Collectief aanvalsspel leidt 321 s Yerseke met hattrick De Koeijer langs DFS Met scherp schietende Mosiej bezorgt Kwadendamme eerste zege Acht spelers scoren voor Patrijzen Nieuwdorp klimt dankzij een flitsende 5-1-overwinning op Arnemuiden naar plaats zeven. De weg naar boven is ingezet. RCS geeft voorsprong na rust nog weg maandag 10 oktober 2011 door Klaas Verspoor TWEEDE KLASSE ZATERDAG MIDDELBURG - Yerseke heeft de laat ste weken patent op doelpuntrijke duels. Na de 7-4-zege op Internos won het elftal van trainer Jaimy van Bloppoel nu met 5-4 bij DFS. SSV'65 leek tegen Dauwendaele op weg naar de derde seizoensze ge, maar verspeelde die in blessu retijd: 2-2. DFS-Yerseke 4-5: Anco van der Linde zette DFS in een knotsgek ke wedstrijd op 1-0, maar via Ur- vin van Hekelen en Erik Boedag- jan kwam Yerseke nog voor rust op een 1-2-voorsprong. Na de pauze lag het initiatief aan vankelijk bij de thuisploeg. Door twee kopgoals van Pieter de Mun- nik nam het elftal uit Burgh- Haamstede een 3-2-voorsprong en even leek Yerseke rijp voor de slacht. Arjen de Koeijer dacht daar anders over, want met een loep zuivere hattrick draaide hij de stand om in 3-5. Vooral zijn twee de treffer - man uitspelen en ver woestend uithalen - was van gro te klasse. In blessuretijd kwam DFS via Donadoni Warrenaar nog terug tot 4-5. Door de zege in de stromende re gen verliet Yerseke de onderste re gionen. Dauwendaele-SSV'65 2-2: De Goese bezoekers maakten het spel. Salim Sandee hielp SSV'65 voor rust aan een o-i-voorsprong. Mart de Kroo trok in de tweede helft de stand weer gelijk. Een tweede doodspelmoment leidde tot de 1-2 van René Zwamborn. Doordat SSV'65 verzuimde het karwei af te maken, kon Marnix van Wijngaarden in de laatste se conden van het duel voor de 2-2 zorgen. Dauwendaele-trainer Paul Telussa prees zich gelukkig met het punt en bij collega Alexander van Keu len, zo gaf hij aan, overheerste de teleurstelling. Zwaluwe-Bruse Boys 0-0. Terneuzense Boys-Serooskerke 3-2 (1-0). Frank van Kouteren 1 -0, Evert- Jan van Opdorp 2-0, Gokhan Ersahin 3-0, Marlo Janisse 3-1, Robert Rijnberg 3-2. Rode kaart: Frank van Kouteren (Terneuzense Boys). MIDDELBURG - Zondag-tweedeklas- ser RCS gaf gisteren in de thuis wedstrijd tegen Madese Boys een 2-o-voorsprong uit handen. De ploeg van trainer Dennis de Nooijer speelde met 2-2 gelijk. Bei de Souburgse treffers werden ge maakt door Abdoe Abdendi. Poulegenoot Aardenburg slaagde er niet in de laatste plaats te verla ten. Het Zeeuws-Vlaamse elftal ver loor met 2-1 bij Roosendaal. RCS-Madese Boys 2-2 (2-0). Abdoe Abdendi 1-0, Abdoe Abdendi 2-0, Joost Jansen 2-1, Wouter de Laat 2-2. Roosendaal-Aardenburg 2-1 (0-0). Steve van Hulle 0-1Terry Jager 1 -1 Jeroen Hack 2-1. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Zowel Kwadendam me als Robur boekte gisteren zijn eerste overwinning in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Bij Kwadendamme scoorde Ma- riusz Mosiej vier keer. Renesse-Kwadendamme 1-6: Trainer Walter de Jonge van Ren- esse was na afloop zwaar teleurge steld in zijn groep en sprak zelfs over 'collectief falen'. Vanaf de bank had hij gezien hoe het nog puntenloze Kwadendamme al voor rust uitliep naar 0-4 door een treffer van Martijn Zuidhof en een hattrick van Mariusz Mosiej. Doel man Wilco Hoogerhuis zorgden met enkele fraaie reddingen voor een grotere achterstand. In de tweede helft liepen de Bevel anders uit naar 0-6 door Mariusz Mosiej en Bas de Winter. Pas kort voor tijd scoorde Vincent Goedege- bure tegens. Lepelstraatse Boys-Volharding 7-0: Anders dan de uitslag doet ver moeden was de wedstrijd voor rust in evenwicht, met voor beide ploegen wat kansen, maar geen doelpunten. De in de tweede helft fellere thuisploeg opende in de 53e minuut de score via Koen Boter- mans, waarna de ploeg pas goed op stoom kwam. Door doelpun ten van Corné Bovee, Roy van Loon (2x), Dennis Bogaard (2x) en Freek van Loon leed het team uit Ovezande een 7-0-nederlaag. Robur-Vosmeer 1-0: Een goede start leverde de thuisploeg in de eerste helft enkele scoringsmoge- lijkheden op, maar opnieuw bleek afronden een probleem voor Ro bur. In de tweede helft was Vosmeer de bovenliggende partij. Toch be zorgde Matthieu Miltiade, die voor rust een kopbal op de lat had zien eindigen, de Goese ploeg de eerste zege van dit seizoen. Hij scoorde in de zeventigste minuut. FC Moerstraten-Hansweertse Boys 4-2: Ondanks een snelle voor sprong voor Hansweertse Boys (Kevin Beenakker) stond er halver wege een 3-1-stand op het bord. Ramon Helmons, Jim van de Ber ge en Martijn Huysmans waren de doelpuntenmakers. Tijdens de rust werd doelman Ste fan Ridderhof, die terugkwam van een zware blessure, uit voorzorg vervangen door de 46-jarige lules de Vries, die als een soort vliegen de keep ging fungeren. Kevin Beenakker bracht met zijn tweede treffer de spanning terug, maar Stijn Boeijen besliste de wed strijd definitief in Brabants voor deel. MIDDELBURG - De voetballers van Patrijzen hebben gisteren in de vierde klasse A uitgehaald naar Hulsterloo. Het uitduel eindigde in 2-10. Na een kwartier stond het al 0-3 door treffers van Jordy den Toon der, Roy Haerkens en Mario Mul der. Hulsterloo, dat via Eric Goo's- sens nog voor rust tegenscoorde, onderging de afstraffing gelaten. Opnieuw Roy Haerkens, Pascal Zoeteweij en Boban Martinovic zorgden voor 1-6 halverwege. In de tweede helft haalde het elftal uit 's-Heerenhoek de dubbele cij fers door Boban Martinovic, Edwin Capello, Zjelko Martinovic en Riche Anbeek. Namens de thuisploeg scoorde (oery Verly nog tegen. Nieuwdorp-voetballer Arjan Franse glijdt in de 89e minuut van de Sloedamderby de 5-1 binnen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46