is terug bij Kloetinge sport 131 Geflatteerde zege koploper Wemeldinge Late remise Smerdiek GPC koopt niks voor complimentenregen Essers in spoor van Lourens' Oostkappeiie komt tekort op kunstgras Ede maandag 10 oktober 2011 Daan en Jaap Esser zijn de eerste tweeling die in dezelfde com petitiewedstrijd voor Kloetinge scoren. Er zijn wel twee broers die al eens in dezelfde wedstrijd scoorden: Alex en Marcel Lou rens. Lees meer over dit unieke feit op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats door Rudy Boogert KLOETINGE - „Ja, Daan had een flin ke jaap." Na een korte stilte kon Jaap Esser zijn lach niet meer in houden. De woordspeling over de oogwond van zijn tweelingbroer Daan tekende zaterdag de sfeer bij Kloetinge. De 3-0-overwinning op Nieuw-Lekkerland zorgde voor vrolijke gezichten en vrolijke woor den. Kloetinge staat keurig in het linkerrijtje én - dat vinden ze bij groen-wit minstens zo leuk - de dub staat boven Hoek. Enige nuance is wel op zijn plaats. Kloetinge heeft in zijn zes duels nu tegen de onderste vijf ploegen van de ranglijst gespeeld, terwijl Hoek inmiddels al vier ploegen uit het linkerrijtje trof Niettemin is Kloetinge (negen punten) de Zeeuws-Vlaamse rivaal (zeven pun ten) gepasseerd. Wat Kloetin- ge-aanvoerder Jaap Esser betreft, had dat verschil overigens al groter moeten zijn. De wedstrijd van vo rige week bij Achilles Veen (3-0-verlies) zat hem nog wel dwars. „Vorige week zaten té veel spelers niet in de wedstrijd", vond hij. „We hadden een totale offday. Bij ons begint het altijd met keihard werken. Thuis tegen Hoek voor 1500 man is dat niet zo moeilijk op te brengen, maar ook uit bij Veen moet je dat laten zien." En dat ontbrak eraan. Zaterdag tegen Nieuw-Lekkerland was er plots weer wel die drie-musketiers-men- taliteit. „Daarom is dit zo'n lekkere overwinning. Dat moest effe." De driepunter was ook allerminst geflatteerd. Kloetinge speelde ge concentreerd, gunde de tegenstan der nauwelijks de bal en creëerde regelmatig zijn kansen. In het eer ste kwartier was Mark Schuit de spil in drie aanvallen. Na drie mi nuten legde hij een voorzet op het hoofd van Mats Willemse, drie mi nuten later bediende hij Josimar Pattinama en na twaalf minuten zette hij ook John Schot alleen voor de keeper. De momenten van Schuit kregen echter geen kroon. Na een klein halfuur, waarin Nieuw-Lekkerland louter figureer de, vond Kloetinge het gaatje. Na dat eerst in een scrimmage de bal het nog vertikte om binnen te val len, gebeurde dat bij de aansluiten de hoekschop wel. Mats Willemse nam 'm, Michel Maaskant kopte en via de rug van een tegenstan der caramboleerde de bal binnen: 1-0. Maaskant claimde de goal, maar zijn kopbal zou zonder tus senkomst van André Hol geen doel hebben getroffen. Na de rust eisten de broers Esser een hoofdrol op. Na een uur maak te Daan de tweede treffer van Kloetinge en zijn eigen tweede van het seizoen. Hij rondde een steekbal van Schuit bekwaam af. Een klein kwartier voor tijd soleer de John Schot aan de rechterkant Karakteristiek Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 3-0 (1-0). 28. André Hol 1-0 (eigen doelpunt), 61. Daan Esser 2-0, 77. Jaap Esser 3-0. Scheidsrechter: T. Oussoren (Amersfoort). Gele kaart: Diejego Biekman, Patrick Kle- ijn, Damiën Muller (allen Nieuw- Lekkerland), Jaco van der Schee, Jaap Esser (beiden Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee, Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Timo Jan sen; Mats Willemse, Jaap Esser; Jo hn Schot, Daan Esser (83. Jerfy Booy), Mark Schuit; Josimar Pattina ma (90+2. Rogier Veenstra). van het veld. Vanaf de achterlijn legde hij de bal terug op Jaap Es ser, die met zijn tweede goal ooit voor Kloetinge de wedstrijd in het slot gooide (3-0). Nieuw-Lekker land was rijp voor een grotere slachtpartij, maar Kloetinge was in een milde bui. Voor Jaap Esser was de goal een opsteker in zijn nieuwe rol. Door het wegvallen van Corné Schilper- oort is de aanvoerder doorgescho ven van centrale verdediger tot 'controlerende middenvelder met aanvallende impulsen'. „Dat is las tig", bekende hij zaterdag. „Op het middenveld moet je voetballend meer brengen en dat is niet mijn sterkste punt. Ik heb er wel 's ge speeld, maar dat was samen met Corné. Dan zorgde hij voor het voetballende gedeelte en ik kon lekker schoffelen." Een voorkeur voor zijn vorige of nieuwe rol wilde hij zaterdag niet uitspreken. „Het is te makkelijk om nu te zeggen dat ik het verdedi gen leuker vind", zei hij. „Als ik op het middenveld drie goede wed strijden speel, zeg ik misschien weer iets anders. Ik moet groeien in deze nieuwe rol." Daarvoor zal Esser de tijd krijgen, want Schilper- oort (die hij overigens ook als aan voerder is opgevolgd) is tot de win terstop sowieso uit de running met een hoofdblessure. Over hoofdblessures gesproken. Jaaps broer Daan viel zaterdag kort voor tijd uit met een bebloed hoofd. Eerder in de wedstrijd was hij al aan zijn oog geraakt, maar in de 83e minuut ging een nieuwe tik gepaard met veel bloed. Daan Es ser werd gewisseld voor Jerfy Booy (die daarmee debuteerde) en zette samen met verzorger Jan Kloet meteen koers naar het zie kenhuis. De jaap van Daan werd uiteindelijk gedicht met vier hech tingen. