-1 werd Topal van achteren op de enkels getrapt door Serge Nöthen. De verdediger van Amemuiden kreeg daarvoor een rode kaart. Groeneveld zag het gespartel van zijn spelers met lede ogen aan. „Al le jongens kunnen goed voetballen. Dat hebben ze vorig seizoen laten zien, toen we tot in het laatste weekend meededen om het kam pioenschap in de tweede klasse. Maar nu is het spel al weken niet goed. We draaien als een vierkant wiel. Nieuwdorp voetbalde wel goed en heeft met deze winst een belangrijke slag geslagen." Nieuwdorp-Ameitiuiden 5-1 (1-1). 3. Marinus Baas 0-1, 29. Martin Smaardijk 1 -160. Teun Rentmeester 2-167. Niels Mulder 3-1, 80. Ferhan Topal 4-1, 89. Ar jan Franse 5-1Scheidsrechter: D.G. van Herk (Groot Ammers). Rode kaart: 81 Serge Nöthen (Amemuiden). Gele kaart: Roderiek Gakeer (Nieuwdorp), Leon van Belzen I en Marinus Baas (Amemuiden). Aantal toeschouwers: 200. ii iiwilll 1 l 1 mil—iimiiiii minimi ■iiimi—wi door Robin Hamelink MIDDELBURG - The Gunners blijft comfortabel aan kop in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Breda won met 2-0 van Kapelle. Tholense Boys ver sloeg in een aantrekkelijke wed strijd Krabbendijke met 5-3. Vos- meer-Noad'76 en Rillandia- MZC'11 eindigden beide in een 3-3 gelijkspel. WHS rolde SVG met 6-0 op. Krabbendijke-Tholense Boys 3-5: Vanaf de zeventiende minuut scoorde de ploeg uit Tholen bin nen tien minuten driemaal. Freddy Simons tekende voor de 0-1, Mat- thijs van Stee zorgde voor de 0-2 en [oey Deurloo maakte de 0-3. De ze klap kwam Krabbendijke niet meer te boven, maar de ploeg kwam nog wel knap terug. Elco Jan sen verkleinde de marge tot twee en via een eigen doelpunt van Ma rien Hopmans werd het 2-3. Deurloo zette het verschil weer op twee goals, waarna Elco Jansen de spanning weer terugbracht: 3-4. Uiteindelijk zorgde Deurloo voor de vijfde Thoolse treffer. WHS-SVG 6-0: Een simpele over winning voor de ploeg uit Sint-An- naland. Man van de eerste helft was Arvin de Witte: hij tekende voor een loepzuivere hattrick. De derde treffer kwam uit een straf schop. Na 45 minuten had SVG nog slecht negen spelers op het veld staan. Voor een grove overtreding en het beledigen van de scheids rechter werden twee spelers van SVG van het veld gestuurd. De tweede helft was gezapig en het tempo lag veel te laag. Patrick van Schertsen maakte meteen na rust de 4-0. Vervolgens duurde het tot de 85e minuut voordat er weer een goal viel. Tom Vroegop scoorde meteen maar tweemaal in een mi nuut Vosmeer-Noad'67 3-3: Jeroen Ver wijs tikte al vroeg in de wedstrijd een voorzet vanaf rechts in het doel: 0-1. Billal Azarkan deed dat ook voor Vosmeer en bracht de stand weer in evenwicht. Na rust schoot Rachid Bouhoudame be heerst de 2-1 binnen voor Vosmeer. Frank den Engelsman maakte weer gelijk met een schot dat van rich ting werd veranderd. Vosmeer kwam met tien man te staan na een discutabele rode kaart. Rachid Bouhoudame gaf een klapje op de schouder van een te genstander en kon vertrekken. Noad'67 rook bloed en ging op jacht naar een voorsprong. Bij een corner torende Rob den Engels man hoog boven iedereen uit en kopte de bal in de goal. Toch werd het nog gelijk. Hicham Benham- mau bezorgde Vosmeer met een kopbal een punt. Rillandia-MZC'ii 3-3: De ploeg uit Zierikzee kwam op voorsprong dankzij Frank Kristelijn. Jan Min- naard trok de stand weer gelijk. Na de rust bracht Martijn van Gruns- ven MZC'11 wederom op voor sprong. Opnieuw Jan Minnaard was verantwoordelijk voor de ge lijkmaker. Daarna maakte Van Grunsven ook de 2-3. Daarna kreeg MZC'11 enkele goede kansen op meer doelpunten, maar tien minu ten voor tijd zorgde Arjan Koop- mans voor een verdiende 3-3-eind- stand. The Gunners-Kapelle 2-0: Kapelle speelde goed en deed niet veel on der voor de koploper uit Breda. The Gunners, dat mat speelde, pak te wel drie punten. Meteen na de pauze maakte Remco Oomen de openingstreffer. Paul Pedersen bracht zijn club op 2-0. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SPS boekte in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal de tweede overwinning van het seizoen. Na een 2-0-ach- terstand bij rust werd Chrislandia met 4-2-verslagen. Smerdiek ging thuis hard onderuit tegen SKNWK (2-6). Stavenisse kwam niet in actie. SPS-Chrislandia 4-2: In wat vol gens SPS-insiders een 'draak van een wedstrijd' genoemd kon wor den stond de ploeg al na 29 secon den door een goal van Martijn de Jong met 1-0 achter. Ook daarna gaf SPS niet thuis en in de 37e mi nuut zorgde Arjan Nouwen voor de 0-2. Ondanks een goed gesprek in de rust ontsnapte het elftal van Peter van Poortvliet aanvankelijk een aantal keren aan de 0-3. Omdat Chrislandia ging leunen op de verdediging kantelde het duel als nog. Stefan Bogers zorgde voor de 1-2 en na een solo van Leonard Quist kwam SPS op gelijke hoog te. In de 89e minuut leidde een steekpass van Ramon Voshol tot de 3-2 van Jan-Pieter Bevelander. Na zeven minuten in blessuretijd maakte Voshol er ook nog 4-2 van. Smerdiek-SKNWK 2-6: Smerdiek startte slecht en keek al na een kwartier, na treffers van Robert Padmos, Wilco de Valk en Rob bert Uijl, tegen een 3-0-achter- stand aan. Daarna kwam Smer diek, dat in een wat gewijzigde for matie speelde, via Bart Stoutjes- dijk terug tot 1-3. In de tweede helft bleek SKNWK fysiek sterk en enorm scherp in de counter. Oleg Bondarenko zet te de Nieuwerkerkers op 1-4 en door twee doelpunten van op nieuw Padmos liep SKNWK uit naar 1-6. Stefan Lindhout verzacht te het leed van Smerdiek daarna nog wat. Stavenisse-Brouwershaven afge last. Brouwershaven meldde zich wegens een spelerstekort af bij Sta venisse. Onlangs stapten vijf spe lers uit Numansdorp op bij Brou wershaven. Voor de wedstrijd te gen Stavenisse had trainer Ed van Lent ook nog eens te kampen met drie blessuregevallen en met twee spelers die genoten van een vakan tie. Vrederust-WIK'57 3-1 (2-1). Mark Suijkerbuijk 1-0 en 3-1 (strafschop), Ca- miel Mulder 1-1, Hugo van Leeuwen 2-1. ZSC'62-Kogelvangers 2-2 (0-0). Robin Provoost 1-0 en 2-1, Erik van de Giessen 1-1, Edgar van de Giessen 2-2. door Joop van den Oudenhoven haarlo - Het topteam 's Lands Welvaren is er in de eredivisie van de topteamcompetitie in ge slaagd twee punten te veroveren. Van de regerend kampioen Etikon werd zaterdag met 6-0 verloren, maar van BC Arnhem met 2-4 ge wonnen. Hoewel er vorig seizoen twee keer een punt werd afgesnoept van de kampioen, is het toch geen verrassing dat er werd verloren van Etikon. De tegenstanders waren gebrand op revanche en sta ken in bloedvorm. Henri Til- leman had maar één beurt nodig in het 47/2, Patrick Niessen was in drie beurten klaar in het 71/2 en Jean Paul de Bruijn haalde in het bandstoten in maar vier beurten de finish. De Hulstenaar schit terde met een serie van 75 en vél de daarmee de Belg Frédéric Caudron. Tegen BC Arnhem deed de Beve- landse formatie wat het moest doen: winnen. Peter de Bree toon de zijn goede vorm nog maar eens en finishte na zeven beurten. Harrie van den Boogaard kwam wel dicht bij zijn tegenstander, maar winnen is er nog niet bij voor de Limburger. Caudron be sliste de strijd in Bevelands voor deel na zijn zege in het bandsto ten tegen landgenoot Robby Sonk. De driebanders van derde divisionist De Stene Brug behaal den tegen Veilingzicht 1 de volle buit binnen: 2-6. Alleen Wim de Kok verloor, maar die nederlaag werd ruimschoots gecompenseerd door ruime zeges van Edwin Ge luk, Arjo Hollestelle en Emile de Witte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47