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Wemeldinge won in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal ietwat geflatteerd bij Borssele (1-6) en blijft drie punten voor op MZVC. Lewedorpse Boys en Wolfaartsdijk boekten nipte overwinningen. Borssele-Wemeldinge 1-6: In de eerste twintig minuten was Bors sele veel beter en kwam de thuis ploeg verdiend op voorsprong. Ste fan Boonman maakte de treffer. Daarna werd Wemeldinge wakker en zorgde Niels Kole voor de ge lijkmaker. Martin Lukasse schoot de gasten op voorsprong en Den nis Wisse bracht het verschil op twee doelpunten. Na de rust begon Borssele weer goed, maar was het toch weer We meldinge dat veelvuldig scoorde. Remy Bruijnooge was verantwoor delijk voor de 1-4 en Pieter Bolle maakte daarna nog twee treffers. Colijnsplaatse Boys-Lewedorp- se Boys 0-1: Al na acht minuten strafte Jasper Verdonk een foute inspeelpass van Colijnsplaatse BERKEL EN RODENRIJS - Tot diep in de blessuretijd leek het vrouwen team van Smerdiek af te stevenen op een overwinning, maar toen viel de gelijkmaker van Berkel nog: 4"4- De Zeeuwse eersteklasser begon sterk en kwam in de eerste minuut al op voorsprong dankzij Angeli- que Hage. Nog voor rust (2-3) scoorden ook Corina Luijks en An ne Hage. Direct na de pauze werd het direct 3-3 na een fout van keepster Agnie- ta Nouwen. Anne Hage maakte de 3-4, waardoor Smerdiek leek te gaan winnen. Maar in de slotsecon den verspeelde het team nog twee punten. „Dit was onze minste wed strijd tot nu toe", aldus Brouwer. Boys af: 0-1. Bij de thuisploeg wilde de bal er maar niet in en Le wedorpse Boys bleef gevaarlijk op de counter. Beide ploegen slaag den er echter niet in om nog te scoren. Wolfaartsdijk-Apollo'69 2-1: Voor rust was Wolfaartsdijk beter en kwam de ploeg op voorsprong na een foutieve terugkopbal van Apollo'69. Thijmen van der Baan pikte de bal op een benutte het buitenkansje. Na rust had Apollo de wind in de rug en begonnen de gasten uit 's-Gravenpolder ste vig aan te dringen. Op aangeven van Bas de Kraker trok Robin Braam de stand weer gelijk. Een puntendeling was verdiend ge weest voor de gasten, maar daar dacht Ricardo van Beveren anders over. Met een afstandsschot van twintig meter knalde hij de bal via de binnenkant van de paal in de goal: 2-1. MZVC-Spui 4-0 (1-0). Joram Rijkse 1 -0, Kevin Krieger 2-0, Ruud Rooze- mond 3-0, Rene Kerkhof 4-0. Kruiningen-Waarde en SVD-Vlissingen afgelast. EDE - De vrouwenvoetbalsters van hoofdklasser Oostkapelle verloren hun zesde wedstrijd van het sei zoen met 3-0 van DTS Ede. Het duel werd gespeeld op kunstgras en daar was de thuisploeg beter aan gewend. Oostkapelle kreeg voor rust een grote kans, maar Annelien van Hecke schoot de bal rakelings naast. „Als die bal erin had geze ten, was de wedstrijd misschien anders verlopen", dacht leider Nancy Bahadoer van Oostkapelle. „Maar alles bij elkaar was DTS be ter." Bij rust was de stand 1-0 en na de pauze lukte het DTS om Oostka- pelle-keepster Kaylee Dieleman nog tweemaal te verschalken. Hoek-invaller Tijn Tielemans (liggend) gaat in de stromende regen het duel aan met Marcellino van de Leeuw. foto Martin Hulsman/Orange Pictures door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Zaterdag-eersteklas- ser GPC Vlissingen werd na de ont moeting met koploper Roda Boys overladen met complimenten, maar kocht er niets voor. De for matie van trainer Jurriaan van Poelje keerde na een sterke wed strijd met lege handen huiswaarts. Roda Boys won met 3-1. „Ik denk dat we zeventig procent balbezit hebben gehad", zei Van Poelje. „We hebben goed gevoet bald, hebben ontzettend veel kan sen gecreëerd, maar het lukte alle maal nét niet. Net naast, net over, via de paal naast." De trainer zei dat de frustratie bin nen de ploeg groot was. „Het is on gelooflijk dat we dit soort wedstrij den niet winnen." Ozcan Ozkaya zette de thuisploeg in het eerste kwartier op voor sprong. Daarna nam GPC het ini tiatief over. Grigor Sahakjan kopte kort voor rust de gelijkmaker bin nen: 1-1. Na rust had GPC steeds het beste van het spel, maar scoorde niet. Dat lukte de thuisploeg wel. Gallid Cherrou bezorgde zijn ploeg met twee doelpunten een geflatteerde 3-1-zege. Zaamslag behield door een 1-5- zege bij SC Everstein aansluiting met de subtop. De Zeeuws-Vla mingen schoten in het laatste half uur met scherp. Joris Rademakers en Ugur Kahveci namen ieder twee doelpunten voor hun reke ning, nadat men met 1-1 de rust was in gegaan. De Zeeuwen kwa men na tien minuten op 0-1 door Jordy Bakker. De thuisploeg ant woordde snel via Edin Suleymani.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45